מבוכים ודרקונים - כתבות לשחקן ולשליט המבוך

גלו את העולם המופלא של מבוכים ודרקונים, בו אתם מגלמים גיבורים עזי-נפש בעולם של הרפתקאות וסכנות.

כאן תוכלו למצוא שלל מאמרים המציעים תוכן חדש למשחק שלכם, עצות למנחים, מדריכים לכתיבת תוכן משלכם ועוד. באתר תוכלו גם למצוא:
- דפי דמות להורדה, עבור כל המהדורות של מבוכים ודרקונים
- סקירות לספרי החוקים, וגם של הרחבות והרפתקאות החל במהדורה 3, וכלה במה' 5 ופאת'פיינדר.
- הרפתקאות להורדה, כתריסר הרפתקאות של מבוכים ודרקונים, למבחר מהדורות ודרגות.
- פורום מבוכים ודרקונים, בו תפגשו עוד עשרות ומאות שחקנים ושחקניות. 
- רשומון איי הסערה מציג בפניכם עולם מערכה פנטסטי בעברית.

יוצרים מבוכים ודרקונים - כתיבת גזעים

פורסם ב21 אוקטובר 2014
נכתב על ידי אביה סגל

writing-races-dungeons-dragonsהפעם אני מביא לכם מדריך לכתיבת גזע - אחת מהבחירות החשובות ביותר של כל דמות, שנייה רק לבחירת המקצוע. כמו שכתבתי גם במדריך ליצירת מקצוע, גם גזעים צריכים רקע סיפורי (פלאף) עשיר בכדי לעזור לשחקן ליצור את הרקע של הדמות שלו. מצד שני, בהשוואה למקצועות, גזעים לא מתפתחים עם הדרגות, ולכן המכאניקה (קראנץ') שלהם פשוט יחסית והרבה פחות קשה לאיזון.

אם עדיין לא עשיתם זאת, אני ממליץ שראשית תקראו את המדריך הכללי שלי ליצירת תוכן של מבוכים ודרקונים. בנוסף, אתם גם מוזמנים לקרוא את המדריך של חגי ליצירת גזעים של מבוכים ודרקונים 4

באתר תמצאו גם מספר גזעים לדוגמא, שתוכלו להיעזר בהם בעת שאתם יוצרים גזע משלכם. למשל האישצים, הבוקאלים או אנשי הסהר. לבסוף, אתם תמיד מוזמנים לפרסם את הגזע שלכם, או טיוטה שלו, בפורום מבוכים ודרקונים בכדי לקבל חוות דעת.

המשך קריאה: יוצרים מבוכים ודרקונים - כתיבת גזעים
 

שבעה גיבורים נועזים של מבוכים ודרקונים 5

פורסם ב06 אוקטובר 2014
נכתב על ידי האיש הזקן

dwarf halfing D&D heroesהצטרפו אלינו למשחק מבוכים ודרקונים בעולם המערכה איי הסערה או במשחק הביתי שלכם - ביחד עם שבע דמויות מוכנות מראש של מבוכים ודרוקנים 5. כל דמות מגיעה בשתי גרסאות - בדרגה השניה המתאימה למתחילים או בדרגה הרביעית לאלו שמנוסים מעט יותר.

כל הדמויות מיועדות עבור הרפתקאות הכנסים של צוות הסערה, שבעולם איי הסערה (מדריך התחלה מהירה לעולם). בהזדמנות זו הוספנו עוד דף דמות של מבוכים ודרקונים 5, שהכין יובל ספיר, ושתואם לדף הדמות הרשמי של מכשפי החוף.

מי שעדיין לא מכיר את המהדורה החדשה, מוזמן לקרוא את הסקירה של ספר החוקים לשחקן, ושל מגדיר המפלצות, וגם לקרוא על רשימת הספרים של מבוכים ודרקונים 5.

וזוהי נבחרת הגיבורים שלנו:

המשך קריאה: שבעה גיבורים נועזים של מבוכים ודרקונים 5
 

יוצרים מבוכים ודרקונים - כתיבת מקצוע יוקרה

פורסם ב29 ספטמבר 2014
נכתב על ידי ת'ור

Maester מקצוע יוקרה מבוכים ודרקוניםמקצועות יוקרה בשיטות מבוכים ודרקונים 3.5, וגם בפאת'פיינדר, הן התמחות של מקצוע בסיס שהדמות מגיעה אליו לרוב בדרגה 5 או 7. מדובר למעשה בתת-סוג של מקצוע הבסיס, למרות שניתן גם ליצור מקצועות יוקרה מופרעים, שלא מזכירים כלל את מקצוע הבסיס.
המקבילה למקצועות יוקרה במבוכים ודרקונים 4 היא נתיבי מופת, ובשיטה מבוכים ודרקונים 5 מדובר ב Archtypes.

