Star Wars Edge of Darkness, הרחבה למשחק הקלפים

Star Wars Edge of Darkness, הרחבה למשחק הקלפים

Information
פורסם ב21 יוני 2015
נכתב על ידי ג'קי

SW: Edge of Darkness, הרחבה למשחק הקלפים

שם המשחק: Star Wars Edge of Darkness

סוג: משחק קלפים, מלחמת הכוכבים, הרחבה, מדע בידיוני, LCG

מספר שחקנים: 2

זמן משחק: 45-60 דקות

גילאים: 12+

מוציא לאור: Fantasy Flight Games

מחיר מומלץ לצרכן: 30 דולר

דרוג: 4 מתוך 5


ההרחבה קצה האפלה למשחק הקלפים של מלחמת הכוכבים מוסיפה שתי סיעות חדשות למשחק – מבריחים ומרגלים (Smugglers & Spies) עבור הצד המואר, ואת נבלים ופושעים (Scum & Villainy) לצד האפל. ההרחבה מכילה 22 סטים של יעדים (Objectives), שבכל סט ששה קלפים. סך-הכל יש 132 קלפים בהרחבה – והיא נחשבת ל Deluxe Expansion, לעומת ההרחבות הרגילות שמכילות רק 60 קלפים. את הקלפים ניתן לבחון בקישור.

משחק הקלפים של מלחמת הכוכבים הוא משחק תחרותי לשני שחקנים, שבו כל אחד בונה חפיסת קלפים לפני המשחק, על-ידי בחירת של סטים של קלפים. בסקירה אציג את הסטים שקיימים בהרחבה. מי שמעוניין להכיר את המכאניקה של המשחק מוזמן לקרוא את הסקירה למשחק הבסיס של Star Wars Card Game.

הרחבה גדולה נוספת למשחק היא בין הצללים - Between the Shadows, שמרחיבה את הג'די ואת הפושעים במשחק.

משחק קלפים מעניין נוסף מבית FFG, הוא משחק הקלפים של שר הטבעות – מדובר במשחק שיתופי, למי שלא אוהב משחקים תחרותיים.

edge of darkness cards1

סטים של ה Light Side

Wookiee Life Debt

היעד הראשון בקופסה. מגיע עם מספר יחידות חזקות ולא יקרות, אך ללא יותר מדי טריקים מיוחדים. טוב לשמירה מיחידות היריב אך בפני עצמו אינו מעניין במיוחד.

Raise the Stakes

זהו יעד התקפי אשר מטרתו לפגוע חזק ביריב מבלי שיוכל להגן. עם שילוב של blockade runner שלא ניתן לחסום עם יחידות יקרות, וקלפים נוספים אשר ימנעו גם מיחידות חלשות יותר לתקוף, יעד זה מאפשר הזדמנות להנחית מכה חזקה על היריב. עם זאת, הקומבו הוא חד-פעמי, ודרושים עוד כלים כדי להנחית מכה קשה נוספת. בהמשך נראה יעדים נוספים שעובדים יפה עם השיטה של התקפת בודדים.

Trust Me

בהמשך לסט הקודם, נותן עוד כמה כלים להבטיח שתוכל לתקוף לבד, במיוחד הודות ללנדו שיכול לנקות כל הגנה. כמו כן, הקלף Sabotage הוא כלי נהדר להנחית מכה קשה על יריב שמנסה לתקוף בצורה מאסיבית.

Asteroids Sanctuary

הקלף החשוב כאן הוא, כמובן, מילניום פלקון. יחידה חזקה שאם מתפעלים אותה נכון יכולה להחזיק מעמד די הרבה זמן, אם כי היא קצת יקרה כך שלא תמיד יהיו משאבים לתפעל אותה בצורה אידאלית. כמובן שלצורך כך הסט מגיע עם עוד מקורות משאבים, אבל אין כרגע הרבה דמויות שממש משתלם לזמן בשיטה הזאת. אני עדיין לא בטוח עד כמה אני מרוצה מהסט הזה.

The Defence of Cloud City

שתי האסטרטגיות המאפיינות את המבריחים הן טקטיקה (ניטרול יחידות האויב) ושליטה באדג' בקרבות. הסט הזה עובד נהדר עם הסגנון השני, שכן לובוט יכול לנטרל כל התקפה לחלוטין, וכל עוד האדג' בצד שלכם, השומרים יספקו תגבורת נהדרת לפי הצורך.

Across the Anoat Sector

זהו עוד סט המבוסס על התקפות בודדות, בהמשך ל-Raise the Stakes, הספינות שלו חלשות יחסית והקלף החזק ביותר כאן הוא כנראה היעד עצמו, כך שלדעתי זהו סט חלש.

Escape from Ord Mantell

בגדול מדובר בסט די משעמם, אבל שווה להזכיר שהוא מגיע עם Covert Sniper, דרך מעולה להרחיק את היריב מהתעסקות עם ה"כוח", ולהיפטר מדמויות חזקות, וגם יש לו טקטיק שחור, כך שהוא טוב גם לשליטה. לצערי, עם כמה שהקלף הזה נהדר, הוא עדיין לא הופך את הסט הזה לאטרקטיבי מספיק בעיניי.

במיוחד אני לא אוהב כוחות ספציפיים כמו 'שחרר קלף כלוא', המכניקה הזו לא נפוצה מספיק כדי להצדיק את הכוח, וזה יכול, לכל היותר, לעבוד טוב עם ליה אורגנה מהסט הבסיסי, ואז אולי יכול להיות קומבו מעניין.

לסיכום, יש פה כמה סטים מעניינים, אבל ברור שזו רק ההתחלה וצריך לחכות לסטים נוספים כדי למקסם את האסטרטגיה של המבריחים.

