KrosMaster Arena, משחק מיניאטורות של אנימה ופנטזיה

KrosMaster Arena, משחק מיניאטורות של אנימה ופנטזיה

Information
פורסם ב15 ינואר 2014
נכתב על ידי GrandMasterFox

KrosMaster: Arena מיניאטורות

שם המשחק: KrosMaster: Arena

סוג: משחק לוח, מיניאטורות, טקטי

מספר שחקנים: 2-4

זמן משחק: 60-90 דקות

גילאים: 12+

מוציא לאור: Japanime Games

מחיר מומלץ לצרכן: 80 דולר

דרוג: 3 מתוך 5


KrosMaster Arena הוא משחק לוח עם מיניאטורות המבוסס על משחק המחשב Wakfu, אחד ממשחקי התפקידים הפופולאריים ביותר בצרפת. עקרון המשחק פשוט למדי כשהמטרה היא לגנוב ליריבך את כל נקודות הניצחון (GG Tokens) על ידי קניה או הריגה של נבחרת היריב.
בנוסף להיותו משחק לוח, KrosMaster Arena מגיע עם תוספת מעניינת - קנייה של המשחק נותנת לשחקן קוד שמאפשר לו לקבל גישה למשחק האינטרנט וכנ"ל לגבי כל הרחבה של המשחק. בצורה זו, על אף שהמשחק אינו נועד לשחקן בודד, קניה שלו מאפשרת לשחק מול שחקנים אחרים ברשת.

סקירה כללית

המשחק כאמור פשוט למדי. ישנן 8 דמויות במשחק הבסיס והשחקנים מחלקים אותן ביניהם כך שלכל שחקן יש נבחרת של 4 דמויות.
krosmaster-minis-מיניאטורותהדמויות במשחק (מימין לשמאל):

Healy – יכולה לרפא את עצמה או דמויות אחרות
Oscar Kass – לוחם הגונב חיים מדמויות אחרות
Queen of Tofu –יכולה לזמן עד 3 טופו (אפרוחים קטנים)
Kassius Kaos – לוחם משוריין מטווח בינוני
Anna tommy – לוחמת היכולה להחליף מקומות עם דמויות אחרות
King of Gobballs – מלך שיכול לזמן גובול אחד (יצור קטן דמוי תיש משורין)
Bill Tell – קשת לטווח ארוך
Bad Aboum – זורק פצצות שיכולות להגביל את התנועה והפעולה של דמויות אחרות

krosmaster-card-קלפים-משחקכל דמות באה עם מיניאטורה ששמים על הלוח וקלף המציג את היכולות של הדמות. קלף הדמות מציג את תכונותיה הבסיסיות:

· תנועה (מעוין הירוק)
· חיים (לב אדום)
· נקודות פעולה (כוכב כחול)
· יוזמה (ברק צהוב)
· דרגה (כוכב צהוב)
· התקפות וכוחות מיוחדים
· תיאור קצר של הדמות

בתחילת המשחק, כל שחקן מסדר את הדמויות שלו על הלוח. לאחר מכן, מחשבים את את סך היוזמה של כל הדמויות בכל נבחרת. השחקן בעל סך היוזמה הגבוה ביותר מתחיל את המשחק.
השחקן פועל עם כל הדמויות שלו על פי סדר יוזמה יורד ולאחר מכן התור עובר לשחקן הבא.

 

כל דמות בתורה יכולה לבצע מספר פעולות:krosmaster-board
- תזוזה על הלוח לפי כמות התנועה המותרת לה.
- להתקיף דמות אחרת או שימוש ביכולת מיוחדת
- אם במשבצת שלה יש מטבע זהב, היא יכולה להרים אותו
- אם היא עומדת על חנות, היא יכולה לקנות חפץ או לגנוב נקודת נצחון מהיריב תמורת 10 מטבעות זהב.

כאשר שחקן הורג דמות יריבה, הוא לוקח מהשחקן היריב נקודות נצחון בהתאם לדרגת הדמות המובסת.

