המטיל המצווח - כלי מלחמה למבוכים ודרקונים 3.5

המטיל המצווח - כלי מלחמה למבוכים ודרקונים 3.5

Information
פורסם ב01 מרס 2010
נכתב על ידי Shardy

המטיל המצווח הוא כלי מלחמה שימושי, רב עוצמה ויעיל בצורה מפחידה. הוא נראה כמו מטיל חנית שמסוגל להטיל מספר רב של חניתות בו זמנית, ולא סתם חניתות - חניתות עם החריטה המיוחדת, שהופכת אותן מסתם חניתות למצווחים. המטיל המצווח הוא האורך של שני מטרים ומגיע לגובה של שני מטרים בקלות. תכונת הפלא הראשית של המטיל המצווח היא יכולתו לשגר חניתות מצווחות, שמעבר האוויר מסביבן ובתוכן יוצר רעש מצמרר ולא טבעי, ומסוגל להקפיא את הדם בעורקיהם של היריבים והחברים כאחד. המטיל המצווח שוקל כמה טונות טובות, תלוי בטיב היצירה.

 

"הזוועה האדומה", הכינוי רב העוצמה שהוענק למטיל המצווח, הוא שם נוסף, המתאר את הצורה האכזרית שבה הנשק קוטל אנשים, בד בבד עם העובדה שהוא משתק אותם מפחד. ישנם מעטים מאוד שמסוגלים לעמוד בתוך אזור שמותקף בידי מצווחים, להדוף את כולם ולתקוף שוב. נינג'ות קיסריים, אומני חרב, רבי מגים וכוהנים גדולים יכולים לזמן כוחות קסם וכוחות פיזיים שיהדפו את המכה ואת הפחד, אך כמובן - לא בכל צבא נמצא ארכימאג גדול.

חומרים: המטיל המצווח עשוי בעיקר מפלדה, שמרכיבה את השלד שלו ואת הלוחות החיצוניים, ומעופרת, שטמונה בתחתית המטיל ומונעת ממנו לזוז בעת שהמצווחים טסים מתוכו לעבר הקורבנות. פרט לכך הוא מורכב מעץ, מזכוכית [שמלוטשת לכדי עדשה שמגדילה את הפרטים במרחק], מעט פלסטיק שמשמש בתור מעטפת לידיות ולגלגלים, וגם הרבה גומי, שמרכיב את היריעות המפורסמות, אותן חתיכות גומי מתוחות שמשגרות את המצווחים.

מבנה פנימי: המטיל המצווח נראה מבפנים כמו מפעל שלם. ראשית, ישנן הידיות הרבות, שמשמשות כל אחת למתיחה של יריעת גומי. הידית מזיזה פין, שבתורו מניח לגלגל-מותנה-קפיץ להתגלגל אחורה, וכך להזיז גלגל שיניים אחר, שמוריד את הקרס הקטן על טבעת המתכת הקטנה במרכז יריעת הגומי, וכך מותח אותה. ישנו פין מרובע שחוסם את חזרת הידית למקומה. שרשרת שנמצאת ליד הידיות משחררת את הפינים המרובעים, שמניחים לידיות לזנק קדימה, לדחוף את הגלגל למעלה בניגוד לכיוון הקפיץ, וכך לגרום לקרס לזוז למעלה במהירות, לטבעת להשתחרר... וליריעה לחזור למצבה הרפוי. על היריעה נמצא כל הזמן המצווח, שהקצה שלו נדחף על הגומי כשהוא נמתח ועף קדימה כשהוא חוזר למצבו המקורי.

הפעלה: כדי להפעיל את המטיל דרושים לפחות שני אנשים ומקסימום שישה. פעולת הטעינה - העמסת המצווחים לתוך חוריהם, מתיחת הידיות וסריקת המתקן, דורשות סיבוב אחד עבור 5 מפעילים, שניים עבור שלושה מפעילים ושלושה סיבובים עבור שני מפעילים. על המפעילים לכוון את המטיל לעבר אזור מסוים, לבדוק מדי כמה מטחי מצווחים שהגלגלים הפנימיים עובדים כמו שצריך, וכמובן - יריעות הגומי צריכות להתחלף כל כמה שעות מטחים, ולא הן תיקרענה. שחרור הפינים המרובעים באמצעות השרשרת דורש פעולת תנועה או פעולה חופשית אם המפעיל נמצא במרחק של פחות מ0.5 מ' מהמטיל המצווח והוא מצליח בבדיקת זריזות [ד"ק 15].

