מבוכים ודרקונים - כתבות לשחקן ולשליט המבוך

גלו את העולם המופלא של מבוכים ודרקונים, בו אתם מגלמים גיבורים עזי-נפש בעולם של הרפתקאות וסכנות.

כאן תוכלו למצוא שלל מאמרים המציעים תוכן חדש למשחק שלכם, עצות למנחים, מדריכים לכתיבת תוכן משלכם ועוד. באתר תוכלו גם למצוא:
- דפי דמות להורדה, עבור כל המהדורות של מבוכים ודרקונים
- סקירות לספרי החוקים, וגם של הרחבות והרפתקאות החל במהדורה 3, וכלה במה' 5 ופאת'פיינדר.
- הרפתקאות להורדה, כתריסר הרפתקאות של מבוכים ודרקונים, למבחר מהדורות ודרגות.
- פורום מבוכים ודרקונים, בו תפגשו עוד עשרות ומאות שחקנים ושחקניות. 
- רשומון איי הסערה מציג בפניכם עולם מערכה פנטסטי בעברית.

גזע למבוכים ודרקונים מהדורה 5: אנשי-שממית

פורסם ב31 דצמבר 2015
נכתב על ידי עומר גולן-יואל

gecko raceילדיהן השקטים והסבלניים של רוחות המדבר שוכנים להם במערות ובמצוקים של חלקו הסלעי של מדבר קדאר. אלו הם אנשי השממית - ציידים חרישיים הנאחזים דומם בסלע וממתינים עם רדת החשכה לטרפם. כשמטרתם מגיעה לטווח ההתקפה המושלם, הם מכים במהירות מבהילה ומביאים לבני שבטם בשר דינוזאורים וחרקי-ענק למאכל יחד עם עשבי המדבר היבשים והמלוחים ופטריות המערה העסיסיות.

גזע זה נכתב לעולם המערכה "ברברי, כובש, מלך", אך הוא ניתן לשימוש בכל עולם פנטזיה וחרבות-וכשפים, ואף במערכות המכילות אלמנטים של מדע בדיוני. המכאניקה של הגזע מתאימה לשימוש עם מבוכים ודרקונים 5. אם אתה משחק במהדורה אחרת, אשמח לראות את ההמרה שלך בפורום!

תודתי נתונה לעמרי בס שסייע בחיבור נתוני המשחק של גזע זה. אנשי הלטאה הם גזע נוסף שיצרתי למבוכים ודרקונים 5. (ויש גם גזע לטאה למבוכים ודרקונים 4)

המשך קריאה: גזע למבוכים ודרקונים מהדורה 5:...
 

לטאישים, גזע למבוכים ודרקונים 5

פורסם ב03 דצמבר 2015
נכתב על ידי עומר גולן-יואל

lizardmenגזע זה נכתב עבור המשחק מבוכים ודרקונים 5, והרקע שלו הוא מעולם המערכה "ברברי, כובש, מלך", אך הוא ניתן לשימוש במגוון רחב של עולמות פנטזיה וחרבות-וכשפים, ואף במערכות המכילות אלמנטים של מדע בדיוני.

הלטאישים הם יצירי כפיהם של אנשי הנחש הנתעבים שמרדו בהם וירשו את מלכותם - הם הגזע השני בתפוצתו בעולם המוכר. אנשי הנחש יצרו בכשפיהם את הלטאישים תוך שילוב של איש נחש עם לטאת כוח-מים, וייעדו אותם להיות עבדים, בשר תותחים ועולה לאלוהי התוהו שלהם. אך בהשראת הנביאה טלינה, עליה השלום, הלטאישים מרדו באדוניהם והשיגו את החירות הנכספת תחת שלטון החוק והסדר של האם-הנאצלת.

אף שמלכות-הלטאה הנשגבת נותצה לפני אלפי שנים עם בוא האדם, בפונט שבדרום הרחוק והמבורך בגשמים הם עודם מחזיקים בערי-מדינה תוססות. הגדולה שבהן היא ציבולה - עיר הזהב המופלאה שסוחריה האנושיים של כנעאהו מוכנים להסתכן בים הבוגדני או במדבר ציה חרוך שמש כדי להגיע לשווקיה הנהדרים והשופעים כל טוב. הלטאישים נפוצים בכל העולם המוכר ממאלה בדרום ועד כנעאהו בצפון והם שניים במספרם רק לבני האנוש.

