Wrath of Ashardalon, משחק לוח של מבוכים ודרקונים

Wrath of Ashardalon, משחק לוח של מבוכים ודרקונים

Information
פורסם ב04 יוני 2011
נכתב על ידי סול


שם המשחק: Wrath of Ashardalon

סוג: משחק לוח, פנטזיה, שיתופי

מספר שחקנים: 1-5

זמן משחק: 60-90 דקות

גילאים: 12+

מוציא לאור: WIZARDS OF THE COAST

מחיר מומלץ לצרכן: 65 דולר

דרוג: 4.5 מתוך 5


 'זעמו של אשרדאלון' הוא כמו משחק הלוח טירת רייבנלופט, רק עם סביבה שונה, גיבורים שונים, מפלצות שונים וכו'. אני אישית מאוד נהנתי מטירת רייבנלופט, המשחק הקודם והראשון בסדרה של משחקי הקופסה של מבוכים ודרקונים.
זה לא דבר רע, כי שניהם משתמשים באותה שיטה, משמע שאתה יכול לערבב ולהתאים את התוכן של שניהם ביחד – אריחי מבוך, מפלצות, גיבורים, חפצים, אירועים ועוד. זה סוג של מוצר שהוא גם משחק שלעצמו וגם מין הרחבה.

התוכן עצמו במשחק הוא בא באותה הכמות, אך הוא שונה מהתוכן של המשחק הקודם. בקופסה ישנן 42 מיניאטורות שונות ולא צבועות – שכוללות 5 גיבורים [שונים מהמשחק הקודם, כך שאם אתה משלב את השתיים הקבוצה שלך יכולה לשחק גיבורים משני המשחקים], ו13 נבלים שונים ומשונים, שאחד מהם הוא אשרדאלון עצמו. כמו כן המשחק החדש כולל 13 אריחי מבוך חדשים ושונים מאלו של המשחק הקודם, חוברת אירועים, ספר חוקים , 200 טוקנים שונים וכמובן ק20.

ashardalon

המשחק הולך בדיוק כמו המשחק שקדם לו: כל שחקן בוחר גיבור , ואז כולם בוחרים את אחת משלוש-עשר המשימות הקיימות במשחק הזה (הכוללות מגוון גדול ששונה אחד מהשני: למשל לברוח/לחקור או לעצור טקס שיפתח דלת לעולם שמעבר או אפילו לשחוט את אשרדאלון עצמו) ומתחילות לזחול במבוך. כמו קודם הפורמט הבסיסי הוא שאתה חוקר את המבוך, נלחם במפלצות, מתחמק(או שלא) מהמלכודות, בוזז אוצרות, ובעיקר מנסה לא למות במהלך כל זה... חוץ מזה של 'זעמו של אשרדאלון' יש כמה טריקים חדשים בשרוול.

ראשית, הגיבורים עכשיו יכולים להיות המומות/מורעלות. בניגוד למהד' 4, המצב הלום נמשך רק תור אחד , וכשאתה נמצא במצב כזה אתה יכול או לזוז או לתקוף, אתה לא יכול את שניהם. לעומת זאת , מורעל גורם לך לקחת נזק והשפעתו נגמרת רק אם אתה מגלגל 10 או יותר בסוף תור הגיבור שלך(כמו הצלה במהד' 4).

חפיסת קלפי הencounter מוסיפה קללות וסכנות לאוסף שלה. קללות נשארות עליך עד שאתה ממלא דבר מה מסוים, לרוב אם אתה מגלגל 10 או יותר בסוף תורך, למרות שאחד דורש ממך לא לזוז במשך תור. סכנות הן שונות ממלכודות ואי אפשר לבטל אותן. יש רק שלושה סוגים שונים בקופסה: התמוטטות , בור, ואדים וולקניים, שמורידים לך נזק ומשאירים אותך תקוע לכמה תורות, ובהתאמה הופכות אותך למורעל.

עוד דבר חדש הוא שבכמה מאריחי המבוך ישנן דלתות. כאשר אתה רץ אל אחת כזאת, אתה שולף ברנדומליות טוקן דלת סגורה שאותה אתה הופך בסוף התור. כאשר אתה הופך אותה, אתה רואה אם בצידה השני כתוב האם הדלת לא נעולה, נעולה, או ממולכדת. דלתות נעולות יכולות להיפתח אם אתה מנצל לכך התקפה וגלגול קובייה , בזמן שדלתות ממולכדות מורידות נזק אוטומטי ורנדומלי לפני שהן נפתחות.

למזלן של הדמויות , לא כל התוכן החדש מנסה להרוג אותן. חלק מהמטרות מעניקות לך ברכות, שהם קלפים מיוחדים אשר מעניקים לך תוספים מיוחדים כאשר אתה גובר על אתגרים ספציפיים. לבסוף, לפחות משימה אחת('לשחרר את השבויים') מאפשרת לך להשתלט על דבש''ים אשר באמת מועילים , עוזרים ונלחמים לצידך.

ashar_inplay

אם אהבת את טירת רייבנלופט, אתה הולך לאהוב את המשחק הזה אפילו יותר. אפילו אם אתה לא מרגיש שאתה זוחל בתוך הר געש פעיל כדי לשחוט דרקון, אתה תהנה מאוד מהמגוון החדש ומהאפשרויות החדשות שהמשחק מציע, בעיקר מהאפשרות לשלב אותו עם המשחק הקודם. המצבים החדשים לא מסובכים מדי והשחקנים ששיחקו גם במשחק הקודם יבינו את ההיגיון שלהם. הקללות הם תוספת מעולה ומגניבה למשחק שמוסיפה עוד מתח ואקשן. הדלתות בנויות טוב ובמהלך המשחק הן משתלבות היטב, וכך גם הברכות.

לאלו שמתלבטים איזה משחק לקנות, castle ravenloft או wrath of ashardalon , אני ממליץ בלי שום ספק על השני. אם יש את הכסף והיכולת – קנו את שניהם , האפשרות לשלב בין שני המשחקים היא אולי האפשרות הכי מעניינת עד כה. אך wrath of ashardalon, הוא הרבה יותר ארוך, מעניין וכיפי מאשר castle ravenloft. 

המשחק מעולה, מתעלה על קודמו מבחינת יצורים חדשים , מפלצות[כולל הבוסים החדשים, שביניהם כמובן אשרלאדון, שתופס מקום יותר רציני במשחק הזה מקודמו], גיבורים, אריחי מבוך ופלאף.

סקירות נוספות

פיד רסס הצטרף לרשימת הדיוור הפונדק בטוויטר הפונדק בפייסבוק

כניסה לאתר

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.