המצווחים: אלה הן חניתות קצרות [1ק8 נ' לאחת, נ. פשוט בינוני], עשויות ביד אומן ומועצבות בדקיקות לא אופיינית. הן אווירודינמיות עד מאוד, קלות משקל ויפות יחסית לחניתות מלחמה אחרות. בשל כך, החניתות הללו שבריריות ואם מנסים לנפץ איתן חפצים או נשקים אחרים, החנית צריכה להצליח בבדיקת קשיחות [ד"ק 13] או להישבר בעצמן. יש להן נק"פ, חוזק ודרג"ש כמו של חנית מחצית רגילה 2-. הדבר הייחודי באמת במצווחים הוא יכולת הצווחה המדהימה שלהם. על כל מצווח חורט החרש האומן תבנית מסובכת של נתיבים במתכת, שגורמים לאוויר העובר מסביב למצווח לזוז וליצור רעש מקפיא דם של צווחה לא אנושית.

התניידות המטיל המצווח: כדי להזיז ממקום למקום את המטיל המצווח דרושה עגלה גדולה במקרה שהמעבר הוא ממושך, ואז הגשם או הדרך יכולים לגרום לגלגלים ולפינים להחליד. מכסים את המטיל בחתיכות עור, ולעתים קושרים את הידיות. תנועה בשדה הקרב מתבצעת על ידי ארבעה עד שישה אנשים, שמסוגלים להזיז את המטיל במהירות של 3 מ' לסיבוב. כדי שהמטיל יוכל לירות את המצווחים בצורה המיטבית נדרשים המפעילים לקשור אותו ליתדות גדולות, כדי שימנעו תזוזה בזמן היריה.

תיקון: החלפת יריעה שנקרעה או סבלה מבלאי קשה דורש שלוש בדיקות תבונה (ד"ק 13) או זריקות (ד"ק 15). כל בדיקה אורכת סיבוב אחד ובתנאי בהנחה שהמתקן הוא בעל ערך תבונה הגבוה מ10 [כלומר - יציר כפיים לא יצליח להחליף את הגומי]. כשלון בבדיקה משמעו שהדמות לא חיברה את היריעההיטב ועליה לנסות שוב ושוב עד שתצבור שלוש בדיקות מוצלחות. אם מדובר בגלגל שיניים שנשחק, קפיץ שנשבר או פין שנתקע, על המתקן להצליח בבדיקת פירוק מתקנים [ד"ק 11], ורק כך להצליח ולהחליף את החלק השבור. אם המתקן נכשל בבדיקה, הוא הורס את המטיל המצווח ודרושה בדיקת פירוק מתקנים [ד"ק 18] כדי לתקן את הנזק הכבד שנגרם למטיל. מצווח שנורה יהיה שמיש עוד כ1ק4 פעמים, ואז יהפוך לחסר שימוש לחלוטין.
- כל יריעת גומי עולה בין 1 ל3 מ"ז
- כל חלק חילוף עולה בין 11 ל20 מ"ז

מפרט טכני:
התקפה [רק אם למפעיל יש כוח 13 ומעלה] - מפעיל אחד מבצע גלגול מיוחד 1ק20 + 1 עבור כל שני מפעילים (כולל המפעיל התוקף) + 2 אם למפעיל התוקף ישנן 5 רמות במיומנות משלח-יד (מהנדס מצור). בהחטאה, המפעילים יכולים להשהות את ההתקפה ולכוון את המטיל בשנית בסיבוב הבא, או לתקוף בכל זאת כאשר האזור המושפע משתנה בכיוון אקראי ובמרחק 1ק4 כפול 1.5 מטרים מהאזור שתוכנן (בדומה לנשק דמוי רימון)
טווח - טווח מינימום 6 מ' [או 3 מ' עם מחסר -2 להתקפה ותוסף +2 לנזק], טווח מקסימום 36 מ'.
נזק [משפיע על אזור] - עיגול בקוטר 3 מ', כל המטרות באזור צריכות להציל תגובה לחצי נזק [ד"ק 11 + מתאם זריזות של המפעיל], או לספוג 2ק8 נזק חודר/מוחץ.
צווחה [משפיעה על אזור מסביב למטיל המצווח עצמו] - רדיוס 90 מ' מסביב למטיל המצווח, נשמעת צווחה מטורפת. כל המטרות באזור צריכות להציל רצון [ד"ק 15], או להיות נטועות במקומן למשך סיבוב אחד. יצור שנכשל בהצלת הרצון בהפרש של יותר מ5 נק' מהד"ק צריך להציל פעם נוספת רצון [ד"ק 13], או לסבול מהשפעה דמויית הלחש פחד למשך שני סיבובים.
פגיעה חמורה - במידה והמטרה נכשלת בהצלת התגובה וסופגת נזק, ובקוביית ההתקפה יצא 20 טבעי [וגם 19 אם מדובר במטיל מצווח מעשה אומן], המטרה סופגת נזק כפול מהמטיל המצווח.

מחירים:
- המטיל המצווח, ללא מצווחים, עולה לבדו 2000 מ"ז
- כל מצווח עולה 20 מ"ז

כתבות נוספות

פיד רסס הצטרף לרשימת הדיוור הפונדק בטוויטר הפונדק בפייסבוק

כניסה לאתר

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.