המשך קריאה: לטאישים, גזע למבוכים ודרקונים 5
 

ברברי, כובש, מלך - חלק שלישי, עיר-המדינה הראט

פורסם ב10 נובמבר 2015
נכתב על ידי עומר גולן-יואל

harat kingעיר המדינה הראט נשלאת בידי נאבו-רם, מלך מכשף אכזר שסוגד לאלי התוהו וידוע בשלטונו המבוסס על כסף ודמים. זוהי העיר הצפונית בכנעאהו, שמוקפת בביצות מכל עבר, כאשר המלך מכשף מטיל את שלטונו באמצעות צבאו הנאמן, והמפלצות האכזריות שהוא יוצר בכשפיו.

זהו החלק השלישי שמתאר את עולם המערכה ברברי, כובש, מלך, שמיועד עבור מבוכים ודרקונים 5 אך ניתן להתאים אותה לכל עולם פנטזיה.

אם זו הפעם הראשונה שאתם פוגשים את ברברי, כובש, מלך קראו ראשית את החלק הראשון - הקדמה לעולם.

לשאלות על העולם, בקשות מיוחדות והצעות לשיפור, בקרו בדיון על העולם בפורום מבוכים ודרקונים.

המשך קריאה: ברברי, כובש, מלך - חלק שלישי,...
 

ברברי, כובש, מלך - חלק שני, שפות

פורסם ב03 נובמבר 2015
נכתב על ידי עומר גולן-יואל

Language Scrollברוכים הבאים לחלק השני בסדרת הכתבות על עולם המערכה ברברי, כובש, מלך. החלק הראשון הציג בפניכם את העולם, בעוד החלק הנוכחי ידבר על בלשנות - או השפות של עולם המערכה. גלו עולם ומלאו במילה המדוברת והכתובה. העולם מיועד לשימוש עם מבוכים ודרקונים באופן כללי, ובמהדורה החמישית בפרט.

מרבית בני כנעאהו דוברים כינעאהן, שהיא השפה "המדוברת" בעולם זה. יש לה כתב אלפבית המהווה חידוש שאומץ בידי הארצות השכנות של אניום וקדאר ואף בידי פשוטי העם של סקארה הישנה מאחר וקל בהרבה ללמוד לכתוב ולקרוא את הכתב האלפביתי מאשר את כתב החרטומים של הסקארית הגבוהה. (במונחי "מטא-משחק", השפה הזו דומה לשפות השמיות המערביות כמו למשל עברית קדומה וארמית).

המשך קריאה: ברברי, כובש, מלך - חלק שני, שפות
 

ברברי, כובש, מלך - חלק ראשון, העולם בכף-ידך

פורסם ב22 אוקטובר 2015
נכתב על ידי עומר גולן-יואל

lizard barbarian"ברברי, כובש, מלך" הוא עולם-מערכה המיועד עבור מבוכים ודרקונים בניחוח חרב-וכשפים, מד"ב-פנטזיה וקמצוץ אימה קוסמית. כתבה זו היא הראשונה בסדרת כתבות המפרטות על העולם, תושביו וסכנותיו, כולל נתוני משחק.

המשחק שואב השראה מהשיטה הרפתקן-כובש-מלך (ACKS), אך מיועדת לשימוש עם מבוכים ודרקונים מהדורה 5.

העולם פורסם במקור בפורום הפונדק, שם גם תוכלו לקרוא את רשומות המערכה שאני מריץ בעולם. גרסה מתקדמת שלו גם תפורסם בעתיד כספר הרחבה של ACKS באנגלית.

המשך קריאה: ברברי, כובש, מלך - חלק ראשון, העולם...
 