אני משער שכבר קראתם את המדריך הכללי ליצירת תוכן וגם את המדריך ליצירת מקצוע בסיס, מקצוע יוקרה הוא יותר פשוט לכתיבה מאשר מקצוע בסיס במובנים מסוימים. עם זאת, מקצועות יוקרה דומים מאוד ביצירה שלהם למקצועות בסיס, ואתם תראו הרבה השוואות ביניהם בהמשך – ההבדל העיקרי בכל התהליך הוא שמקצוע יוקרה מגיע בשלב מתקדם יותר מאשר מקצוע בסיס, מה שמשפיע בכל מיני דרכים.

אחרי שיצרתם מקצוע חדש של מבוכים ודרקונים, כדאי לבקש משוב עליו - פורום מבוכים ודרקונים הוא מקום מומלץ לקבלת מידע וייעוץ משחקנים מומחים בשיטה.

המשך קריאה: יוצרים מבוכים ודרקונים - כתיבת מקצוע...
 

יוצרים מבוכים ודרקונים - כתיבת מקצוע בסיס

פורסם ב11 ספטמבר 2014
נכתב על ידי ת'ור

write-dnd-class2כמו שכתבתי במדריך הראשון שלי ליצירת תוכן עבור מבוכים ודרקונים (וגם פאת'פיינדר!), אחד מהדברים האהובים עליי בשיטה זה ליצור תוכן חדש - ומקצועות בסיס הם כנראה היצירות האדירות ביותר. הם הבחירה המשמעותית ביותר של השחקן בדרגה הראשונה, והבחירה הזאת מעצבת את כל פני הדמות - גם פלאפית וגם קראנצ'ית.

מקצועות בסיס דורשים כמות גדולה שלהם, וגם מספיק פלאף בכדי להכין את הקרקע לאופי של הדמות ומספיק קראנץ' בכדי לספק עניין לאורך הדרגות. כדאי לחשוב פעמיים לפני שאתם מתחייבים ליצירת מקצוע בסיס – אם אתם לא בטוחים, נסו להתנסות בדברים פשוטים יותר לפני כן.

אחרי שיצרתם מקצוע חדש של מבוכים ודרקונים, כדאי לבקש משוב עליו - פורום מבוכים ודרקונים הוא מקום מומלץ לקבלת מידע וייעוץ משחקנים מומחים בשיטה.

לחובבי מבוכים ודרקונים 4, אמליץ לקרוא את המדריכים של הנרוביאן לגבי בניית מקצועות חדשים. אם אתם משחקים בפאת'פיינדר או במבוכים ודרקונים 5, תמצאו בכתבה זו תוכן מועיל עבורכם.

המשך קריאה: יוצרים מבוכים ודרקונים - כתיבת מקצוע...
 

אלר-הוס, עיר בתוך דרקון - מיקום פנטסטי למבוכים ודרקונים

פורסם ב31 אוגוסט 2014
נכתב על ידי אסף

dragon-aler-hosבלב גופו של דרקון אדיר שמת זה אלפי שנים וחלל קיבתו מואר באלפי לפידים קסומים ומנורות אלכימיות, שוכנת אלר-הוס, אחת מהערים המופלאות ביותר בעולם ומקור להשתאות עבור מלומדים, הרפתקנים וקוסמים.

אלר-הוס היא מיקום פנטסטי עבור משחק התפקידים שלכם –מבוכים ודרקונים או כל משחק פנטזיה אחר. זוהי עיר מיוחדת שנבנתה בתוך דרקון רדום, עשירה בתככים פנימיים ואיומים חיצוניים ובעלת קסם ייחודי.
העיר עומדת בפני עצמה, כך שניתן למקם אותה בכל עולם מערכה, ממלכות נשכחות, איי הסערה וכך הלאה.

את אלר-הוס פרסמתי במקור בפורום מבוכים ודרקונים, ואתם מוזמנים להגיב אם יש לכם רעיונות מגניבים או הערות לגבי העיר. זהו החלק הראשון מבין שניים, שמפרט על הרקע, ההיסטוריה ומבנה העיר.
אם אתם מחפשים מיקומים נוספים, אתם מוזמנים לקרוא על הדוכסות האפלה של קרברוס, או על ארבעה מיקומים למשחק הבא שלכם.

המשך קריאה: אלר-הוס, עיר בתוך דרקון - מיקום...
 

