Dice Masters War of Light, סקירה של מלחמת האור

Dice Masters War of Light, סקירה של מלחמת האור

Information
פורסם ב03 יולי 2016
נכתב על ידי האיש הזקן

Dice Masters War of Light, סקירה של מלחמת האור

שם המשחק: Dice Masters War of Light

סוג: משחק לוח, קוביות, גיבורי על, אסיף

מספר שחקנים: 2

זמן משחק: 30-45 דקות

גילאים: 11+

מוציא לאור: Wizkids

מחיר מומלץ לצרכן: 20 דולר לערכת התחלה, 1 דולר לבוסטר

דרוג: 4.5 מתוך 5


משחק גיבורי העל Dice Masters יוצא מכדור הארץ אל מלחמת האור, מלחמה גלקטית בין כוחות הטוב לרוע. הרקע למשחק הוא סיפור שהופיע בארוע Blackest Night בקומיקס של DC.
בסקירה אציג את ערכת ההתחלה של War of Light, מה חדש בסט, וחלק מהקלפים הבולטים שבו. אדגיש שאיני שחקן תחרותי אלא יותר קז'ואל, כך שהסקירה שלי מיועדת לחובב המשחק, ולא למי שמחפש את הקבוצה היעילה ביותר בגלקסיה.

Dice Masters הוא משחק קוביות אסיף שבו כל שחקן בונה לעצמו צוות של גיבורי-על (לרוב, יש גם סטים של מבוכים ודרקונים) ויוצא להילחם בחברו. למי שאינו מכיר את המשחק, מומלץ ראשית לקרוא את הסקירה שלי ל Dice Masters Justice League.

כהערה, הסרט Green Lantern הוא סרט חביב (בעיניי) ומבוא טוב ל War of Light.

War of Light, מה חדש בסט?

סיעות חדשות: הצבעים של האור (קישור להסבר בויקיפדיה), מצטרפים למשחק. אם ב Justice League היה את ה Green Lantern, שהשתייך לסיעת ה Justice League עכשיו יש לנו את כל הצבעים כולם. הקלפים הסופר-נדירים של הסט (יש שמונה מהם) כוללים ארבעה Black Lanterns, שהם למעשה גיבורי-על שחזרו לתחיה ומשרתים את המוות.

הסיעה הנוספת שמופיע בסט היא ה Teen Titans, צוות מוכר פחות של DC שנראה מגניב ובעל מעריצים משלו. לצערי הסיעות בסט זה שונות לגמרי מהסיעות בסט JL וגם מהסיעות בסט הבא שיצא, והוא World's Finest.

DM war of light die

קלפים שעובדים יחדיו: כמעט כל הקלפים בסט מכילים יכולות שעובדות עם קלפים אחרים מסיעה זו או אחרת של ה Lanterns. חלק מהקלפים אף מתייחסים לקלף ספציפי נוסף – לדוגמא Indigo-1 והגיבור Munk שמתגברים אחד את השני אם שניהם פעילים בשדה.

זה הופך את הסט למגניב למשחק בפורמט מוגבל, אך מרבית הקלפים פחות שימושיים בסביבה אם משחקים עם כל הסטים השונים של Dice Masters. לדוגמא Miri Riam מסוגלת להעביר קוביות מה Used Pile לשדה הקרב, בעלות השווה למספר הגיבורים הפעילים מסיעות שונות של האור. קלף עוצמתי, אבל רק אם משחקים בצוות שמורכב מ War of Light. הבעיה העיקרית היא עם קלפים שפוגעים בקלפי Lanterns של היריב, שלמעשה אינם שימושיים כלל בכל פורמט פתוח – זו לא בעיה ייחודית ל WoL, אבל מורגשת יותר בסט זה מכיוון שכמעט כל הקלפים הם בעלי יכולות שמתייחסות למלחמת האור.

ניצול אנרגיה עוד מכאניקה שמופיעה בחלק מהקלפים, היא ניצול אנרגיה שנשארת ב Reserve Pool שלך – לדוגמא יש דמות שמקבלת תוספת לערכים אם יש לך אגרוף. או קלף אחר, שגורם נזק ליריב ישירות אם אתה תוקף עם דמות שסוג האנרגיה שלה נמצא אצלך ב Reserve pool.

מתמשך (Continuous) מילת מפתח חדשה וייחודית, שמשמעה שקובית פעולה נשארת בשדה הקרב באופן קבוע – בלי יכולת להעיף אותה. קלף מאוד חזק לדוגמא הוא Lantern Battery - Power Source, שמאלץ את היריב שלך לשלם 1 חיים בכל פעם שהוא חוסם התקפה.

ערכת ההתחלה של מלחמת האור

DM war of light starter

כמו כל ערכות ההתחלה עד היום, גם זו של War of Light מגיעה עם 44 קוביות, שמכילות 16 קוביות Sidekick (והמספר שלהן באוסף שלי רק ממש לצמוח... בסוף נבנה עמם בתים), 12 קוביות פעולה בארבע צבעים: צהוב, ירוק, אינדיגו, וסגלגל. וכמובן 16 קוביות של דמויות, שכוללות את: Batman, Lex Luthor, Guy Gardner, Kyle Rayner, Sinestro, Anti-Monitor, Hal Jordan (, John Stewart.

