מבוכים ודרקונים - כתבות לשחקן ולשליט המבוך

באגף זה תמצאו מאמרים העוסקים בכל הגוונים של המשחק מבוכים ודרקונים, תוך כדי דגש על מו"ד מה' 3.5 ומו"ד מה' 4. בנוסף הקטגוריה מכילה מספר מאמרים שמיועדים למנחה המו"ד המתחיל.

האויב הוא הנשק, הרפתקה של מבוכים ודרקונים 4

פורסם ב17 יולי 2014
נכתב על ידי איתמר כהן

lich dungeons dragons  ליץ' הרפתקה מבוכים ודרקוניםהעיירה חזית אבן נמצאת תחת מתקפה של אל-מתים אכזריים, בעוד צבאו של הליץ' לורד אנאראק מתקרב אליה. אנשי העיירה מתכוננים להגן על עצמם, בראשות הדשיר לית'יראן, אך רציחה מסתורית מפריעה את ההכנות.
הדמויות ימצאו את עצמן חוקרות את הרציחה, ואת הקשר שלה לבוגדים, לאל-מתים ועוד. ההרפתקה מתרחש על רקע עולם המערכה שלי עבור מבוכים ודרקונים 4, גאנור, שהתפרסם בפורומים.

ההרפתקה מיועדת למהדורה הרביעית של מבוכים ודרקונים, לדמויות בדרגה הששית ותספיק למפגש אחד או שניים. בנוסף תמצאו רקע על העיירה חזית-אבן והדב"שים שלה, כמו-גם עלילה משנית.

אתם מוזמנים לבקר באגף הרפתקאות מבוכים ודרקונים שלנו, ולהוריד את האויב הוא הנשק, והרפתקאות נוספות, כגון נשיקת השושן וקרנבל הגובלינים עבור מבוכים ודרקונים 4 - בנוסף למבחר הרפתקאות לשיטות אחרות.

האויב הוא הנשק - הרפתקה מבוכים ודרקונים 4

 

מבוכים ודרקונים 5 - ההכרזה הרשמית וכריכות!

פורסם ב19 מאי 2014
נכתב על ידי האיש הזקן

dungeons-dragons5 מבוכים ודרקונים 5 הערכה למתחילמכשפי החוף הציגו היום את המוצרים הרשמיים הראשונים של מבוכים ודרקונים 5, וגם את הכריכות של הספרים! כל מי שהמתין בקוצר רוח: כעת יש באמתחתנו מידע אמיתי עבורכם - שדומה למה שפרסמנו בעבר בפורומים של מבוכים ודרקונים. כמו כן הכנו עבורכם סקירה של השינויים העיקרים במבוכים ודרקונים 5.

מבוכים ודרקונים, הערכה למתחיל - תצא לאור ב-15 ליולי ותכיל את כל המידע הנדרש לחבורה של 4-6 שחקנים כדי לשחק במהדורה החדשה. הערכה מתאימה לדרגות 1-5, וכוללת שתי חוברות: חוברת לשחקן של 32 עמודים וחוברת לשה"ם של 64 עמודים, הערכה כוללת גם חמש דמויות מוכנות מראש ושש קוביות. הערכה תימכר במחיר נמוך של 20 דולר בלבד!

כמו שכבר כתבתי בעבר, ערכה למתחיל של מבוכים ודרקונים בעברית זה חובה לדעתי.

מכשפי החוף ישחררו ביולי גם את מבוכים ודרקונים בסיסי, קובץ PDF חינמי שמכיל מידע ליצירת דמות עבור לוחם, כוהן, נוכל ואשף. הגזעים בקובץ יהיו בן-אנוש, אלף, גמד וזוטון. נרמז שחוברת זו גם תכיל מגוון בסיסי של מפלצות למשחק. למעשה, מבוכים ודרקונים בסיסי יאפשר לכולנו להתחיל לשחק ביולי את מהדורה 5 של מבוכים ודרקונים.

אם הכל יילך כשורה, תוכלו לרכוש ולשחק בישראל עם הערכה למתחיל בכנס דרקוניקון בשביעי לאוגוסט! 
ההרפתקה הראשונה בעברית למבוכים ודרקונים 5 תצא לאור בין סוכות לחנוכה, מבית הפונדק הוצאה לאור.

המשך קריאה: מבוכים ודרקונים 5 - ההכרזה הרשמית...
 

