עכביש הקצב - רמש חדש לפאת'פיינדר

עכביש הקצב - רמש חדש לפאת'פיינדר

Information
פורסם ב28 אפריל 2015
נכתב על ידי בן שלום

עכביש פאת'פיינדר מפלצתזהו עכביש בגודל כלב, המהדס במהירות, בתנועות חסרות הגיון. תנועותיו מהפנטות בזמן שמלתעותיו נוקשות בקצב שובה לב. הוא משמיע קולות הדומים לצחוק.

הזוכה השני באתגר הכתיבה סיפורים מהפונדק לשנת 2015, עכביש הקצב הוא רמש מרתק לפאת'פיינדר, שנכתב על-ידי בן שלום - אחד מחברי התעשייה הגובלינית, שגם כתב את הנמוכים והאמיצים והיה שותף לכתיבת אוגדן המפלצות מתוך האפלה.

עכביש הקצב מיועד לשימוש עם משחק התפקידים פאת'פיינדר

עכביש הקצב ד"א 1/2

רמש קטן ניטרלי

יוזמה 0+; חושים ראיית חושך 18 מ'; זיהוי 2+

הגנות

דרג"ש 13, מגע 11, נטוע-במקומו 13 (2+ טבעי, 1+ גודל)

נק"פ 5 (1ק8 +1)

קשיחות 3+; תגובה 0+; רצון 0+

חסין להשפעות-תודעה

התקפות

מהירות 9 מ' (30 רגל)

קפא"פ נשיכה 0+ (1ק2 -1 ומחלה)

התקפות מיוחדות: ריקוד מהפנט; קדחת הדיסקומבובולציה

נתונים

כוח 10 זריזות 10, חוסן 12, תבונה -, חכמה 10, כריזמה 7

תוסף התקפה 0+; תת"ק 0+; תה"ק 10 (14 נגד הכשלה)

מיומנויות אקרובטיקה 0+, הבחנה 2+; הופעה (ריקוד) 10+; מתאמי גזע 10+ הופעה (ריקוד), 2+ הבחנה.

תכונות מיוחדות

ריקוד מדבק (י"ד) עכביש הקצב מתופף, נוקש ורוקד בקצב מהפנט, ללא הפסקה. עכביש קצב חייב לנוע בריקוד בכל סיבוב. עכביש קצב שלא נע לפחות 1.5 מ' בתורו, סופג 1 נקודת נזק. יצורים תבוניים במרחק 6 מ' מעכביש הקצב הרואים או שומעים אותו חייבים להצליח בהצלת רצון (ד"ק 11) או לנוע עם הקצב. זוהי השפעת תודעה שאינה תלויית שפה.

מי שנכשל בהצלה חייב להוציא לפחות פעולת תנועה אחת בכל סיבוב בריקוד, תוך כדי צחקוק. הוא נכשל אוטומטית בבדיקות הסתתרות. הוא עדיין רשאי לנוע במחצית ממהירותו, תוך כדי ריקוד. היצור המושפע חייב לגלגל מיומנות הופעה (ריקוד) בגין התנועה, מול ד"ק 10, או לספוג נקודת נזק הכנעה אחת. יצור רשאי לבחור להיכנע לריקוד, לספוג את הנזק באופן אוטומטי, ולגלגל כפעולת סיבוב מלא מיומנות הופעה (ריקוד). אם גלגול זה מצליח מול ד"ק 21, היצור מביס את העכביש בריקוד, תוך חיקוי תנועותיו במומחיות. הוא שולט בפעולת התנועה הבאה של העכביש, וחסין לריקודו של העכביש המסוים למשך 24 שעות. אם העכביש לא נע תחת שליטת יצור שהביס אותו בריקוד הוא סופג נקודת נזק, כרגיל. לעיתים נדירות (שיקול מנחה) עכבישי קצב נכרכים אחר יצור שהביס אותם ורואים בו חלק מלהקתם למשך שעות או ימים. ד"ק מבוסס חוסן.

מחלה (י"ד)

קדחת הדיסקומבובולציה: נשיכה-פציעה; הצלת קשיחות ד"ק 11; השהייה אין; תדירות 1\יום; השפעה היצור סובל מעוויתות בגפיים. היצור המושפע סובל ממחסר 1- לגלגולי התקפה ומיומנויות,  4- כנגד כל הצלה מהשפעה שנועדה לגרום לו לאבד שליטה בגפיים, לרקוד או לצחוק (כגון יכולת הריקוד המדבק של העכביש או לחש ריקוד בלתי נשלט, צחוק בלתי נשלט או סמל של ריקוד), ועלול להביך את עצמו.

אקולוגיה

סביבה: תת קרקעית

ארגון: בודד או להקה (3-8)

אוצר: אין

עכבישי קצב הם טורפים אגרסיביים וחסרי מורא. אלא אם מקורות המזון שלהם בלתי מוגבלים, עכבישי הקצב חיים בדרך כלל 1ק6 ימים בתנועה בלתי פוסקת ומתים מאפיסת כוחות. הם מטילים ביצים בכל מקום אך מעדיפים פגרים או ערימות של חומר אורגני. הביצים מתנפחות מספיחת נוזלים והעכביש גדל בתוכן בקצב איטי לאורך 1ק10 +10 שבועות, אז פורצת במקום בדרך כלל מגיפת קצב נוספת. עכבישי קצב מכפילים את גודלם תוך שבוע מהבקיעה, ומגיעים לגודל של 90 ס"מ. הרעש שהם מפיקים נשמע היטב למרחק 200 מ' ומושך טורפים. הם אויבים טבעיים של חיפושיות הקצב, אשר פגיעות באופן מיוחד לריקודם המדבק. הם אינם טווים רשתות.


כתבות נוספות

פיד רסס הצטרף לרשימת הדיוור הפונדק בטוויטר הפונדק בפייסבוק

כניסה לאתר

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.