דרושים: הרפתקנים! גלו את סודות הטכנומאגיה

דרושים: הרפתקנים! גלו את סודות הטכנומאגיה

Information
פורסם ב13 אוקטובר 2017
נכתב על ידי חגי

technomagusהמשלחת אל איי הסערה יוצאת לדרך!

בראש השנה הכרזנו על ההשקה של "גיבורי הסערה", ספר ההרחבה החדש של הפונדק להרפתקנים עבור שיטת פאת'פיינדר. בסוכות נפתח הקמפיין באתר הדסטרט, ואתם מוזמנים להצטרף אלינו ולרכוש את הספר – ואפילו לכתוב תוכן משלכם שיופיע בספר.

לאחר שקראתם את מה שכתבתי על הגזעים החדשים בספר, עכשיו אתם ודאי שואלים את עצמכם – "מה המקצוע של הלטא ההרפתקן שלי?" אז לכך יש לי תשובה מצוינת: הספר יכיל גם שני מקצועות חדשים ומספר מקצועות יוקרה מסעירים ביותר. בואו נסתכל על אחד מהם: הטכנומאג.

טכנולוגיה וקסם: מקצוע חדש נולד

כבר מההתחלה ברור היה לנו שצריך להכניס לספר מקצוע או מקצוע יוקרה של טכנומאג. בעולם המערכה "איי הסערה" קיימת גילדה משפיעה של טכנומאגים ננסים, ושחקני מבוכים ודרקונים 4 אולי זוכרים את המכונות המופלאות שלהם שהופיעו בספר המפלצות "מתוך האפלה" ובהן הלוחם המכאני, הקוף המכאני, וכן מספר מפלצות טכנולוגיות שיצרו בני גזעים אחרים, כמו עכביש הירקן המאיים שמשרת את האלפים האפלים.

בהתחלה חשבנו להסדיר את הטכנומאג כמקצוע יוקרה בן 7-10 דרגות בשם "תלמיד הטכנומאגיה". המקצוע נועד למטילי לחשי מאגיה שמעוניינים להוסיף נגיעה טכנולוגית להטלת הלחשים שלהם. היכולות הבסיסיות של המקצוע היו זימון יציר סוד מכאני, שמחליף את יציר הסוד הרגיל של הדמות, ושליטה בכלי נשק מיוחד בשם "מטה נפץ" (BOOMSTICK!).

בנוסף, תלמיד הטכנומאגיה צריך היה לבחור להתמחות בניצול של אחד משלושה מקורות כוח טכנומאגיים שונים. מקורות הכוח הטכנומאגי הופיעו לראשונה בפסקת הרקע של הקוף המכאני במגדיר המפלצות "מתוך האפלה". מקור הכוח הנפוץ ביותר והקל ביותר לתיעול היה אנרגיה יסודנית שאותה הטכנומאג מזמן במהירות כדי לגרום לחפצים לזוז ולפעול. מקור הכוח המהימן ביותר היה פעימות טבעיות של מחצב מיוחד בשם מיקידיום. מקור הכוח השלישי והבזוי ביותר היה כוח התאובה הנקרומטי. מתעלי תאובה השתמשו בנשמות המתים עצמן, כשהם כולאים אותם בתוך חפצים דוממים וכופים עליהן לשרת אותם.

כאן נתקלנו בשתי בעיות.

הבעיה הראשונה הייתה שבפאת'פיינדר, לרוב מטילי הלחשים אין יציר סוד. יציר סוד היה אחד מהמאפיינים הבולטים של מטילי לחשי המאגיה במהדורה השלישית של מבוכים ודרקונים, אבל בפאת'פיינדר חלק גדול מהאשפים בוחרים להסתובב עם חפץ מוקד. במקרה כזה, נאבד את הפוטנציאל של יציר סוד מכאני.

הבעיה השנייה הייתה שטכנומאגיה נחשבת לסוג פשוט יותר של קסם. היא אמנם דורשת גם הבנה בחומרים ובהנדסה, אבל הטכנומאגים הננסים של איי הסערה אינם שולטים בקסם בדרגים הגבוהים ולכן אינם כפופים למסדר קוסמי השמש – בניגוד לאשף, שהוא לכאורה המקצוע המתאים ביותר לקחת דרגות במקצוע היוקרה תלמיד הטכנומאגיה.

לסיכום, הטכנומאג צריך להיות דומה יותר לפייטן, ששולט בקסם בדרגים נמוכים.

ממקצוע יוקרה למקצוע בסיס

בשלב הזה החלטתי לבדוק אם יש מקצוע בסיסי כלשהו שניתן להוסיף לספר כתוכן מתורגם, ויכול להתאים לננסים הטכנומאגיים שלנו.

כזכור, רצינו מטיל לחשים בינוני שמסתובב עם רובה ועם יציר סוד מכאני. אבל אף מקצוע בסיס לא התאים. שני המועמדים העיקריים היו מקצוע האקדוחן ומקצוע האלכימאי (שניהם מספר החוקים המתקדם לשחקן של פאת'פיינדר, שלא תורגם). אבל שניהם לא התאימו.

האקדוחן היה לוחמני ונועז מדי, וכך נפסל הרעיון לתרגם גרסה טכנומאגית שלו. האלכימאי אמנם החזיק בלחשים בדרגים בינוניים וביכולת ליצור פצצות, אבל מאפיין המקצוע העיקרי השלישי שלו הוא שיקוי שמאפשר לו לשנות צורה למעין מיסטר הייד מפלצתי של עצמו – יכולת מעניינת מאוד, אבל לא כזו שמתאימה לננסים הטכנומאגיים שאנחנו דמיינו.
לכן נפל דבר.

