חנות חדשה לפונדק, סוף לאפלה ועדכון אלופי האור

חנות חדשה לפונדק, סוף לאפלה ועדכון אלופי האור

Information
פורסם ב28 ספטמבר 2015
נכתב על ידי האיש הזקן

giborim promo2015 הייתה שנה גדושה בפעילויות וכעת אנחנו מתקרבים לשיא. זה התחיל בשדרוג הפורומים, המשיך בפרסום מהדורה חדשה של ההרפתקה מגילות העוצמה עבור פאת'פיינדר ובמקביל מימנתם בהצלחה את ההרפתקה אלופי האור בהדסטרט. בקיץ היה דרקוניקון מוצלח במיוחד. נותרו עוד שלושה דברים בקנה עד סוף השנה:

חנות חדשה לפונדק הוצאה לאור בשיתוף העמותה: בסוכות אנו משיקים את חנות גיבורים, למשחקי תפקידים בעברית!
אתם מוזמנים לדוכן שלנו באייקון ולבקר באתר שעדיין נמצא בתהליך שיפור.

בדוכן באייקון גם תוכלו למצוא את העותקים האחרונים של מתוך האפלה, ספר המפלצות המקורי היחידי שיצא בדפוס בעברית. הספר מכיל מפלצות אדירות עם רקע עשיר, כך שתקבלו השראה ללא קשר לשיטה.

אלופי האור נמצא בעימוד שצפוי להסתיים עד צאת החג. הדבר העיקרי שנשאר הוא קבלת איור השער הסופי והשלמה של תיקונים לאיורים הפנימיים. במקביל גם ספר הבסיס בעברית של פאת'פיינדר, בהוצאת מאנקי טיים, נוחת בקרוב בנמל. ביחד תשחקו את פאת'פיינדר בעברית עם הרפתקאות שייקחו אתכם לדרגה השישית!

חנות גיבורים – צעד קדימה למשחקי תפקידים בעברית

המטרה של החנות הוא להציע לכל שחקני התפקידים משחקי תפקידים איכותיים בעברית, לראשונה גם כעותק דיגיטאלי באתר ישראלי. החנות מציעה בשלב ראשון את מוצרי הוצאת גיבורים (מבית העמותה למשחקי תפקידים) ואת מוצרי הפונדק הוצאה לאור.

החנות נולדה לאחר שלפני מספר חודשים התחלתי לעבוד על פיתוח אתר חדש לפונדק הוצאה לאור, שימכור גם ספרים דיגיטאליים. במקביל, הוצאת גיבורים גם עבדה על אתר דומה, והחלטנו לשתף פעולה וכך נולד האתר החדש.

לראשונה נציע את כל הספרים שלנו גם כספר דיגיטאלי, כולל גרסאות מעודכנות של הרשומון, מתוך האפלה ומגילות העוצמה. אלופי האור יצא כספר דיגיטאלי זמן קצר לאחר הגעתו לחנויות. כך תוכלו לרכוש במקביל גרסה פיזית ודיגיטאלית דרך האתר.

כל אחד מוזמן לפרסם את הספרים שלו למכירה באתר, באופן דומה לזה שמבוצע באתר drivethrurpg, אך כמובן שעל טהרת העברית. ניתן גם למכור מוצרים פיזיים בעברית באתר. אתר הפונדק הוצאה לאור יפסיק להציע מכירת ספרים בקרוב אלא יפנה לחנות גיבורים – וזהו שדרוג משמעותי.

בנוסף לאתר, חנות גיבורים גם תתפקד כדוכן למכירת המוצרים של הפונדק הוצאה לאור ושל הוצאת גיבורים בכנסים השונים. אני מאמין שמי שיוצר תוכן בעברית צריך לשתף פעולה, וזה התגשמות של החזון.

עותקים אחרונים של מתוך האפלה

מתוך האפלה יצא לאור באפריל 2009, והיה ספר המפלצות הראשון של מבוכים ודרקונים 4 בעברית. הספר נכתב בשיתוף פעולה של שלושה יוצרים: חגי גומפרט, בן שלום ואנוכי, ושם את הדגש על הסיפור ועל מפלצות מגניבות, ולא רק על נתונים יבשים של מפלצות, בניגוד למרבית מגדירי המפלצות הרשמיים.

לכן מתוך האפלה הוא בעיניי מגדיר מפלצות למנחים בעלי ניסיון, שלא מחפשים עוד גובלין, ערפד או דרקון, אלא מפלצות עם סיפור ואופי. עד היום קיבלתי שבחים רבים מאנשים שנהנו לקרוא את הספר, ושיחקו עם המפלצות. בעיניי הוא אבן דרך בהיסטוריה של ספרי הפונדק, ושל ספרי משחקי תפקידים בעברית. לספר עצמו יש היסטוריה מעניינת: הוא נכתב במקור לשימוש עם מבוכים ודרקונים 3.5, אך כשבסוף 2007 הוכרזה המהדורה הרביעית של מבוכים ודרקונים, החלטתי להתאים אותו למהדורה החדשה.

