מבוכים ודרקונים - כתבות לשחקן ולשליט המבוך

גלו את העולם המופלא של מבוכים ודרקונים, בו אתם מגלמים גיבורים עזי-נפש בעולם של הרפתקאות וסכנות.

כאן תוכלו למצוא שלל מאמרים המציעים תוכן חדש למשחק שלכם, עצות למנחים, מדריכים לכתיבת תוכן משלכם ועוד. באתר תוכלו גם למצוא:
- דפי דמות להורדה, עבור כל המהדורות של מבוכים ודרקונים
- סקירות לספרי החוקים, וגם של הרחבות והרפתקאות החל במהדורה 3, וכלה במה' 5 ופאת'פיינדר.
- הרפתקאות להורדה, כתריסר הרפתקאות של מבוכים ודרקונים, למבחר מהדורות ודרגות.
- פורום מבוכים ודרקונים, בו תפגשו עוד עשרות ומאות שחקנים ושחקניות. 
- רשומון איי הסערה מציג בפניכם עולם מערכה פנטסטי בעברית.

יוצרים מבוכים ודרקונים 3.5 - כשרונות, לחשים וחפצים קסומים

פורסם ב06 ינואר 2015
נכתב על ידי ת'ור

fantasy swords 1ברוכים לחלק השמיני והאחרון של סדרת המדריכים שלי ליצירת תוכן חדש למבוכים ודרקונים 3.5 (וגם ל Pathfinder). זאת הייתה דרך ארוכה שהתחילה עם מדריך כללי ליצירת תוכן. עם כל הכבוד לדברים הגדולים – יצירת מקצוע בסיס, המצאת גזעים חדשים או ליצור מפלצות מאיימות – המשחק מבוסס גם על דברים קטנים יותר.

אני מדבר על חפצים קסומים כישרונות ולחשים של מבוכים ודרקונים– חבורה שאני נהנה לקרוא לה ביחד פיצ'פקעס. הם לא מאוד מסובכים ובטח לא ארוכים, אבל עדיין יש כמה דברים שכדאי לדעת וחשוב לזכור.

במקום החלוקה הקודמת של רעיון-פלאף-קראנץ', החלק הזה יחולק לפי הסוגים השונים: נתחיל מכישרונות, נמשיך ללחשים, ונסיים בחפצים (כולל חפצים רגילים, קסומים, חומרים חדשים ועתקים). יש עוד כמה פיצ'פקעס שאפשר להוסיף למבוכים ודרקונים – מחלות, רעלים, מלכודות וכו' – אבל הם כל כך פשוטים שאין לי מה להגיד עליהם.

המשך קריאה: יוצרים מבוכים ודרקונים 3.5 - כשרונות,...
 

יוצרים מבוכים ודרקונים - ואריאנטים, תת-גזעים וחלופות

פורסם ב19 דצמבר 2014
נכתב על ידי ת'ור

variant-mage-knightאני מתקרב לסוף של סדרת המדריכים שלי ליצירת תוכן עבור מבוכים ודרקונים 3.5. אם עוד לא עשיתם זאת, כדי להתחיל במדריך הבסיס ליצירת תוכן. הפעם אני אדבר על המקרים בהם אתם לא רוצים ליצור משהו חדש מאפס, או שהרעיון שלכם די דומה לדבר קיים ולא מצדיק יצירה משלו. במקרים כאלה אתם יכולים ליצור "חלופה" (Variant) - יצירה שמתבססת על יצירה קיימת ומציעה גרסה חלופית לפלאף ולקראנץ' שלה.

אפשר ליצור חלופות למקצועות בסיס, מקצועות יוקרה ומפלצות. גם תת-גזעים ואבות-טיפוס (רעיון מ-Pathfinder שאפשר לאמץ בקלות למו"ד 3.5) הם סוג של חלופה. מכשפי החוף אף הוציאו ספר בשם Unearthed Arcana שכלל חלופות לגזעים, חוקים ועוד.

יצירת חלופה לתוכן קיים של מבוכים ודרקונים (או של Pathfinder) היא אפשרות מצוינת למתחילים, שיכולים להתבסס על משהו בדוק ובטוח וליצור רק כמה שהם רוצים. כמו גלגלי עזר: ללמוד להחליף לפני שאתם לומדים ליצור. הרבה יותר קל ליצור מפלצת מבוכים ודרקונים אם לוקחים כבסיס מפלצת קיימת, ואותו דבר לגבי יצירת מקצועות בסיס.

המשך קריאה: יוצרים מבוכים ודרקונים - ואריאנטים,...
 