ברגע שאחד השחקנים מגיע ל-0 נקודות ניצחון. הוא מפסיד והמשחק נגמר.

לא נפרט פה את כל המכניקה של המשחק אבל מספיק שנגיד שיש בו די והותר חוקים מעניינים שנועדו לפלפל את המשחק. למשל, בתחילת כל תור, השחקן מגלגל 2 קוביות מיוחדות שמאפשרות לשחקן לקבל 2 תכונת מיוחדות שהוא יכול לחלק לדמויות שלו או למכור אותן תמורת זהב.

חווית המשחק

המשחק מהנה למדי ואפשר להתמכר אליו בקלות. המשחק מקבל חווית משחק שונה מספיק בכל פעם כאשר אתה יכול לשחק נבחרת שונה, לוח שונה, גישה לחפצים שונים, אסטרטגיה קצת שונה וכו' כך שאורך חיי המדף שלו בהחלט מספקים וכמובן שעולים במידה ומוסיפים את ההרחבות. אף על פי שהמשחק פועל בצורה שבה שחקן אחד משחק את כל הדמויות שלו ורק אחר מכן השחקן השני מתקדם, יש מעט מאוד זמן מת היות שכמות האפשרויות לפעולה יחסית מוגבלות כמובן שהדבר תלוי באנשים שאיתם משחקים, אם היריב שלך מתעקש לחשוב על כל מהלך במשך שעות כמו משחק שחמט, המשחק יכול לאבד את המומנטום שלו.
אחד האלמנטים היפים במשחק הוא העובדה שהמשחק מצליח לאזן בצורה מצוינת בין אסטרטגייה למזל. על אף שהמשחק דורש לא מעט גילגולי קוביות (בעיקר עבור התקפות) הוא מספק לשחקן כלים להשפיע על התוצאות. כך שמצד אחד השחקן עדיין מרגיש שיש לו מספיק שליטה במהלך משחק אבל לא מספיק כדי שאפשר יהיה לחזות את כל המשחק מהראש ועדיין לקבל את ההתרגשות כשיש לך גלגולים טובים או רעים במיוחד.

הרחבות

כמו הרבה משחקים אחרים, גם המשחק הזה מגיע עם מספר רחב של הרחבות. נכון לרגע זה, ישנן 8 הרחבות למשחק, כאשר כל הרחבה כוללת 4 דמויות חדשות ושני לוחות חדשים.

זמן סידור

יחסית למשחקים אחרים, Krosmaster לא דורש ממך לבזבז זמן מיותר בכל פעם שרוצים לשחק. כל שנדרש הוא שכל שחקן ייבחר את הנבחרת שלו, לשים מטבעות במשבצות המסומנות בלוח ולחשוף 6 חפצים לקנייה מהחנות. ברגע שמתרגלים, התהליך לוקח שתיים-שלוש דקות בלבד.

עקומת למידה

krosmaster-rulesהמשחק עצמו כאמור פשוט למדי וניתן ללמוד את החוקים שלו במהירות בה.

חשוב אף יותר לציין לשבח את חוברת ההוראות, שלא רק מסבירה היטב את כללי המשחק, אלא גם מפרקת אותם לתתי פרקים כאשר כל פרק מלווה בלוח קטן (דוגמה מימין) בתוך החוברת שמאפשר לעשות מיני משחק עם החוקים הנלמדים בפרק.

בצורה כזו, גם אנשים שכלל לא מכירים משחקי מיניאטורה, יכולים להשלים פערים במהירות.

מצד שני, מי שכן בקיא במשחקים דומים, יכול לרפרף במהירות בלי לפספס דבר.

