מעצמות ודרקונים

מעצמות ודרקונים

Information
פורסם ב20 אוגוסט 2010
נכתב על ידי פלדריק

dragons-realms-warמאה שנים חלפו מאז המלחמה הגדולה האחרונה. מאה שנים של שקט. אבל כעת, פעם נוספת מהדהדות קרנות המלחמה. נסיכויות דמי הדרקון המובסות אוחדו תחת הקיסר האפל רב העוצמה לכוח מטיל אימה. בשממות הקרח של ר'אסיניה, הארכי-ליץ' ג'ראזסטאלן מכין את צבאות האל-מתים העצומים שלו למלחמה, ובמזרח הרחוק היואן-טי משעבדים למרותם עמים שלמים. מלחמה עומדת לשטוף בשנית את היבשת הקדומה, ואת העולם כולו.

ביבשת הקדומה דוהרים צבאות דמי הדרקון הצמאים לנקמה, רוכבים על קרנפי ענק, אל מול מצודות הגמדים האדירות. עדרי גובלינים על וורגים מציפים את מדבריות היבשת הדרומית, ולמולם מתייצבים האלפים הנעלים, חמושים בקסם רב עוצמה, להגן על מושבותיהם. בג'ונגלים של המזרח נוהרים עבדיהם הלטאיים של היואן-טי אל מול צבאות הנזירים והסמוראים המובלים בידי דרקוני זהב אדירים, בזמן שבים לוחמים קראקנים ונאלחים אל מול האבירים של האור, שממטירים עליהם אש ומוות מנושאות הדרקונים שלהם.

ובשממות הקרח, צבאות האל-מתים העצומים של הקיסר הליץ' קמים בתגובה לקריאת אדונם להגן על ארצם, מובלים בידי דרקוני קרח וגלמי בשר...

העולם במלחמה כוללת. הברית האפלה, הידועה גם כציר האופל, מובלת בידי דמי הדרקון וקיסרם האפל, פצחה במסע כיבושים אדיר במטרה לשלוט ביבשת הקדומה ובעולם כולו. אל מולם, עומדות ממלכות הגזעים החופשיים, שהתאחדו בברית על מנת להדוף את הרשע שמאיים לעטוף את העולם. בראשות הצבאות העצומים של מפלצות וקוסמים עומדים גיבורים ומפקדים אדירים. עתיד המלחמה והעולם כולו נמצא בידיהם.

על העולם

העולם הוא עצום ומגוון, מאוכלס במאות גזעים ומפלצות, וכולם מהווים חלק מהמלחמה. במרכז העולם, ולמעשה גם במרכז הקונפליקט, נמצאת היבשת הקדומה, בה קמו הגזעים הנאצלים כמו האלפים והגמדים, ולצידם, במיוחד באזור הידוע כאזורי הספר של הבלקן, גם מפלצות כגובלינים ואנשי חיה. מהיבשת הקדומה התפשטו אימפריות לכל רחבי העולם, ולכן, באופן טבעי, בה מתרחשת עיקר המלחמה.

מדרום ליבשת הקדומה, נמצאת גאוריקה, היבשת המדברית הגדולה, בה קמו גזעים מפלצתיים מועטים, אבל במעמקיה מסתתר אושר עצום. היבשת ושבטיה נכבשו בידי אימפריות מהיבשת הקדומה, בעיקר הגמדים, אבל גם האלפים הנעלים והגובלינים לא יוותרו על מחוזותיה, משום שמסתתרים בה אוצרות רבים וקסמים שנשכחו.

מצפון ליבשת הקדומה נמצאת תת-היבשת ההררית והמושלגת של סקנדריאה. שבטי הטרולים והייטים שולטים שם. גם בעלות הברית וגם הציר מעוניינים בשליטה על המכרות העשירים שלה.

ממזרח ליבשת הקדומה משתרעות שממות הקרח העצומות, שמכסות רבע מהעולם, מכילות כמות עצומה של עממים ומפלצות, ועל כולם שולט הקיסר הליץ' ג'זראסטלאן עם אימפריית המתים-חיים שלו. מעבר לארצות הכפור, הרחק במזרח, נמצאים הג'ונגלים העצומים של המזרח הרחוק. כאן שוכנת האימפריה העתיקה של דרקוני הזהב ובאוקיינוס הגדול שלצידה שוכנים אלפי איים, מאוכלסים בעממים רבים, כולל מושבות גדולות של הננסים והאלפים הנעלים. האיים מהווים כעין גשר בין תת-היבשת אסטאריה ששייכת לאלפים לבין אימפריית הנחש רבת העוצמה, שהמלחמה בינה לבין הדרקונים ניטשת כבר אלף שנים.