אלר-הוס, סכנות ואוצרות - מיקום פנטסטי למבוכים ודרקונים

פורסם ב15 דצמבר 2014
נכתב על ידי אסף

אלר הוס עיר מבוכים ודרקוניםבלב גופו של דרקון אדיר שמת זה אלפי שנים וחלל קיבתו מואר באלפי לפידים קסומים ומנורות אלכימיות, שוכנת אלר-הוס, אחת מהערים המופלאות ביותר בעולם ומקור להשתאות עבור מלומדים, הרפתקנים וקוסמים. זהו מיקום פנטסטי עבור משחק התפקידים שלכם –מבוכים ודרקונים 

המאמר השני על אלר הוס (קישור לחלק הראשון) סוקר את האיומים על העיר, דב"שים וארגונים חשובים שעמם הדמויות יוכלו לשאת ולתת, לצאת למשימות או להלחם כנגדם. חלק זה מכיל גם קרסי עלילה, כך שתוכלו לשחק בעיר מהרגע הראשון. ניתן להשתמש בעיר בכל עולם מערכה שתרצו - ממלכות נשכחות הוא עולם מלא בקסם ועוצמה, או באיי הסערה, עולם לאחר חורבן שבו אורבות סכנות ופלאים.

את אלר-הוס פרסמתי במקור בפורום מבוכים ודרקונים, ואתם מוזמנים להגיב אם יש לכם רעיונות מגניבים או הערות לגבי העיר. אפשר גם לשלב בעיר הרפתקאות של מבוכים ודרקונים, בין אם של צוות הסערה או את האויב הוא הנשק. 

המשך קריאה: אלר-הוס, סכנות ואוצרות - מיקום פנטסטי...
 

יוצרים מבוכים ודרקונים - כתיבת מפלצות

פורסם ב04 דצמבר 2014
נכתב על ידי אביה סגל

Orcus-demon-princeמפלצות, בניגוד לכל שאר סוגי היצירות, לא נועדו לשימוש השחקנים. שחקנים יכולים להשתמש בחלקן כגזע מפלצתי או כמשרתים, אבל רובן מיועדות לשה"מ בלבד. לפני שתתחילו מומלץ להכיר את הבסיס המשותף של כתיבת מבוכים ודרקונים.

מאחר והן מתחלפות בתדירות גבוהה, הן צריכות פלאף וקראנץ' קצרים וקולעים: לרוב המפלצות לא יהיה זמן רב באור הזרקורים, ולכן הן צריכות מצד אחד לא להעמיס מידע לא נחוץ או מסורבל על השה"מ ומצד שני צריכות להטביע את חותמן במעט הזמן שיש להן. זו משימה מאתגרת, אבל מצד שני, מפלצות הן הסוג המגוון מכולם ויכולות לתת ביטוי לרעיונות המופרעים ביותר שלכם.

המדריך שלי מיועד עבור מבוכים ודרקונים 3.5 וגם ל Pathfinder, אבל כדאי גם לקרוא את המדריכים ליצירת מפלצות של חגי למבוכים ודרקונים 4. למרות שהמכאניקה שונה מאוד בין המהדורות, החלקים שנוגעים לרעיון ולפלאף של המפלצת דומים. האיש הזקן כתב בזמנו מדריך לבניית נבל מטיל אימה, שטוב לכל מהדורה.

המשך קריאה: יוצרים מבוכים ודרקונים - כתיבת מפלצות
 

הכתר המלחש, הרפתקה של מבוכים ודרקונים 4

פורסם ב27 נובמבר 2014
נכתב על ידי מיכאל פבזנר

evilfeyבית הפלאות השוכן במרכז פריהולד משמש להצגת חפצי-פלא מרחבי איי הסערה, ולעתים גם מתקיימות בו תצוגות של חפצי-קסם וקדושה. תצוגה שכזו נערכת בעת ההרפתקה, כאשר אחד המוצגים הוא חפץ ייחודי - הכתר המלחש. הכתר נקרא בשם זה מכיוון שהכתר מלחשש אל אלו שחובשים אותו לראשם.
הקסם אינו נובע מהכתר, שהינו כתר כסף המעוטר בפנינים, אלא מאבן הירקן שטבועה במרכזו. אבן זו הינה אבן נשמה השייכת למעשה לגדהה של רקשאסה ג'אגאסורן (להרחבה ראה מתוך האפלה) וכולאת בתוכה נשמה של בן-תמותה.

הכתר המלחש - היא הרפתקה של מבוכים ודרקונים 4 לדמויות בדרגה החמישית והורצה במקור בפרוייקט המשחקים צוות הסערה

תוכלו למצוא הרפתקאות נוספות להורדה של צוות הסערה עבור מה' 4 באגף ההורדות שלנו.

 

אמן היד הריקה, מקצוע נזיר של מבוכים ודרקונים 4

פורסם ב14 נובמבר 2014
נכתב על ידי חגי

dungeons-dragons-monkבמשחק מבוכים ודרקונים 4 הנזירים הופיעו לראשונה בספר החוקים לשחקן שלוש, שלא תורגם לעברית. אני מתכבד להציג בפניכם מקצוע נזיר בעברית - אמן היד הריקה, נזיר של מבוכים ודרקונים 4.