Embers of Hope (סט לג'די)

סט ג'דיי שמציע כמה יכולות נחמדות כדי לשדרג את הג'דיי שלכם. יודה מהסט הבסיסי תמיד שמח לעוד יכולות!

Alderaan's Promise (סט למורדים)

סט של המורדים, מציע קצת מכל דבר: משאבים, שליטה (טקטיקות), התקפה חזקה, שליטה ב"כוח" והגנה. יכול לעבוד טוב עם הרבה סגנונות משחק של המורדים.

To Arms! (סט צד מואר נייטרלי)

סט תמטי למי שרוצה חפיסה עם האן סולו וצ'ובאקה. אולי בעתיד תצא חפיסת נשקים, אבל נכון לעכשיו אני לא רואה סיבה להשתמש בסט הזה שלא בשילוב עם האן וצ'ויי.

Opening Moves (סט צד מואר נייטרלי)

סט הגנתי בעיקר, לא מעניין בחפיסות שלא מבוססות על תמרון של הגנות.

edge of darkness cards2

סטים של ה Dark Side

Hive of Scum and Villainy

מגיע עם שלוש יחידות בינוניות, כנראה המוקד של הסט הזה הוא שני הקלפים המאפשרים ללכוד יחידות של היריב, האסטרטגיה העיקרית של הנבלים. נכון להיום אני חושב שהסט הזה חלש מדי.

Jabba's Reach

סט מוצלח מאד, מגיע עם יעד חזק שעובד נהדר עם האסטרטגיה של לכידת קלפים, ג'אבה - דמות שליטה חזקה, השומר גם הוא קלף חזק (שתי נק"פ בעלות 1), והקלף הנהדר Reversal of Fate שיכול להיות חזק מאד בתזמון המתאים.

The Tatooine Crash

עוד סט שמטרתו היא לצבור שבויים. מגיע עם יחידות שליטה חלשות, ושימושי בעיקר אם אתם צריכים לצבור שבויים עבור קלפים מסטים אחרים.

The Shadow of Nar Shaddaa

זהו סט התקפי, עם קצת שליטה. מעניין במיוחד הקלף Spice Visions שיכול לשמש גם לצורך התקפה כפולה וגם לצורך נטרול יחידה של היריב לפני שהיא מספיקה לעשות נזק.

Carbonite Transport

זה אחד הסטים החשובים לחפיסות של לכידת קלפים, משום שהוא מאפשר לתמרן את השבויים לפי הצורך. בנוסף הוא משחק כוח התקפה לא רע בכלל. חובה בכל חפיסת שבויים.

Trandoshan Terror

סט נוסף ללכידת קלפים, היחידות בו חזקות יחסית לסט הראשון אך מאד מפריע לי הספציפיות נגד ווקי, כאמור אני לא אוהב קלפים עם כוחות ספציפיים, ודמויות ווקי אינן נפוצות כלל (נכון לכתיבת הקטע, אני חושב שקיימים שלושה סטים בהם יש דמויות ווקי). הדמויות לא נוראות גם בלי הכוח הזה, אבל זה עדיין מציק.

Feeding the Pit

עוד סט התקפי, יכול להיות קטלני במיוחד, בייחוד בזכות ה-Spice Visions שיכול לאפשר לדרקון לבצע התקפה כפולה. כמו כן מקור לא רע למשאבים עבור מימון יחידות יקרות.

לסיכום, יש פה בסיס לא רע לסגנון המשחק הייחודי של הנבלים, לכידת קלפים וניצולם, והוא מגיע גם עם כמה יחידות ברוטליות לא רעות.

The Ghosts of the Dark Side (סט של הסית')

סט נהדר עבור סית' לשמירה על ה"כוח" בצד האפל. אין הרבה מה להרחיב, שליטה בכוח היא אחת האסטרטגיות המרכזיות של חפיסת סית', והסט הזה עושה את העבודה.

Imperial Blockade (סט של הצי הקיסרי)

זהו סט של יחידות כבדות עבור האימפריה. קפטן נידה הוא נהדר לחפיסות מבוססות על Capital Ships, אך לכל חפיסה אחרת הסט הזה יהיה כנראה קצת יקר… כיום יש מספיק סטים לביסוס חפיסת ספינות ענק, והסט הזה יהיה חלק אינטגרלי מכל חפיסה שכזו :)

סיכום

נראה שהצד האפל היה בנוי קצת יותר בשלב זה, אם כי כיום קיימים כבר מספיק קלפים כדי להשלים חפיסות של הצד המואר. כיום לכל קבוצה במשחק כבר יש כמה סגנונות אפשריים, והערכה הזו מגיעה עם כמה סטים מאד חשובים עבור סגנונות משחק אלה.

בגדול, המשחקיות של הסיעות החדשות היא קצת יותר מתוחכמת, וזו כנראה אחת הסיבות שהם לא נכללו בערכת הבסיס. מי שרוצה להשלים את ערכת הבסיס כמו שצריך, רצוי שיתחיל עם ההרחבה הזו לפני שיתחיל עם ההרחבות הקטנות. לדעתי היא חובה עבור כל מי שאוהב את המשחק הבסיסי, ובמיוחד עבור מי שאוהב את התמה (מה, תשחקו בלי צ'ווי וג'אבה?)

אודות ג'קי Google Plus

חובב לוגיקה ומתמטיקה

שחקן תפקידים מאז  ׳97, כמו כן חובב משחקי לוח ובעל אוסף נאה של כאלה.

מאמרים נוספים של כותב זה

סקירות נוספות

פיד רסס הצטרף לרשימת הדיוור הפונדק בטוויטר הפונדק בפייסבוק

כניסה לאתר

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.