ההיסטוריה של מבוכים ודרקונים, חלק ראשון - המשחק נולד

פורסם ב12 מאי 2014
נכתב על ידי אלירן אדרי

men-and-magic מבוכים ודרקונים מקורימבוכים ודרקונים הוא משחק התפקידים הנפוץ בעולם בכלל ובישראל בפרט. לכבוד יום ההולדת ה-40 של מו"ד, החלטתי לכתוב סדרת מאמרים המתארת את ההיסטוריה של מבוכים ודרקונים, משחק התפקידים הראשון, בעולם ובישראל.
במאמר זה אתאר את לידתו של המשחק "מבוכים ודרקונים" בשנות ה 70, כיצד המציאו את המשחק, ואילו מקורות העניקו לו את ההשראה. המשחק הוא פרי שיתוף פעולה של זוג אנשים - דייב ארנסון (Dave Arneson) וגארי גייגקס (Gary Gygax) אשר יחד יצרו את המותג "מבוכים ודרקונים" שהתפרסם על-ידי חברת TSR.

במאמר השני בסדרה, אדבר על שנות ה 80 וה-90 – תור הזהב של מבוכים ודרקונים שמקבל תאוצה בעולם כולו, עם שלל המהדורות, הרחבות, הרפתקאות ומוצרי עזר שיצאו באותה תקופה. אך בתקופה זו TSR גם עמדה בפני מכשולים רבים כמו דימוי תקשורתי גרוע, פוליטיקה פנימית, פרידה מגארי גייגקס ועוד, עד לפירוק החברה.
המאמר השלישי בסדרה והאחרון יעסוק בסוף שנות ה90 ושנות האלפיים, כשחברה בשם Wizards of the Coast (מכשפי החוף) קונה את הזכויות ל"מבוכים ודרקונים" ויוצאת עם מהדורות חדשות ומרחיבה את סדרת המוצרים הנלווים.

המשך קריאה: ההיסטוריה של מבוכים ודרקונים, חלק...
 

חייל צה"ל - מקצוע מבוכים ודרקונים

פורסם ב04 מאי 2014
נכתב על ידי חגי

חייל צה"ל מקצוע מבוכים ודרקונים"אה, אתה אלוף פיקוד צפון? אממ... שיט. ת'שמע אחי. רגע תן לי להתארגן ואני מצדיע לך... סבבה?"

הכירו מקצוע חדש וייחודי של מבוכים ודרקונים - חייל צה"ל! תנו לחיילי הצבא הטוב בעולם להתמודד עם דרקונים ומפלצות, לזחול במבוכים, ולהתמודד עם מכשפים. הכל קטן עליהם לאחר תורנות מטבח, מסדרי מפקד ושעה ביציאה.

אם אתם רוצים לכתוב מקצוע משל עצמכם, צאו בריצה קלה לקרוא את המדריך שלנו ליצירת מקצועות מבוכים ודרקונים - ושננו אותו בעל-פה לקראת מסדר המפקד במוצאי יום העצמאות.

יום עצמאות שמח! (המקצוע יועד לפרסום כבדיחת ראשון באפריל של הפורום, אבל הייתה קשקשת ברשת)

המשך קריאה: חייל צה"ל - מקצוע מבוכים ודרקונים
 

הפתעה שטנית - הרפתקה של מבוכים ודרקונים 4

פורסם ב20 מרס 2014
נכתב על ידי חגי

winged fiend הרפתקה מבוכים ודרקונים מפלצת שטן מכונףהפתעה שטנית היא ההרפתקה השלישית והאחרונה בטרילוגיה של הרפתקאות העוסקות במזימה נבזית של גובלינים מלגיון הדמים - והיא חלק מסדרת ההרפתקאות של צוות הסערה עבור מבוכים ודרקונים 4.
הפתעה שטנית מסיימת את הסיפור שהחל בסחר במזיקים והמשיך בסימן הדמים. הברון גוסס מהרעל של המתנקש לבן השיער. על ערש דווי, הוא מצווה על ההרפתקנים לנקום בלגיון הדמים. אפילו אם לא תימצא לו תרופה, הוא סומך עליכם שתגרמו ללגיון הדמים ולשבט העכביש להתחרט. האם יש הזדמנות טובה יותר לנקום, מאשר להפתיע את הגובלינים במפלט שלהם בשאול תחתיות?