הרחק במערב העולם, במרכז הים שבין היבשת הקדומה למזרח הרחוק, נמצאות הארצות המערביות רחבות הידיים, מקום מוצאם של בני האדם. היבשות המערביות היו ברבריות ופראיות, עד שהתגלו בידי האימפריות מהיבשת הקדומה, ששעבדו אותן למרותן. לאחר שנים של סכסוכים הצליחו לבסוף האלפים הנעלים לכבוש את כל היבשת ושלטו בה מאות שנים, אבל לבסוף פרץ מרד, ובמרכז היבשת הקימו בני האדם את ממלכת האבירים האדירה שלהם. שאר היבשת עודה מוחזקת בידי ואסאלים של האלפים הנעלים, אך המלחמה בינם לבין האבירים התחלפה מזמן בברית. 

על ציר האופל

לאחר הפסד במלחמה הקודמת, שבו ונדחקו עממי המפלצות לשולי הבמה. הברית של נסיכויות דמי הדרקון התפרקה, והארצות שהם כבשו שבו וזכו בעצמאותן. אלא שאז עלה הקיסר האפל, מצביא וקוסם אפל ורב עוצמה. תחתיו, התאחדו נסיכויות דמי הדרקון הצמאים לנקמה לכדי אימפריה רבת עוצמה, ואליהם הצטרפו עממי המפלצות שונאי התרבות של הבלקן והאימפריות הצמאות לכיבוש של היואן-טי והגובלינים. בעוד הציר הולך ומתחזק, עוד ועוד אומות נופלות שדודות מולו. מישהו חייב לעצור את ציר האופל לפני שהוא ישטוף את העולם ביאוש ובעבדות.

האומות העיקריות שמרכיבות את הציר הן אומות שבעבר ידעו תבוסה וזלזול, אבל כיום נשלטות בידי שליטים אפלים ורבי עוצמה ומשעבדות עמים שלמים, מתודלקות-תמיד בידי הצמא לנקמה באלו שהביסו אותם בעבר. אלו הן האימפריה הגראמארית' האדירה, שחייליה הפאנאטים והמאומנים מכניעים אומות אחת אחרי השנייה ומצרפים אותן למכונת המלחמה המשומנת שלהם, אימפריית היואן-טי של יאראפאן, שבעזרת צבאות הלטאים והטרולים שלה והצי האדיר שלה משליטה אימים בכל רחבי המזרח ומשעבדת עמים רבים, וצבאות הגובלינים האדירים של אאויטליה שתאוותן לכיבוש הביאה אותן למעמקי המדבריות ולכיבוש שטחים עצומים.

קיסרות גרמארית'

אימפריית דמי הדרקון של גראמארית' נוצרה מאיחודן של נסיכויות דמי הדרקון בידי הקיסר האפל. דמי הדרקון הרעבים לכיבוש הובסו לפני כמאה שנה, אבל כעת תשוקתם לנקמה רק עולה וכוחם הצבאי ונחישותם הפכו אותם כמעט בלתי ניתנים לעצירה כשהם שעטו בכל רחבי היבשת הקדומה, בעוד מבית מסדר המתנקשים-מכשפים שלהם, 'שומרי האפלה', צד כל מתנגד.

הצבא של דמי הדרקון מתבסס על עוצמה דורסנית ואינו בוחל בתקיפת החפים-מפשע. חיל האוויר שלהם מורכב מדרקונים שחורים ואדומים שלוחמים באוויר בברוטאליות ומסוגלים להפציץ את הקרקע בכבדות, מחפים על כוחות המחץ של האימפריה, שהם מרכז הכוח שלה. כוחות המחץ כוללים דרקוני-צב ענקיים וענקי הרים, כמו גם קרנפים משוריינים מהירים שפורצים את הקווים במהירות ובכוח עצומים. חיל הרגלים מורכב מלוחמים מאומנים, חמושים בנשק שמשלב בין הגנה וכוח בקרב פנים אל פנים למהירות, מובלים בידי אבירי אופל רבי עוצמה. חיל הים של האימפריה כולל טוניאדות ודרקוצבים, לצד סהאוגינים, ומסתמך על גיחות של קרבות אינטנסיביים קצרים. קוסמי האימפריה מתמחים בקסמי כוח אש ופחד שמרסקים את קווי האויב או מפזרים אותו לכל עבר ומסייעים להתקדמות הכוח הכבד.