שנה וחצי לאחר-מכן, ופרי התוצאה של הרבה עבודה קשה, יצא מתוך האפלה למבוכים ודרקונים 4. אחד האתגרים שהיו בהמרת המפלצות למהדורה החדשה נבע מכך שהיו מעט ספרים לשיטה. כששכתבתי את המפלצות, הם היו מעניינות יותר, ועם יותר יכולות לעומת המפלצות במגדיר המפלצות הראשון. חלק מהאנשים טענו שהם היו חזקות מדי, אך גם מכשפי החוף פעלו באותו הכיוון עם מגדיר המפלצות השני והשלישי וכאשר הם עדכנו את חוקי יצירת המפלצות: הבעיה הייתה במגדיר המפלצות הראשון.

דבר ייחודי נוסף במתוך האפלה הוא הפרק השני, שמכיל מידע מפורט על שבעה ארגונים מרושעים, שיכולים לשמש כנבל האולטימיטבי במערכה שלכם. לכל ארגון יש פירוט של היסטוריה, דב"שים, מטרות ועוד. לעתים אני מרגיש שאנשים לא מכירים מספיק פרק זה, ולדעתי זה פספוס: התוכן שלו יכול בקלות להזין מערכה שלמה. למרות שלכאורה מתוך האפלה מיועד למה' הרביעית, גם מנחים של מהדורות אחרות ימצאו בו תוכן שימושי רב, בזכות הסיפורים שבספר.

כשהוכרזה המהדורה החמישית של מבוכים ודרקונים, הייתה ירידה במכירות של כלל ספרי המהדורה הרביעית. למרות זאת מתוך האפלה המשיך להימכר וכעת אנו מתקרבים לרגע שבו כל העותקים שלו יאזלו מהמלאי. מכיוון שעלות ההדפסה של ספר כריכה קשה היא גבוהה, והעבודה הכרוכה בהמרת נתוני המפלצות היא משמעותית, לא צפויה מהדורה חדשה של הספר (עם זאת, נציע למכירה את הספר דיגיטאלית באתר גיבורים). בדוכן גיבורים באייקון תמצאו את העותקים האחרונים שבמלאי הפונדק.

עדכון אלופי האור

הכתיבה של ההרפתקה הסתיימה, והיא גם השמינה בכמה עמודים לעומת התכנון המקורי, למרות שכמובן התומכים מקבלים את ההרפתקה באותו המחיר. הרצות המבחן של ההרפתקה בוצעו בהצלחה, וקיבלתי פידבקים חיוביים מאוד גם מקבוצות המשחק וגם מצוות הביקורת של הספר.

העריכה של הספר הסתיימה גם היא בשעה טובה, וכעת הגענו לשלב האחרון לפני ההדפסה: העימוד של הספר. כרגע מחצית מהעימוד של הספר הסתיים, כאשר החצי השני צפוי להסתיים גם הוא עד סוף החג השני של הסוכות.

בחזית המפות והאיורים יש חדשות טובות יותר וחדשות טובות פחות. כל המפות של הספר מוכנות, כפי שראיתם בתחילת הבלוג. בזכות מימון ההמונים, זו הפעם הראשונה שהמפות הן בצבע מלא, ואני מאוד מרוצה מהתוצאה, בייחוד מהמפה של פריהולד, אותה הצגתי בעדכון קודם.

איורי הפנים של הספר מתקדמים גם הם, כשכבר חמישה איורים מתוך השמונה גמורים. כל איור עובר בעצם שלושה שלבים: סקיצה ראשונית, טיוטה, ואיור סופי.
שלושת האיורים הנותרים הם בשלב הסופי, וצפויים להיות מוכנים בימים הקרובים. איור השער הוא בעל הלו"ז הארוך ביותר לסיומו. אני משער שיקחו עוד כעשרה ימים עד שהוא יהיה מוכן. אישית אני מעדיף לדחות את הספר במספר שבועות, כדי שהוא יהיה טוב יותר.

בסופו של דבר, אני מאמין שאלופי האור יגיע לחנויות במחצית אוקטובר, באותו הזמן בערך שצפוי להגיע ספר החוקים של פאת'פיינדר בעברית – שבימים הקרובים מגיע לנמל. כך, בעוד כארבעה שבועות יהיו חמישה מוצרים בעברית לפאת'פיידר: ספר חוקי הבסיס, רשומון עולם המערכה איי הסערה, ושלוש הרפתקאות. זה אומר שתוכלו להתחיל משחק פאת'פיינדר בעברית, מהדרגה הראשונה ועד הדרגה השישית. בעיניי זו התחלה מצוינת לפאת'פיינדר בעברית בכלל ולפונדק הוצאה לאור בפרט.

כתבות נוספות

פיד רסס הצטרף לרשימת הדיוור הפונדק בטוויטר הפונדק בפייסבוק

כניסה לאתר

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.