יוצרים מבוכים ודרקונים - הבסיס המשותף

פורסם ב23 אוגוסט 2014
נכתב על ידי ת'ור

יצירת תוכן מבוכים ודרקונים פאת'פיינדר, Copyright Paizoאני אוהב ליצור חומר מכל הסוגים למבוכים ודרקונים 3.5: מקצועות, מפלצות, גזעים, לחשים - כפי מי שמבקר בפורום מבוכים ודרקונים בפונדק יודע.
עם הזמן צברתי ניסיון, מספר כללי אצבע שימושיים וכמה קווים מנחים, והחלטתי לכתוב סדרת כתבות בכדי לחלוק את מה שלמדתי ולעזור ליוצרי תוכן של מבוכים ודרקונים, וגם פאת'פיינדר, להמנע מהטעויות הנפוצות.

המדריך הראשון יתייחס לכללים שנכונים לכל יצירה, בין אם של מבוכים ודרקונים או בשיטות אחרות. המדריכים הבאים יייחסו כל אחד לסוג מסוים של יצירה: מקצועות בסיס, מקצועות יוקרה, גזעים, מפלצות, וכו'. 

לחובבי מבוכים ודרקונים 4, אמליץ לקרוא את המדריכים של הנרוביאן לגבי בניית מקצועות חדשים, יצירת מפלצות, ואת המדריך ליצירת גזעים לשיטה.

הערה - המדריכים שלי אמנם מיועדים למבוכים ודרקונים 3.5, אבל ניתן בקלות להשתמש בהם גם בפאת'פיינדר.

המשך קריאה: יוצרים מבוכים ודרקונים - הבסיס המשותף
 

משחק מבוכים ודרקונים באסכולה הישנה, Old School

פורסם ב10 אוגוסט 2014
נכתב על ידי עומר גולן-יואל

oldschool-dungeon אם אתם מתעניינים במבוכים ודרקונים המקורי, זה שהגיע בקופסאות ובספרים בשנות השבעים והשמונים, תרגמתי לעברית מדריך למשחק מבוכים ודרקונים באסכולה הישנה. באותה תקופה סגנון המשחק היה שונה, לפני שהגיעה המהדורה השלישית ויתר המהדורות המודרניות יותר.
מומלץ בהזדמנות זו גם לקרוא את ההיסטוריה של מבוכים ודרקונים.

במדריך יש כללי אצבע כיצד לשחק ולהריץ משחקים באסכולה הישנה, והוא יכול לשמש גם שחקנים במערכה כזו, או ככללים למנחה שמעוניין להשתמש בשיטת רטרו.

אם אתם רוצים עוד תוכן, תרגמתי גם את משחק התפקידים הפוסט-אפוקליפטי עת המוטנטים, ואת משחק התפקידים עם הרפתקה מובנית ליידי בלקבירד.

(התרגום בוצע על-ידי עומר, שגם כתב את הספר Outer Veil, וגם ערכנו עמו ראיון - סופר נולד).

 

תרגום פאת'פיינדר לעברית – ראיון עם מאנקי טיים

פורסם ב07 אוגוסט 2014
נכתב על ידי האיש הזקן

pathfinderלפני מספר שבועות הוכרז תרגום פאת'פיינדר לעברית בידי מאנקי-טיים, במקביל גם נודע שאין כרגע זיכיון לתרגום מבוכים ודרקונים 5. מצב זה הפתיע שחקנים רבים ועורר שאלות רבות על תרגום פאת'פיינדר.
בראיון זה תפגשו את אוריין אינטרטור ואת ערן אבירם, שניים מהאנשים שעומדים מאחורי התרגום לעברית של פאת'פיינדר.

Pathfinder מבוססת על מבוכים ודרקונים 3.5, של חברת Paizo - השוואה בין פאת'פיינדר למבוכים ודרקונים 3.5.
אציין שאיי הסערה, עולם המערכה שאני כתבתי, תואם באופן טבעי גם לפאת'פיינדר כמו גם למבוכים ודרקונים 3.5 וגם 4.

ניתן למצוא משחקים בישראל של פאת'פיינדר בארגון אגודת מגלי הארצות –  בכנס דרקוניקון 2014 ב-27 לאוגוסט, וגם במיתוס ובאייקון.
הראיון מורכב משאלות שלי, וגם משאלות של חברי פורום מבוכים ודרקונים, פאת'פיינדר בפונדק.

המשך קריאה: תרגום פאת'פיינדר לעברית – ראיון עם...
 

עמוד 1 מתוך 9

הורדות חדשות

הצטרפו לכותבי הפונדק

יש לך תוכן חדש למשחקי-תפקידים?

מארגן אירועים שאתה רוצה לפרסם?

רוצה לכתוב סקירה על משחק חדש?

מעוניין לכתוב טור (בלוג) בפונדק?

כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ולאחר מכן תוכל לכתוב באמצעות תפריט שיופיע בטור השמאלי.