אאויטלה

אימפריית ההובוגובלינים של אאויטאליה, מובלת בידי מוסונאר, הכוהן הגדול של ביין. היא קמה מהמלחמה הקודמת כמנצחת, לאחר שיתוף-פעולה עם בעלות הברית, אולם הצמא הגובליני לכיבושים ולכוח עורר את זעמם כאשר המדינות הכבושות שוחררו וקיבלו את עצמאותן. למרות שהגובלינים שלה לא היוו אתגר לדורסנות של דמי הדרקון או לעוצמה הגמדית, ההתרבות המהירה של הגובלינים והצבא הגדול שלה אפשרו לה לכבוש שטחים נרחבים ביבשת הדרומית. אפילו בזה ההובוגובלינים לא מסתפקים והכוהן הגדול מוסונאר לא מתכוון לחזור על הטעות של קודמיו מלפני מאה שנה. הוא פנה אל הקיסרות הגראמארית' ומוכן לסייע לה לכבוש את היבשת הקדומה, בתמורה לנתח עסיסי - כל היבשת הדרומית.

צבאם של האאויטאלים מסתמך על מספרים גדולים וניידות כדי לנצח. הם מסוגלים להביא לשדה הקרב מגוון מרשים של כוחות, כולל עטלפי ענק במספרים מרשימים שמתקיפים את האויב מהאוויר, כוחות חלוץ קשוחים בדמותם של עוגים וטרולים, כוח מחץ רכוב על פילי מלחמה עצומים, ופרשים מהירים רכובים על וורגים, כמו גם כוח אש מהיר וחיל ים חזק, אבל עיקר כוחם הוא בעדרים העצומים של גובלינואידים למיניהם שנעים במהירות וניידות גבוהה, ומפצים על חוסר האימון במספרים גדולים וגיוון, כשהדובלינים משמשים ככוח החלוץ, הגובלינים כבשר תותחים והובוגובלינים כיחידות עילית. הקוסמים ההובוגובלינים משתמשים בעיקר בלחשי נזק מהיר או בלחשים שמתגברים את הניידות של הצבא אפילו יותר.

קיסרות הנחש היאראפאנית

אימפריית הנחש של יאראפאן היא הכוח מטיל האימה ביותר במזרח. קיסר היאן-טי האכזרי של האימפריה חולם על שליטה כלל עולמית ומנהל כבר אלף שנים מלחמה אכזרית כנגד אימפריית הדרקונים הסינארנית. מאיי יאראפאן הגעשיים, יצאו היואן-טי למסע כיבושים אכזרי, ושיעבדו אומות רבות, מקימים אימפריה גדולה ואכזרית, שמתחילה לאיים אפילו על המושבות של האימפריות מהיבשת הקדומה במזרח הרחוק. במטרה לממש את שאיפותיהם לשליטה עולמית, כרתו היואן-טי ברית עם הקיסרות הגראמארית'ית ובעזרתה הם מקווים לעקור אחת ולתמיד את האימפריות הישנות מהמזרח.

הצבא היאראפאני הפאנאטי הוא כוח מטיל אימה. היואן-טי מחזיקים בצבא לטאי מעורב, כשלטאים משמשים כסיירים, קובולודים כבשר תותחים וטרוגולדיטים ככוח רגלים מיומן. חיילי היאן-טי רוכבים לקרב על לטאות ונחשים מהירים שמותאמים לג'ונגלים של המזרח, ודינוזאורים משמשים ככוח מחץ. באוויר מעופפים נחשים מכונפים, דרקוני נחש ודינוזאורים מעופפים, וקוסמי היואן-טי מסוגלים לתמרן היטב את סביבת הג'ונגל על-ידי קסמי אשליה, שליטה ורעל. הקיסרות משתמשת בטקטיקה של קרבות כנופיות ברוטאליים, בעיקר ביערות, כשאיש לא מסוגל לעצור את הכוחות החמקניים שלה.

אבל כוחה הימי של האימפריה הוא שהפך אותה לאגדה: נאלחים וקראקאנים משרתים את קיסר הנחש, והופכים את האימפריה לכוח ימי עצום, כשהיא פושטת על איים ולהקות הקראקאנים שלה מטביעות כל ספינה.

נשק קטלני נוסף בו האימפריה מחזיקה הוא בני מלוכה סינאריאנים שנפלו בשבי, דרקונים גאים שהושחתו בכשפים וברעל והפכו לכוח אווירי מטיל אימה שהיאראפנים מרסקים על אויביהם בהתקפות התאבדות, מטילים עליהם הרס ואימה מהשמים.