 

 

 

איזון המשחק

לצערי, זאת נקודה שבה המשחק בעייתי במיוחד. אם שופטים את משחק הבסיס בלבד ללא ההרחבות שלו, אז חייבים להודות שהדמויות כלל אינן מאוזנות זו מול זו. הדמות של ביל טל, לדוגמה, היא היחידה שיש לה טווח ארוך במיוחד (8 משבצות) ולכן יכולה לצלוף בקלות מרחוק בשאר הדמויות ובהתחשב בעובדה שלכל הדמויות יש פחות תנועה (3-4 משבצות), ביל יכול תמיד לירות, לזוז אחורה ועדיין להישאר מחוץ לטווח ההתקפה של רוב הדמויות. מצד שני, דמויות טווח קצר כמו אוסקר אמנם מגיעות יותר משורינות, אבל הן לא עושות מספיק נזק כדי לכפר על המגבלות שלהן. כמובן שהרחבות המשחק מוסיפות דמויות נוספות כך שהעניין פחות מורגש, אבל הדבר דורש השקעה כספית נוספת. בנוסף, הדבר יוצר תחושה לא כל כך נעימה שאתה חייב לקנות את 8 דמויות הבסיס (או 4 בהרחבות) אבל יודע בוודאות שלא תשתמש בחלק מהן.

גרפיקה

מי שאוהב את הסגנון המונפש של Wakfu ו-Dofus בהחלט יאהב את הגרפיקה של המשחק. המיניאטורות, הקלפים והחפצים מאווירים בצורה מצוינת את האווירה ההומוריסטית והקלילה של המשחק. המשחק מגיע גם עם מספר כלים שצריך להרכיב כמו עצים וארגזים שמחיים את הלוח והתנועה עליו.

krosmaster-graphics

רכיבי המשחק

המשחק עצמו מגיע עם קופסה גדולה מדי שמלאה בלא מעט אוויר מה שתמיד מאכזב וסתם מייקר משלוח. הקופסא מכילה בדיוק 8 גומחות לדמויות המשחק, מה ששומר עליהן היטב אבל לא משאיר שום מקום להרחבות נוספות. במידה ואתה רוצה להשקיע במשחק עם ההרחבות שלו אתה חייב לשריין לו מגרה שלמה אצלך בבית.
המשחק מגיע גם עם מגוון של אסימונים קטנים שמייצגים דברים שונים כגון נשקים, פציעות, כסף, נקודות נצחון וכו' וחבל מאוד שהמשחק לא מגיע עם שקיות כדי לאפשר איסוף וסידור קל שלהם. מצד שני, ראוי לציין לשבח את העובדה שהמשחק מגיע מראש עם 8 קוביות, כך שכל שחקן יכול לקבל בדיוק את 4 הקוביות שהוא יצטרך לכל היותר ולא צריך לבזבז זמן להעביר קוביות משחקן לשחקן או לגלגל קוביות פעמיים כי אין מספיק.
המיניאטורות של המשחק מעוצבות יפה אבל הן שבירות למדי. אחת מהמיניאטורות שקניתי מההרחבות, לא שרדה טלטולים במזוודה והתנתקה מהבסיס שלה לגמרי ובדיקה פשוטה בפורומים באינטרנט מראה שאני לא היחיד שזה קרה לו.

סיכום

בשורה התחתונה, המשחק מהנה במיוחד אבל בהתחשב במחיר שלו (50 דולר בחנויות מוזלות) והרצון להוסיף הרחבות (20$ כל אחת) מייקר את העסק באופן משמעותי שיכול להיות לא כדאי למי שלא בטוח כלל שהוא יאהב את סגנון המשחק הזה. העובדה שהמשחק פתוח גם למשחק רשת היא בהחלט מעניינת ומאפשרת גם למי שיש לו קבוצה של משחקי לוח שנפגשת לעיתים נדירות יותר להנות מהמשחק ולהשיג תמורה מלאה לכסף היא בהחלט דבר מבורך שחבל שעוד משחקים לא מיישמים.
המשחק שווה את ההשקעה, אבל כדאי מאוד לקבל הצצה חינמית אצל חברים, בכנסים או בגרסת הרשת החינמית המוגבלת, לפני שמתחייבים אליו לוודא שזה תואם את הסגנון האישי שלכם.

סקירות נוספות

פיד רסס הצטרף לרשימת הדיוור הפונדק בטוויטר הפונדק בפייסבוק

כניסה לאתר

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.