ספר החוקים לשחקן II - מבוכים ודרקונים 3.5

ספר החוקים לשחקן II - מבוכים ודרקונים 3.5

Information
פורסם ב12 פברואר 2008
נכתב על ידי האיש הזקן
מבוכים ודרקונים 3.5 ספר החוקים לשחקן 2

ספר החוקים לשחקן 2 עבור מבוכים ודרקונים 3.5 מציג בפניכם ארבעה מקצועות חדשים, וגם מרחיב 18 מקצועות קיימים - את 11 המקצועות בספר הבסיס ועוד שבעה מקצועות נוספים.

בספר גם תמצאו כישרונות, ולחשים חדשים אם אתם מחפשים להעשיר את הדמות שלך, כמו-גם טיפים ועצות לבנות את הזהות של הדמות ושל חבורת ההרפתקנים.


מבוכים ודרקונים 3.5 ספר החוקים לשחקן 2

שם המוצר: Player's Handbook II

שיטה: מבוכים ודרקונים 3.5

כותבים: David Noonan

שפת המוצר: אנגלית

מספר עמודים: 224 עמודים

מוציא לאור: Wizards of the Coast

מחיר מומלץ לצרכן: 35 דולר

דרוג המוצר: 4 מתוך 5


ספר החוקים לשחקן 2 עבור מבוכים ודרקונים 3.5 מציג בפניכם ארבעה מקצועות חדשים, וגם מרחיב 18 מקצועות קיימים - את 11 המקצועות בספר הבסיס ועוד שבעה מקצועות נוספים.

בספר גם תמצאו כישרונות, ולחשים חדשים אם אתם מחפשים להעשיר את הדמות שלך, כמו-גם טיפים ועצות לבנות את הזהות של הדמות ושל חבורת ההרפתקנים.

פרק 1 - מקצועות חדשים
ארבע מקצועות חדשים קיימים בספר, ה Beguiler, מכשף מתמחה בלחשי אשלייה והקסמה. Dragon Shaman, בעל דם-דרקוני המקבל חלק מכוחות הדרקון ובעל הילה דרקונית שמחזקת בעלי-ברית. Duskblade, לוחם חדש המשלב גם כוחות קסם, שילוב בין לוחם לאשף. ולבסוף ה Knight, מקצוע לחימה חדש. במבט ראשון, כל המקצועות החדשים נראים מעניינים, כאשר הוספו להם פרקים חדשים של התאמה לעולם, אבי-טיפוס לכל מקצוע ורקע משחקי נוסף. אפשר להגיד שזה מבטא בצורה הטובה ביותר את שני הדברים העיקריים שאפשר למצוא בספר - 1 - תוכן מכני חדש איכותי, 2 - רקע נוסף שמעשיר את חווית ה roleplaying. אחלה פרק לטעמי, בהתנייה שלא עברתי על המקצועות מבחינה מכנית לבדוק את האיזון שלהם.

פרק 2 - מקצועות מורחבים
פרק זה מרחיב את התוכן הקיים על 11 מקצועות הבסיס כמו-גם 7 מקצועות מספרי הרחבה שונים. כל מקצוע מקבל שני עמודים נוספים, בו יש רקעים אפשריות לדמויות מהמקצוע הזה, סיגנונות משחק שהשחקן יכול לבחור ולבסוף יכולת מקצוע חילופית שמשנה במעט את המקצוע (לדוגמא לברברי ייכול לבחור יכולת זעם שונה במקצת - במקום לבחור מתי להפעיל, היכולת מופעלת אוטומטית לפי נזק שהוא סופג). מי שמחפש מכניקה לא ימצא זאת כאן, אבל מי שמחפש חומר עשיר בפלאף כדי להפוך את הדמות שלו למעניינת יותר, זה המקום.

פרק 3- כישרונות חדשים
במילה אחת - אהבתי מדובר בערך ב-100 כישרונות חדשים, רובם הינם כישרונות רגילים, אך עוצמתיים יותר מאשר אלו הנמצאים בספר לשחקן - כלומר, כישרונות המעניקים יכולות רבות עוצמה יחסית אך נדרש להיות בדרגה 12 או 15 לקחת אותם. דבר שהיה חסר לטעמי. בנוסף ניתן למצוא כאן כישרונות טקס, בעצם מדובר בכישרון שמאפשר לך לבצע טקס שמעניק לך תוסף קטן ליכולת מסויימת (לדוגמא תוסף לגילגול הצלה נגד מחלות וכיו"ב) - רעיון שווה בהחלט. יש עוד מספר כישרונות divine וטקטיים חדשים, אך מה שמעניין באמת לטעמי הם כישרונות המורשת - שמיועדים למכשפים שרוצים לגלות את המורשת השטנית או האלוהית שלהם ובעצם מעניק להם כוח נוסף. סוג נוסף של כישרונות הוא ה combat focus, "עץ" של כישרונות שנותן ללוחם אפשרויות חדשות בקרב. פרק מומלץ בחום לדעתי.

פרק 4- לחשים
גם כאן מדובר בכ-100 לחשים חדשים, בריפרוף מהיר אין להם רעיון מרכזי, אלא מדובר באוסף של לחשים מעניינים שפשוט מוסיפים מגוון נאה ללחשים שמופיעים בספר חוקים לשחקן. ראוי לציין שחוקי ה polymorph שונה לחלוטין בספר החוקים לשחקן 2, בכדי למנוע פרצות בחוקים.