בנוסף על שלושת מעצמות ציר האופל, חברו לברית נתעבת זו מגוון ממלכות מפלצתיות קטנות יותר. אלו משמשות ככוח עבודה ובשר תותחים של הציר. למרות שצבאותיהם אינם כה חזקים, הם מטילים אימה רבה במספרים והכוח שהם תורמים לציר. חלק מהממלכות נאמנות יותר, חלקן משועבדות לו בכוח או בעזרת משתפי פעולה וחלקן פשוט הימרו עליו כצד הכדאי וינטשו כשיגלו ששגו. כך או כך, הממלכות האלו הן חלק חשוב מהעוצמה של הציר-

שממות האנגארייד- שבטי האורקים של האנגארד הינם בעלי הברית הנאמנים ביותר של הגראמרית'ים. האורקים, בעבר עבדיה של אימפריית דמי דרקון אחרת, ששו להצטרף למעצמת הרשע העולה וכעת נוהרים המוני אורקים בכל רחבי היבשת הקדומה להלחם לצד בעלי בריתם, בוזזים וטובחים באויביהם, משמשים ככוח התקפי רב עוצמה. 

ערבות סילגוביה- מישורי הפרא הגדולים של סילגוביה היו תמיד מוקד למאבקים. אנשי החיה שהשתוללו בבלקן לאחר מפלת האימפריה האחרונה באזור לא הרכינו ראש בפני איש ורק בקושי קובצו השבטים השונים תחת שרביטו של מלך החיה. אבל הקיסר האפל עלה בכוחו המאגי על המלך ולאחר שהדיח אותו, הכתיר תחתיו את העוצר האפל, ליקאנטרופ נורא שהשתלט על השבטים ושיסע בכל מי שהעז להתנגד לגרמארית'ים את להקות אנשי החיה צמאי הדם. חלק מבני החיה לא הסכימו לכרוע ברך בפני דמי-הדרקון הגראמרית'ים ואלו מוסיפים להיאבק בכובש בפראיות.

הרי קור'מאניין- כל אימפריה זקוקה לחומרי גלם ועל כן כרת הקיסר האפל ברית עם הקובולודים בהרי קר'ומאניין. הקובולודים האכזריים מספקים מתכות ונשק לצבאות הגראמרית'ים, אבל גם שולחים את הצבאות הגדולים ביותר לעזרתו של הקיסר. כעת, בכל החזיתות של האימפריה, הקובולודים האכזריים משרתים בנרצעות את אדוניהם דמי הדרקון, ומשמשים להם כבשר תותחים וכוח עבודה.

גבעות בולגריימאר- ממלכת המינוטאורים של בולגריימאר הייתה בעלת ברית של דמי הדרקון עוד לפני היווסדות הקיסרות. המינוטאורים, שלקחו תפקיד חשוב בשחרורו של הבלקן מהאימפריה האחרונה ששלטה בו, שילמו על תוקפנותם ביוקר, כשלאחר המלחמה נבגדו על ידי שאר עמי הבלקן ורק הרמות המרוחקות נותרו בידיהם. כעת, כוחות המחץ של המינוטאורים צמאים לנקמה והמפלצות רבות העוצמה שבות ופושטות על כל רחבי היבשת הקדומה לצד בעלי בריתן הקדומים, משמשות אותם כנוגשים וכוחות מחץ, או כמובילי פלוגות עזים.

אלבניאר- ממלכת הנולים של אלבאניאר הייתה בעבר ממלכה בלקנית עצמאית, אולם הגובלינים, בשאיפתם המתמידה לכוח, כבשו אותה והפכו אותה למדינת חסות שלהם. כעת הנולים משמשים חיל חלוץ למלחמות הציר בבלקן.

בעלות הברית המוארות

לפני כמאה שנה ניצחו האימפריות הישנות את סוגדי האופל והפכו למעצמות הגדולות של היבשת הקדומה. אבל הניצחון גרם לבעלות הברית להפוך שאנניות וכאשר איחד הקיסר האפל את נסיכויות דמי הדרקון, הם לא צפו נכון את גודל הסכנה ולא מיהרו להתאחד כנגדה ולצאת למלחמה. אימפריית אלפי הים של אנגליניה ובעלת בריתה ממלכת הגמדים של צורפאנגרד הן מרכז הברית. אל אלו הצטרפו כל  מתנגדי הציר, כמו אימפריית הדרקונים הסינאראנית, האבירים של לוראניה, ושאר הגזעים ביבשת הקדומה שהתנגדו לכוחות הרשע של הציר. למרות שהציר הצליח להפיל רבות מהן שדודות, הברית ממשיכה להיאבק וניצחונו של הציר אינו שלם.