אמנויות הלחימה נוצרו מתוך צורך. הן נולדו מתרבויות משועבדות, שכרעו בעול מיסים וצווי-אוסר, כאשר נשק נמנע מהן ונאסר עליהן ללמוד את התורות המאגיות: משם צמחו טכניקות שונות ללחימה בידיים-ריקות ובכלי נשק מאולתרים. עבדים יכלו לפתע להביס את אדוניהם המשוריינים ולהכריז על חופש ודרור.

 לאחר שאמני הלחימה הקדמונים השיגו חופש פיזי, הם היו צמאים לחופש נוסף, נשגב ממנו. הם נסוגו לאזורים מבודדים וחקרו חפצים ומקומות של עוצמה בחיפוש אחר הסוד שישחרר אותם ממגבלות הגוף. אמנות הלחימה הפכה לכוח רוחני אדיר: שיטה אשר הופכת את ההולכים בדרכה ליותר משהיו בתחילה.

מרבית הנזירים האמיתיים מגיעים מאזורי הספר והכפרים, שם הצורך להגיע להארה ולהצטיין הינו אמיתי וטהור. משום שהם אינם עוטים שריון או נשק, הנזירים הללו מתהלכים בתחפושת, לעיתים מופיעים כמרפאים, לעיתים כמספרי סיפורים. אלו הם אמני היד הריקה.

אתם מוזמנים גם להוריד מקצועות נוספים שיצרתי:
- היאמבושי, מקצוע מגונן המשתמש בכוח היסודות
- אח התמורה, גרסה פראית ועוצמתית של הלוחם.
אם אתם אוהבים ליצור, קראו את המדריך שלי ליצירת מקצועות של מבוכים ודרקונים 4.

 

יוצרים מבוכים ודרקונים - כתיבת גזעים

פורסם ב21 אוקטובר 2014
נכתב על ידי אביה סגל

writing-races-dungeons-dragonsהפעם אני מביא לכם מדריך לכתיבת גזע - אחת מהבחירות החשובות ביותר של כל דמות, שנייה רק לבחירת המקצוע. כמו שכתבתי גם במדריך ליצירת מקצוע, גם גזעים צריכים רקע סיפורי (פלאף) עשיר בכדי לעזור לשחקן ליצור את הרקע של הדמות שלו. מצד שני, בהשוואה למקצועות, גזעים לא מתפתחים עם הדרגות, ולכן המכאניקה (קראנץ') שלהם פשוט יחסית והרבה פחות קשה לאיזון.

אם עדיין לא עשיתם זאת, אני ממליץ שראשית תקראו את המדריך הכללי שלי ליצירת תוכן של מבוכים ודרקונים. בנוסף, אתם גם מוזמנים לקרוא את המדריך של חגי ליצירת גזעים של מבוכים ודרקונים 4

באתר תמצאו גם מספר גזעים לדוגמא, שתוכלו להיעזר בהם בעת שאתם יוצרים גזע משלכם. למשל האישצים, הבוקאלים או אנשי הסהר. לבסוף, אתם תמיד מוזמנים לפרסם את הגזע שלכם, או טיוטה שלו, בפורום מבוכים ודרקונים בכדי לקבל חוות דעת.

המשך קריאה: יוצרים מבוכים ודרקונים - כתיבת גזעים
 

שבעה גיבורים נועזים של מבוכים ודרקונים 5

פורסם ב06 אוקטובר 2014
נכתב על ידי האיש הזקן

dwarf halfing D&D heroesהצטרפו אלינו למשחק מבוכים ודרקונים בעולם המערכה איי הסערה או במשחק הביתי שלכם - ביחד עם שבע דמויות מוכנות מראש של מבוכים ודרוקנים 5. כל דמות מגיעה בשתי גרסאות - בדרגה השניה המתאימה למתחילים או בדרגה הרביעית לאלו שמנוסים מעט יותר.

כל הדמויות מיועדות עבור הרפתקאות הכנסים של צוות הסערה, שבעולם איי הסערה (מדריך התחלה מהירה לעולם). בהזדמנות זו הוספנו עוד דף דמות של מבוכים ודרקונים 5, שהכין יובל ספיר, ושתואם לדף הדמות הרשמי של מכשפי החוף.

מי שעדיין לא מכיר את המהדורה החדשה, מוזמן לקרוא את הסקירה של ספר החוקים לשחקן, ושל מגדיר המפלצות, וגם לקרוא על רשימת הספרים של מבוכים ודרקונים 5.

וזוהי נבחרת הגיבורים שלנו:

המשך קריאה: שבעה גיבורים נועזים של מבוכים ודרקונים 5
 

עמוד 1 מתוך 10

הורדות חדשות

הצטרפו לכותבי הפונדק

יש לך תוכן חדש למשחקי-תפקידים?

מארגן אירועים שאתה רוצה לפרסם?

רוצה לכתוב סקירה על משחק חדש?

מעוניין לכתוב טור (בלוג) בפונדק?

כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ולאחר מכן תוכל לכתוב באמצעות תפריט שיופיע בטור השמאלי.