פרק 5 - בניית הזהות שלך
ניתן לטעון שזה הפרק שהיה הכי חסר בספר החוקים לשחקן פרק שלם שדן בכיצד לתת לדמות שלך אופי ייחודי ומעניין. תמצאו כאן רקעים עבור הדמות (חייל, מלומד וכיו"ב), ו"תפקיד" (סוכן, חוקר, קדוש). כל אחד מהם מתואר, כך שתוכלו לקבל רעיונות למשחק תפקידים טוב יותר, כמו-גם על-פי התפקיד של הדמות שלכם תקבלו המלצות לתכונות אישיות - שאפתן, נועז, בעל קשרים וכיו"ב. בסוף הפרק תמצאו טיפים כיצד להיות שחקן טוב במהלך הפגישה (אמממ... פרק מומלץ לכל שחקן ). פרק זה אולי לא שימושי במיוחד עבור שחקנים עם ותק של מספר שנים, למרות שגם הם ימצאו כאן חומר מועיל, אבל הוא בהחלט מומלץ לשחקנים עם פחות ניסיון מכך. דבר אחד שחסר וקיים בשיטות אחרות, הוא השפעות מכניות של הרקע וה"תפקיד" על הדמות.

פרק 6 - חבורת הרפתקנים
פרק זה סוקר את חבורת ההרפתקנים, התפקיד שלה, החברים שבה וכיצד לעבוד יחד למקסימום אפקט. תמצאו כאן מעין מדריך ל"בניית" חבורה שכולל סיבות עבור הדמויות להתחיל את ההרפתקה ביחד (חוסך עבודה למנחה) ובעיקר מעין מדריך לתפקיד של כל מקצוע בחבורה, לפי החלוקה הכללית ללוחמים, מומחים, מטילי לחשים מאגיים, ומטילי לחשים divine. כמו-כן הפרק דן כיצד להתמודד עם חוסר ב"קבוצה" מסויימת - לדוגמא חבורה ללא גנב. החלק האחרון והמגניב ביותר בפרק הזה לטעמי, הוא עבודת הצוות, שמתאר כיצד לקבל תוספים על שיתוף פעולה בין הדמויות. לדוגמא, מטח חצים מתואם, חומת מגנים ועוד... הפרק מכיל שילוב טוב בין תוכן מכני וטיפים למשחק-דמות ומשחק חבורה. שוב, מועיל יותר לשחקנים חדשים ופחות מנוסים, ופחות מועיל למי שכבר משחק מספר שנים, אם כי גם הם ימצאו כאן דברים מעניינים בחלק של עבודת הצוות.

פרק 7 - השתייכויות
פרק מעניין ומומלץ לכל שחקן - רציתם להיות חלק בגילדת גנבים? או אולי במנזר? להקים לעצמם מסדר אבירות? זה הפרק בשבילכם. מספר רב של אירגונים שניתן להצטרף אליהם, כיצד לבנות אירגונים כאלו בעצמכם ומה המשמעות של שייכות לאירגון. אין כאן מכניקה, אבל אחלה פרק שמסביר כיצד להוסיף יותר "אופי" לדמות ולמשחק שלכם.

פרק 8 - בניית הדמות מחדש
פרק מוזר, ומיותר לטעמי, שמסביר כיצד לשנות תכונות, או דרגות בדמות שלכם על-ידי מילוי משימות. לדוגמא, אם רודגר הנוכל רוצה להפוך לאשף הוא יכול למלא משימה עבור הארכון הטוב ולכך לשנות את המקצוע שלו. בעיניי? פרק די מיותר, אם שחקן רוצה לשנות כישרון, המנחה יכול לאשר לו מבלי לדרוש למלא "משימה".

נספח - יצירת דמות מזורזת
רוצים להכין beguiler בדרגה השמינית ב-10 דקות עבודה? זה הפרק בשבילכם. רשימת תכונות, גזעים, מיומנויות, כישרונות, לחשים וציוד לכל מקצוע לכל דרגה - כאשר קיימים שלושה "סוגים" לכל מקצוע לפי המופיע בפרק 1 ו-2 (לדוגמא לדרואיד יש - beastmaster, feral beast, warden). שימושי במיוחד עבור המנחה לטעמי. הדובדבן של הקצפת.

עיצוב הספר -
הספר מעוצב בדומה לכל הספרים של מכשפי החוף - שני טורים, הרבה ציורים, הכל בצבע. לטעמי הציורים בספר הם ברמה גבוהה והעימוד הוא סבבה. צפיפות הטקסט היא גם גבוהה, כרגיל במוצרים של מכשפי החוף.

סיכום:
ספר מומלץ! עד היום ספרי העזר לשחקן כללו את סדרת הקומפליטים, שהיוו בעיקר הרחבות מכניות לשיטה, באיכות בינונית עד טובה, אך חסרות תוכן מבחינת משחקי תפקידים. ספר זה מוסיף במינון הנכון גם תוכן מכני איכותי, אבל גם משדרג את רמת השחקן מבחינת משחק-תפקידים בעזרת טיפים ועצות. יש פה ושם קצת תוכן מיותר שהיה אפשר למחוק בכדי להוסיף עוד קצת אלמנטים מכניים. את פרק שמונה היה אפשר להחליף בפרק ציוד ופרק על מסחר ומנהיגות שהיה מוסיף המון לטעמי.

סקירות נוספות

פיד רסס הצטרף לרשימת הדיוור הפונדק בטוויטר הפונדק בפייסבוק

כניסה לאתר

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.