בברית המוארת ישנן ארבע אימפריות עיקריות- אנגליניה, האימפריה הקולוניאלית של אלפי הים הנעלים, שמהווה את מרכז הברית והכוח המגוון והרחב ביותר. היא מתפרסת על מגוון זירות, ולכן מעורבת בכל החזיתות בסכסוך. צורפאנגרד, הממלכה בעלת הצבא הגדול מכולן, היא הבסיס לצבא של הברית. הגמדים והצבאות הגדולים שלהם מהווים כוח חשוב וקו הגנה רב עוצמה שבעלות הברית סומכות עליו כדי להכריע את המערכה ביבשת הקדומה. סינריאן העתיקה היא ממלכה רבת עוצמה וידע, שהסמוראים והנזירים שלה מחזיקים בכוח רב והדרקונים-קיסרים שלה הם המגן העיקרי של עמי המזרח מפני כוחות האפל. על אף שהברית לא מקבלת אותה כחברה מלאה, היא זוכה לתמיכה רבה. אחרונה היא לוראניה, ממלכת האבירים של האור, כוח רב עוצמה ובעל משאבים רבים-טבעיים ואנושיים כאחד-שחיוניים למאמצים המלחמתיים. לוראניה טרם התערבה בסכסוך, אך הריחוק שלה מזירת הקרב גם מנע ממנה ליפול. 

האיממפריה האנגלינית

ממלכת אלפי הים הנעלים של אנגליניה הייתה בעבר האימפריה האדירה בעולם. מהאי האנגליני הגדול, האימפריה האנגלינית שלטה על עשרות עמים וארצות מהדרום הצחיח ועד לארצות המערביות והמזרח הרחוק, בכל מקום היו מושבות אנגליניות. גם לאחר שהארצות המערביות השתחררו והפכו למעצמה, האימפריה עדיין מחזיקה במושבות בכל רחבי העולם ובכוח כלכלי גדול, שסייע לה להביס את דמי הדרקון במלחמה הקודמת. האלפים הנעלים ומלכם, ואלינסטאל החכם לבית צורילאס, היו הראשונים להבין את האיום הנשקף מהציר והפכו לאויביו הנחושים ביותר.

מקור כוחו של הצבא האנגליני הוא קוסמיו העוצמתיים יחד עם לוחמים מאומנים ומצוידים היטב. הכוח הצבאי שלהם מגויס ממגוון המושבות שלהם וכולל בעיקר בני אדם, אלפים ואלפים גבוהים, אבל כולל עוד גזעים רבים. גולת הכותרת של הצבא האנגליני הוא כוח אווירי אדיר בדמות גריפונים עליהם רוכבים קוסמי מלחמה שמשגרים כדורי אש וברקים לכל עבר וכן כוח ימי מומחה שכולל אלפי ים וטריטונים וספינות מהירות שמונעות בידי קוסמי רוח אשר מסוגלים גם לזמן סערות ענקיות כדי להכות באויב או לחסום את ספינות הציר. צבאם היבשתי כולל סיירים אלפים ולוחמים אנושיים חמושים היטב ומאומנים ללחימה בצוות ובניידות. הם משתמשים בגלמים יסודנים ושאר יצורים שניתן לזמן ככוח מחץ ופרשיהם המהירים רוכבים על פגסוסים או חדי-קרן. קוסמיהם משתמשים בלחשים רבי עוצמה כדי לזמן לעזרתם יצורים אדירים או להשיג יתרון קרבי בעזרת שיגורים המוניים או שינוי פני השטח.

ממלכת צורפאנגרד

ממלכת הגמדים רבת העוצמה של צורפאנגרד הייתה אימפריה יבשתית במשך מאות שנים. היא לא הצליחה קולוניאלית כמו אנגליניה, אבל בכל זאת הצליחה להשתלט על שטחים נרחבים ביבשת הדרומית ועל עוד כמה ארצות במזרח. לפני כמאה שנה, כאשר פתחו דמי הדרקון במלחמה הגדולה, כרתו האנגלינים והגמדים ברית ומבצריהם האדירים של הגמדים הצליחו להדוף את דמי הדרקון ולהביא לברית את הניצחון. ממלכת צורפאנגרד שגשגה מאז ללא חשש מאחורי חומותיה הגדולות ורק הנסיך האמיץ שארול דאר-גולד וכמה מחסידיו הבינו באמת את הסכנה האמיתית בה נתונה הממלכה מצד האימפריה העולה...

הצבא הגמדי נשען על כוחות משוריינים רבי עוצמה שבקרב פנים אל פנים אפילו הגראמרית'ים חוששים מהם ועל ביצורים חזקים. הם נסמכים על מצודותיהם האדירות שיגנו עליהם ומעדיפים להימנע מטקטיקה התקפית. על איטיותם הם מפצים בנחישות, עמידות וקווים חזקים. חיל הרגלים הגמדי מורכב מחיילים משוריינים כבדים ופרשים רכובים על עיזים קשוחות שמסוגלות לנוע בכל תוואי שטח. כוח המחץ שלהם כולל ממותות גדולות, עוגים ואפילו ענקים.

כוחות האוויר של צורפאנגרד כוללים היפוגריפים משוריינים חזקים וויברנים מאולפים והם מומחים בהפצצה של מטרות קרקע. עיקר קוסמיהם הם כוהנים שמתמחים בריפוי, תגבור ונסיכת אומץ, מחזקים את הקווים אף יותר. 