הדמויות בערכת ההתחלה חוזרות בחלקן על אלו שב JL, אך רובן הן חדשות וייחודיות (למעט בטמן ולקס לות'ר שנדחפו גם לאירוע הקומיקס). היכולות שלהן מגניבות, אם אתם משחקים בסט זה. למעט לקס לות'ר (שהוא הרבה יותר טוב מהגרסה שלו ב JL) וגיא גרדנר מרבית הקוביות והקלפים האחרים לא שימושיים מחוץ לסט (בטמן וסינסטרו יכולים לראות מעט שימוש).

אך ערכת ההתחלה משמעותית יותר שמסתכלים על קלפי הפעולה הבסיסיים: יש עשרה כאלו בכל ערכת התחלה, ושניים בכל צוות – מדובר בקלפים שכל שחקן יכול לרכוש קוביות שלהם. למשל Big Entrance מאפשר לך לרכוש קוביות נוספות ולהכניס אותם לשק שלך מיידית; Stealth Ops מאפשר לך להפוך קוביה לבלתי-ניתנת לחסימה; Vicious Struggle גורם נזק ליריב שלך על כל נזק שנגרם לך, מה שיכול לאפשר קומובאים מטורפים. ועוד. בהחלט מגוון נאה שיתרום לכל צוות שאתה בונה.

DM war of light BAC

אז לדעתי, ערכת ההתחלה של War of Light היא ערכה טובה, מומלצת אם הסיפור רקע או הסט קורץ לך וגם כנראה ששווה את זה אם יש לכם אוסף ואתם מחפשים עוד קלפים פעולה בסיסיים (ו Guy Gardner הוא קלף חזק מאוד בפני עצמו).

הכוכבים של מלחמת האור

אני לא אפרט את כל ה-100 ומשהו קלפים שבסט, ואף לא אתייחס ל Black Lanterns – כולם הם נדירים מאוד (Super Rare) אך לא חזקים במיוחד. יש גם גרסאות Full Art שלהם בסט, שהם Chase Rare... שווה הרבה לאספנים אם יוצא לכם אחד כזה בחבילה.

אני כן אתייחס לקלפים המעניינים יותר שקיימים בסט, ויש לא מעט כאלה, בסדר אקראי:

  • Lyssa Drak: Future Sight, בתחילת התור של היריב שלך אתה בוחר קוביה: אם הוא מנסה להציב אותה לשדה, עליו לשלם 2 חיים. אפקט מגניב שמשחק עם הראש של היריב.

DM war of light cards

  • Lyssa Drak: Keeper of the Book of Parallax, בגרסה הנפוצה שלה, אתה בוחר גיבור של היריב. אם הוא חוסם בתורו, אתה מחזיר שתי קוביות מערמת המשומשים שלו לשק – אחלה Control אם יש לך דרך לאלץ קוביות של היריב לחסום.

  • Mera: Queen of Atlantis: קוביה נחמדה, אבל הדבר העיקרי שלה הוא היכולת הגלובלית, תמורת מסכה אחת אתה יכול להפחית נזק קרב שנגרם לך מקוביה ל-2. יכולת טובה לחסום צוותים מהירים.

  • Miri Riam: Beacon in the Dark: כבר דיברתי עליה קודם: כשאתה מציב אותה לשדה, אתה יכול לקחת קוביה מערמת המשומשים ולהוסיף אותה לשדה, בעלות רכישה השווה למספר הצבעים השונים של הלנטרנס שיש לך.

  • Raven: Azarath, Metrion, Zinthos! גיבורה של Teen Titan, שמונעת מהיריב שלך לבחור כמטרה את קוביות המסכה שלך ויתר הטיטאנים הצעירים.

  • Starfire: Koriand’r: בכל פעם שהיא תוקפת, אתה גורם ליריב 1 נזק על כל קוביה אחרת של Teen Titan שיש לך בשדה. מזכיר קצת את צ'יטה ואת האלמנה השחורה.

  • Warth: Hope Burns Bright: כשאתה מציב אותו לשדה, אתה יכול להשתמש ביכולת הצבה לשדה של קוביה אחרת שנמצאת בשדה... יש לזה פוטנציאל.

  • Lantern Ring: Limited Only By Imagination: עוד קוביה עם היכולת רציף, כשהקוביות שלך תוקפות הם גורמות 1 נזק על כל קוביה במאגר שלך עם סמל אנרגיה זהה לזו של הקוביה. פוטנציאל לנצח משחק...

  • DM war of light cards2

סיכום מלחמת האור

מלחמת האור הוא סט טוב, יותר טוב לטעמי מ Justice League, גם מבחינת הסיפור וגם מבחינת הקוביות עצמן. החסרון שלו אולי נובע מכך שמרבית הדמויות שבו אינן מוכרות... למרות שה Teen Titans הם מגניבים.

אז האם כדאי לך לרכוש את War of Light? כהתחלה למשחק Dice Masters, זה סט מצוין. כסט שני, או רביעי, אפשר לראות שיש מספר קוביות טובות (אפילו מאוד טובות) בסט. לצערי, כמו בכל סט אחר גם יש קוביות שלא יראו ממש את אור היום, אלא אם אתם משחקים בדראפט.

אז האם Dice Masters War of Light שווה את ההשקעה?אם אתם משחקים ב DC, בהחלט. אם אתם משחקים תחרותי, שווה לרכוש את ערכת ההתחלה ואולי להשלים חוסרים בסינגלים. מי מכם שנאמן לעולם אחר: Marvel או מבוכים ודרקונים, תוכלו להסתדר מצוין גם בלי מלחמת האור...

סקירות נוספות

פיד רסס הצטרף לרשימת הדיוור הפונדק בטוויטר הפונדק בפייסבוק

כניסה לאתר

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.