מבוכים ודרקונים - כעבור שנה אחת

פורסם ב12 אוקטובר 2015
נכתב על ידי עומר גולן-יואל

dungeons dragons5 phbהמהדורה החמישית של מבוכים ודרקונים יצאה לאור לפני כשנה. בשנה הזו, שחקנים ומנחים רבים ניסו את מזלם בשיטה החדשה והמעודכנת ואני וחבריי ביניהם. להלן התרשמותנו מהשיטה לאחר כשנת משחק. מי שרוצה להכיר את השיטה, מוזמן לקרוא את הסקירה של מבוכים ודרקונים 5.

בהתחלה שיחקנו את ההרפתקה שבערכה למתחיל של מבוכים ודרקונים 5 (דרגות 1 עד 5) ואז עברנו לעולם מערכה משלי בשם "ברברי, כובש, מלך". לפני זה שיחקנו מו"ד 3.5 במשך כמה שנים, ואני אישית שיחקתי ברשת, בהתכתבות בעיקר, במספר שיטות נוספות כגון שיטת הנוסע (Traveller).

בכלליות אפשר לומר שמבוכים ודרקונים במהדורה החמישית היא שיטה מהנה מאוד ושהשיטה מתאימה היטב לסגנון המשחק שלנו, שהוא על פי רוב זורם ועתיר אקשן.

המשך קריאה: מבוכים ודרקונים - כעבור שנה אחת
 

הרפתקה חדשה: כשהטרולים ישתלטו על העולם

פורסם ב06 אוקטובר 2015
נכתב על ידי אמיר שטאובר

טרול מבוכים ודרקונים הרפתקההטרולים מתכננים תוכנית איומה וצריך לעשות הכל כדי לעצור אותם לפני שיהיה מאוחר מדי. אתם מוזמנים לצאת למסע בין טרולים מזמרים, פטריות מכושפות, עובדי אלילים אכזריים, מרגלים רובוטיים ועוד.

זוהי הרפתקת מבוכים ודרקונים קומית, המתאימה בעיקר לקבוצה של 3-6 שחקנים בדרגות 8-10. היא נכתבה למהדורה הרביעית, אך ניתן להתאימה גם למהדורות אחרות. אתם מוזמנים לבקר באגף הרפתקאות מבוכים ודרקונים ולגלות עוד הרפתקאות להורדה.

כשהטרולים ישתלטו על העולם - קישור להורדה

 

ליגת ההרפתקנים - משחקים מאורגנים של מבוכים ודרקונים 5

פורסם ב10 אוגוסט 2015
נכתב על ידי אייר בנימין

אנו גאים להכריז כי בכנס דרקוניקון 2015 יפתחו משחקי ליגת ההרפתקנים בארץ!
ליגת ההרפתקנים היא מערכת המשחקים המאורגנים החיה של מבוכים ודרקונים מהדורה חמישית, והיא מתקיימת בעולם המערכה "ממלכות נשכחות". אתם יכולים לשחק משחקי ליגה בכל מקום בו מריצים הרפתקאות המציגות את סמל הליגה ובאפשרותכם להכין דמות ולהביא אותה לכל משחקי ליגת ההרפתקנים.

ארגון ליגת ההרפתקנים בכנסים בישראל הוא בשיתוף צוות הסערה, מערכת המשחקים המאורגנים של עולם המערכה הישראלי איי הסערה, שהריצה משחקי כנס מאז 2009 למהדורה הרביעית של מבוכים ודרקונים.
עם הגעתה של המהדורה החמישית, שני הגופים מאחדים כוחות. רשומון איי הסערה, שהוא המדריך לעולם המערכה, מתאים לשימוש גם עם מבוכים ודרקונים 5.

בנוסף לליגת ההרפתקנים, פעילה בארץ גם אגודת מגלי הארצות, שמארגנת את משחקי הכנס של פאת'פיינדר.

DD adventurers league

המשך קריאה: ליגת ההרפתקנים - משחקים מאורגנים של...
 

עמוד 1 מתוך 12

הצטרף לצוות הפונדק

יש לך תוכן מגניב של משחקי תפקידים או משחקי לוח?
שיחקת במשחק חדש ומדגדג לך לכתוב לו סקירה?
מעוניין לפתוח בלוג בפונדק?

אתה מוזמן לפרסם בפונדק - כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ואז תוכל לפרסם את הכתבות ישירות באתר. פנה אלינו בשאלות או הצעות.