ממלכת הדרקונים של סינארין

ממלכת הדרקונים הסינאריאנית העתיקה היא אחת הממלכת הגדולות בעולם. מובלת בידי דרקוני הזהב האדירים, הקיסרות של בני האדם הסינאריאנים הייתה בעבר כוח עצום שחלש על מרבית שטחי המזרח והביא את האור והחוכמה של הדרקונים לבני המזרח. אבל הקיסרות היאראפנית השאפתנית חומדת את שטחי הממלכה, ומנהלת מלחמה בת אלף שנה כנגד הממלכה. אל מול לעוצמה ואכזריות היאראפאנית, הסינאריאנים נהדפו אחורה בהתמדה, אבל הוסיפו ללחום בעיקשות ממנזריהם הנסתרים שבהרים.

הצבא הסינאריאני ניסמך על מהירות, רוח לחימה וקודים של כבוד. הוא בנוי מחיל רגלים קל שמומחה בטווח קרוב. גם נזירים רבי עוצמה תורמים להגנת הממלכה כשהם חומקים אל בין קווי האויב ונעים במהירות בשדה הקרב. כוח המחץ של הממלכה כולל צבים ענקיים, עליהם רוכבים קשתים בעלי קשות ארוכות וחיל הפרשים שלהם כולל קשתים רכובים מהירים.

הכוח האמיתי של האימפריה הוא בדרקוני הזהב רבי העוצמה, שמסוגלים להשמיד בנשיפת אש פלוגות שלמות ולמחוק כוחות אוויריים גדולים, ובדרקוני הכסף שמשתמשים בכשפיהם להטות את תוצאות הקרב. קוסמי הממלכה הם בעיקר כוהנים שמזמנים לעזרתה יסודנים ורוחות ומחזקים את רוחם של הלוחמים.

לוראניה

הממלכה האדירה של לוראניה היא מעוז הצדק והטוב. לוראניה, במקור אוסף פרובינציות אנושיות גדול של אנגליניה, התמרדה תחת דגל הטוב והצדק והפכה בניצוחו של מסדר אבירי המארין האדיר למעצמה אדירה. אבירי המארין הובילו את האימפריה למלחמות קודש מוצלחות כנגד הרשע בכל רחבי העולם והפכו את האימפריה למעצמה חשובה ואף לבת ברית של אדונתה לשעבר, אנגליניה. במלחמה הקודמת, כאשר איימו דמי הדרקון להפיל את היבשת הקדומה כולה תחת נס האופל, נחלצה לוראניה לעזרת האור ובמסע הצלב האדיר שלה הכריע את הכף לטובת בעלות הברית. גם הפעם היא מתכוננת לשוב ולהלחם למען הצדק.

כוחה הצבאי של לוראניה מתבסס על כוהניה ואביריה. חיל הרגלים מורכב מאבירים אמיצים ומאומנים היטב בשיריון כבד לצד חיל פרשים משוריין ורב עוצמה שהוא גאוותה של לוראניה. כוחות הקרקע מובלים בידי אבירי קודש שנוסחים השראה ועוצמה באנשיהם, הופכים אותם לכוח רב עוצמה.

בתור כוח מחץ משמשים ענקי סערה ועננים ויצורי אור שכוני הממלכה מזמנים לעזרתם. בתור חיל ים הם נעזרים בבני-ים ובספינות גדולות שמוגנות בעזרת קסמים של הגנה, חמושות באשפים.

עוד כוח מטיל אימה של הממלכה הוא חיל האוויר האדיר שלה, המורכב מדרקוני נחושת וארד עליהם רכובים אבירים אמיצים, שממריא מאיים מרחפים לפגוש את האויב ביבשה ובים. כוהני האור מחזיקים בכוחות של תגבור ואומץ ויכולות לחולל ניסים ולזמן מלאכים לעזרת צבאותיהם. 

פרט לארבע בעלות הברית העיקריות, הצטרפו מדינות רבות למאבק נגד הציר. חלקן הן בעלות ברית של בעלות הברית המרכזיות והתייצבו לצידן כנגד האיום העולה. אחרות לחמו עוד קודם כנגד עממי המפלצות של הציר, כך שבריתן עם בעלות הברית המוארות היא "האויב של אויבי...". למרות זאת, מרבית המדינות הקטנות בצד בעלות הברית נגררו למלחמה בעל-כורחן כאשר הותקפו בידי כוחות הציר. כך או כך, המדינות הקטנות הללו ממשיכות להילחם ללא הפסקה.