פניתי אל דניאל ואמרתי לו: "דניאל, אנחנו הולכים לעשות את הטכנומאג מקצוע בסיס מלא של 20 דרגות."
וכך היה.

הכוחות של הטכנומאג

מטיל לחשים חלקי

הטכנומאג דומה קצת לפייטן במובן שהוא מסוגל להטיל לחשי מאגיה עד דרג 6. הוא גם מסוגל להטיל לחשים כשהוא עוטה שריון קל. יש טכנומאגים שלומדים להטיל לחשים גם בשריונות כבדים.

הטכנומאג בוחר לחשים מרשימת לחשי האשף והוא נעזר בספר-לחשים, אך ההתקדמות האיטית שלו בלחשים עושה אותו למוצלח פחות בכוח-אש של התקפות מאגיות. משום כך, לטכנומאג משתלם להתמקד בעיקר בלחשי תגבור או יצירה שיסייעו לו ולחבריו בצורה עקיפה. במירוץ החימוש של לחשי התקפה, אין לו סיכוי להשתוות לאשף או לכושף, או אפילו לכוהן ולדרואיד.

מטה-נפץ טכנומאגי

מטה-הנפץ הוא פלא קטן של קסם ושל טכנולוגיה. הטכנומאגים של טונאל ניסו בעבר להפוך את כלי הנשק המופלא הזה למכשיר המיוצר באופן תעשייתי, אך משום שרק מטילי לחשי מאגיה מסוגלים להשתמש בו, הרעיון נזנח. היום, מטה-הנפץ הפך לסימן ההיכר של טכנומאגים הרפתקנים, והוא משמש לעתים רחוקות גם אשפים או פייטנים. טכנומאגים הרפתקנים לומדים עם הזמן כיצד לקלוע טוב יותר באמצעות מטה-הנפץ ולגרום לנזק רב יותר בפגיעה.

מבחינה מכאנית, מטה-הנפץ ויכולת הקליעה של הטכנומאג הם כלי הנשק העיקרי של טכנומאג הרפתקן ואפשר להשוות אותם ליכולת הפרץ המשחית של מקצוע האמגוש מספר ההרחבה "המדריך השלם למאגיה" שתורגם בעבר למהדורה 3.5 של מבוכים ודרקונים. מטה-הנפץ הוא כלי נשק אקזוטי שרק מטילי לחשי מאגיה עם גישה ללחש מתאים מסוגלים להפעיל אותו. הטעינה שלו איטית, אך הוא יורה בעוצמה חודרת-שריון ומאפשר לבצע התקפות מגע לטווח רחוק.

רשימת מיומנויות רחבה

מחוץ לקרב, הטכנומאג מוביל בסט כישורים הרפתקניים מועילים, בזכות שימוש ברשימת המיומנויות ובגישה ללחשי תגבור נמוכים כמו קפיצה או היעלמות מעין. הוא מזכיר מבחינה זו את הפייטן – אבל רשימת מיומנויות המקצוע של הטכנומאג דומה יותר לזו של אשף. באתגרים חברתיים הוא מוצלח פחות מהפייטן ומהנוכל, ובאתגרי הסביבה וההתגנבות הוא מוצלח פחות מהסייר ומהנזיר. התחומים החזקים שלו הם ידע, הערכה, אבחון חפצים ופירוק מתקנים.

תחום מחקר

טכנומאגים לומדים עם הזמן להתמקצע באחד משלושת מקורות האנרגיה – המיקידיום האלכימי, האנרגיה היסודנית, או כבילת התאובה. ההתמחות הזו מקנה לטכנומאג מיקוד לחש במסורות הקשורות לתחומו, והוא מסוגל להעתיק לחשים רבי עוצמה ממסורות אלו כאשר הוא משתמש בציוד המתאים – מכשיר קסום המכונה "פלא טכנומאגי". לבסוף, טכנומאג שמגיע לדרגה ה-20 במקצוע זוכה ביכולת העוצמתית ביותר של המומחיות שלו: ייתכן שהוא ילמד להנפיש את הארץ עצמה באמצעות כוח יסודני, או שיגלה כיצד לכבול את נשמתו שלו לתוך גוף מכאני נצחי.

הברקות

כאשר הם צוברים דרגות, הטכנומאגים בוחרים יכולות מיוחדות מתוך רשימת ההברקות של המקצוע. ההברקות מאפשרות לטכנומאג לפתח נישה משלו, ייחודית מטכנומאגים אחרים. יש טכנומאגים שלומדים להילחם ביעילות באמצעות פטיש לאחר שנים של עבודה על הסדן. אחרים מגלים כיצד לערבב תמיסות מוזרות לתוך קליעי מטה-הנפץ שלהם. יש גם טכנומאגים שמסוגלים לברוא לעצמם יציר סוד מכאני או להחדיר תבונה אמיתית באחד מהחפצים שלהם.

לסיכום

בין הטלת הלחשים החלקית, רשימת המיומנויות הרחבה, ומטה הנפץ ההרסני שלו, טכנומאג הרפתקן מתיישב היטב בנישה דומה לזו של הפייטן או של הסייר. בקרב, הוא יכול להיות תומך לחימה או לוחם טווח משני של הקבוצה. הוא מציע אפשרות חדשה בשיטה, בוודאי בעברית, למי שאוהב מטילי לחשים מיוחדים.

גיבורי הסערה צפוי לצאת לאור בינואר, אתם מוזמנים להשתתף בקמפיין שלנו בהדסטרט, שיסתיים בסוף החודש ולעזור לנו לפרסם תוכן חדש ועשיר בעברית.

כתבות נוספות

פיד רסס הצטרף לרשימת הדיוור הפונדק בטוויטר הפונדק בפייסבוק

כניסה לאתר

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.