פלאיין- אומת היערות הקטנה של אלפי היער לא הייתה מעולם כוח רב עוצמה. הפלאיינים שוחרי השלום התרחקו ממלחמות אבל תמיד סבלו ממתקפות של שכניהם ושהו תקופות ארוכות תחת כיבוש, לעיתים כשמדינתם אף מחולקת בן ניצים. בסוף המלחמה הגדולה האחרונה שבו הפלאיינים וזכו בחופש שלהם, משתחררים מעול הקיסרות הר'אסיאנית. הממלכה הקטנה חתמה על בריתות הגנה עם אנגליניה וצורפאנגרד ושבה לחיות בשלווה. תוכניות ההתעצמות של האימפריה הגראמארית' הביאו פעם נוספת את המלחמה אל פתחם של הפלאיינים. הגראמארית'ים כרתו ברית עם הליץ' הזדוני ג'וזראלסטאן, שליטה האדיר של ר'אסיניה וכעת הם מתכננים להתקיף את פלאיין משתי הכיוונים ולהתחלק בה. הפלאיינים לא מתכוונים לוותר. הם עומדים להשיב מלחמה-שערה מיערותיהם, נלחמים משם כנגד האויב הכובש.

הפלאיינים נסמכים על לוחמת פגע וברח. הסיירים האלפים הזריזים מתקיפים ממסתור את האויב וקשתיהם הם מהטובים בעולם. הם רוכבים על נמרים לקרב ולובשים שריונות קלים שמסווים אותם ביערות.

הצבא הפלאייני מגוון ביותר וכולל עצנים שמשמשים ככוח כבד, דריאדות שמתקיפות מהעצים, מטילות כשפים נימפות, דרואידים וכוחות אוויריים של נשרי ענק, פיות ממינים שונים, סאטירים טרובודורים ואפילו קנטאורים. 

הולנדאייר- ממלכת הננסים הקטנה של הולנדאייר היא אחת הממלכות העשירות ביבשת הקדומה. על-אף גודלה, נסיכות הולדנאייר מחזיקה במושבות גדולות  במזרח הרחוק והפכה את נסיכתה הקוסמת ואליניה לעשירה מאוד. הננסים ניצלו היטב את קסמיהם והפכו את ארצותיהם הגבעתיות לקשות לכיבוש בזכות אשליות ומסתורין. גם כאשר שעטו צבאות גראמרית' לתוך ארצם, הננסים לא נכנעו והמלכה עברה לחיקה של בעלת בריתה, אנגליניה, ממשיכה לשלוט משם על מושבות הולנדאייר והמחתרת בהולנדאייר הכבושה, אשר נאבקות לצד בעלות הברית.

הננסים מחזיקים בצבא קטן אבל יעיל. הם לוחמים בעזרת הסוואה ומתקפות גמישות. הם מצוידים בקשתות מכאניות מתקדמות ושריונות עור מעולים. הם רוכבים על כלבים לקרב וקוסמיהם מזמנים מגוון מפלצות שישמשו ככוח מחץ. כוחם האווירי כולל חיפושיות מעופפות קטנות וזריזות. כוחם האמיתי של ננסי הולנדאייר הוא בקוסמיהם-האשפים הננסיים רבים מאוד והם מחזיקים בקסמי אשלייה, בלבול, הפנוזה וזימון, אשר מקנים לננסים יכולת גדולה להלחם בכל מצב. ההתגברות על מגוון קסמי ההגנה הננסיים היא מבחן קשה. גם האלכימאים הננסיים תורמים את חלקם והחיילים הננסיים תמיד מחזיקים באמתחתם שיקוי מועיל או שניים.

יאווניאר- בעוד שעממי הבלקן האחרים נופלים לרשע וכורעים ברך אל מול הגראמארית'ים, הנסיכות הקטנה של בני המחצית ביוואניר עומדת איתן כמעוז האור האחרון בבלקן ונאבקת בקלגסי האופל שמאיימים לשטוף את הבלקן כולו בדם ולהכפיפו למרות ציר האופל. גם לאחר שהגובלינים הכפיפו את ממלכת אלבאנאר הקטנה למרותם, בני המחצית לא ויתרו וכרתו ברית עם אנגליניה, שסיפקה לאנגלייה בעלי ברית עקשנים ורבי תושייה.

בני המחצית היאוונירים הקימו צבא גמיש ונועז. הם לוחמים בפלוגות קטנות, מוגנים בשריון קל וחמושים בנשקים מהירים ורובי קשת קלים. הם מתקיפים בקבוצות רגליות קטנות ומנצלים את מהירותם ועורמתם כדי להפתיע את האויב. בני המחצית המהירים רכובים על כלבי מלחמה פקחים שמותאמים היטב לארצותיהם התלולות. כוחם האווירי הקטן, המותאם במיוחד לסיורים, רכוב על נשרים. בתור כוח מחץ הם משתמשים בדובי ענק שהמכשפים שלהם מזמנים למחוץ את אויביהם. הקסמים שלהם מבוססים על לחשים ערמומיים שמסיחים את דעת האויב או פוגעים בו ממקום מסתור.

אחרים:

ישנם כוחות שלא בחרו צד, ומעדיפים להלחם למען האינטרסים שלהם בלבד או נמנעים ממלחמה. אלו עלולים להתגלות ברגע האמת כבעלי ברית חיוניים או כבוגדים שיכו בך ברגע המכריע...

הדוראגרים של וישאדאר

בין שבטי הגמדים המרכיבים את צורפאנגרד, נמצאים הדוארגרים וגמדי המעמקים של הדרום. במחילותיהם העמוקות שבהרי הברזל, הדוראגרים חיים כמעט בנפרד משאר הממלכה, מסתייגים מלשרת את המלך. תחת מנהיגם פאטנרד, הם מחכים לראות את תוצאות המאבק, מקווים לתפוס עמדות טובות ביום שאחרי.

ארצות הצפון

ארצות הצפון ההרריות של תת-היבשת סקאנדריה מאוכלסות בידי טרולים וייטים ובצפון הרחוק גם בבני אדם. עד כה, הן מעולם לא היו חשובות יותר: בזכות מחצבי האדמנטיט שבהרים הצפוניים, שני הצדדים מעוניינים בשליטה עליה. אומנם אנגליניה שולטת על השבטים שבצפון ועל המכרות, אבל רבים מהטרולים מעדיפים את שלטונם של דמי הדרקון. כעת שני הצדדים בוחשים בקדרה, לוחמים להשיג שליטה על מאגרי האדמנטיט החשובים כל-כך לגדילת האימפריה הגראמארית'ית. שליטה על המכרות עשויה לשנות את מהלך המלחמה כולה.

הקיסרות המאגוקטרית של ר'אסאיניה

הקיסרות העצומה של ר'אסאיניה היא האימפריה הגדולה בעולם. בעוד ששאר האימפריות ביבשת הקדומה התקדמו והקימו מושבות עשירות בכל רחבי העולם, ר'אסאיניה שבקצה הנידח של היבשת הסתגרה בעצמה. הצארים הזדים שלה פנו לכשפים אפלים של קור ומוות והתפשטו לתוך ארצות הקור, פורשים את האימפריה הקפואה שלהם על אינספור עמים וגזעים בארצות הכפור הנידחות  ומקימים צבאות עצומים של מפלצות ושל מתים-חיים. אי שם במעמקי השממה, מעל תהום מלאה עצמות, ניצבת טירת הקרח העצומה של מוסקר'באיין. משם, מושלים הארכי-ליץ' המבעית ג'ראזסטאלן וכת הזדים המעריצה אותו בעזרת צבא עצום של מילוני אל-מתים ומפלצות. למרות הברית של ר'אסאיניה עם הקיסרות הגראמארית', אשר מחלקת ביניהן את פלאיין, שתי "בנות הברית" הללו שונאות זו את זה שנאת-נפש. הברית ביניהן לא תארך זמן-רב והן כמו שרויות בתחרות, כל צד מחכה שחברו יכה ראשון ויחשוף בגלוי על כוונותיו. ג'ראזסטאלן מתכנן לעטוף את העולם כולו בכפור שלו ולצרף את כל תושביו לצבא האל-מתים שלו - אין לו מקום לברית אמיתית עם אף אחד, לא כל עוד השלטון שלו על ר'אסאיניה עצמה אינו בסכנה, לפחות.

הצבא האדיר של הקיסרות מורכב מאינספור סוגים של מפלצות מעוותות בנוסף לגדודים עצומים של אל-מתים מכל הסוגים. על חוסר הארגון והציוד שלו הוא מפצה בגיוון עצום וביכולת לזמן צבאות עצומים מהמתים של אויביו. הוא מסוגל להביא לקרב כוחות עצומים, כמעט בלתי נדלים, מדרקוני עצמות עצומים ורוחות שמשמשים כחיפוי אווירי, דרך תולעי קרח נוראיות וגלמי בשר שמשמשים ככוח מחץ ועד להמוני השלדים והזומבים האינסופיים שמסתערים ללא מורא, נראה שאין סוף לחיילים ולמפלצות שהוא מסוגל להביא לשדה הקרב. על כל אלו נוספים ליצ'ים רבי עוצמה ומכשפים זדים, מובילים את צבאות השלדים לקרב במטרה להשתלט על העולם כולו.

כתבות נוספות

פיד רסס הצטרף לרשימת הדיוור הפונדק בטוויטר הפונדק בפייסבוק

כניסה לאתר

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.