את ההרפתקה שיחקו בכנסים רבים ברחבי הארץ, וכעת לקראת היציאה של מבוכים ודרקונים 5 באוגוסט 2014, היא זמינה להורדה, כך שתוכלו לשחק בה גם בבית!

הפתעה שטנית - קישור להורדת הרפתקאות

 

סימן הדמים - הרפתקה של מבוכים ודרקונים 4

פורסם ב27 פברואר 2014
נכתב על ידי idansh

orc nightgoblin מבוכים ודרקונים הרפתקה סימן הדמים גובליןסימן הדמים היא ההרפתקה השנייה בטרילוגיה של הרפתקאות העוסקות במזימה נבזית של גובלינים מלגיון הדמים - והיא חלק מסדרת ההרפתקאות של צוות הסערה עבור מבוכים ודרקונים 4.
סימן הדמים ממשיכה את ההרפתקה סחר במזיקים.

הגובלינים לא הצליחו לסכסך בין האורקים ובין האדם ביריד המסחר של מבצר התקווה. מזימתם נכשלה ועוטה הראשים שלהם הובס - אבל לאחרונה נראה שהם חזרו לרחרח בסביבה. גששים של לגיון הדמים נצפו בסביבה במקביל להופעתו של גובלין לבן-שיער, אשר נראה כי משתייך לשבט שסירב להצטרף ללגיון הדמים.

את ההרפתקה שיחקו בכנסים רבים ברחבי הארץ, וכעת לקראת היציאה של מבוכים ודרקונים 5 באוגוסט 2014, היא זמינה להורדה, כך שתוכלו לשחק בה גם בבית!

סימן הדמים - קישור להורדת הרפתקאות

 

סחר במזיקים - הרפתקה של מבוכים ודרקונים 4

פורסם ב23 ינואר 2014
נכתב על ידי חגי

גובלין הרפתקה מבוכים ודרקוניםסחר במזיקים היא הרפתקה ראשונה בטרילוגיה של הרפתקאות העוסקות במזימה נבזית של גובלינים מלגיון הדמים - והיא חלק מסדרת ההרפתקאות של צוות הסערה עבור מבוכים ודרקונים 4. 

זהו הבוקר שלפני פתיחת יריד המסחר המתקיים במבצר התקווה הטובה. עם השקיעה יערך טקס פתיחת היריד הרשמי: אלא שאותות מבשרי רעה מרחפים מעל האירוע.
שלוש רציחות התבצעו במהלך השבועיים האחרונים, המזינות את השמועות והרכילויות אשר מלוות את היריד כרגיל – כעת לא מדברים על גנבים, מהומות בארים או סגירת חשבונות בין אנשי העורטן. עכשיו מספרות השמועות על לגיון הדמים, גובלינים ואף על אורקים שחברו ללגיון.
אתם הגעתם ליריד בכדי לתפוס את הרוצח. האם תעצרו את הרציחות בזמן?

את ההרפתקה שיחקו בעשרות כנסים ברחבי הארץ, וכעת לקראת היציאה של מבוכים ודרקונים 5 באוגוסט 2014, היא זמינה להורדה, כך שתוכלו לשחק בה גם בבית!

סחר במזיקים - קישור להורדת הרפתקאות

 

נשיקת השושן - הרפתקה של מבוכים ודרקונים 4

פורסם ב27 דצמבר 2013
נכתב על ידי האיש הזקן

הרפתקה מבוכים ודרקונים נשיקת השושןנשיקת השושן היא הראשונה בסדרת הרפתקאות של צוות הסערה עבור מבוכים ודרקונים 4, ומאז שיחקו בה מאות שחקני מבוכים ודרקונים בכנסים ברחבי הארץ. לקראת היציאה לאור של מבוכים ודרקונים 5 באוגוסט 2014, החלטנו לשחרר את הרפתקאות צוות הסערה לשימוש חופשי - אז התחילו לשחק, וגלו הרפתקה מופלאה!
נשיקת השושן היא הרפתקאה לשחקנים בדרגה 2:

לפני כיומיים הגעתם לברהם, הנמל הראשי בנסיכות צ'אקלה, לאחר שהגיעו לאוזניכם ידיעות על סדרת הרעלות בעיר – ועל צורך בהרפתקנים!
היום בבוקר קיבלתם הודעה לפונדק בו אתם שוכנים. ההודעה מכילה מסר קצר:
"אני זקוק לעזרתכם בכדי לחשוף את האמת מאחורי ההרעלות. איש הקשר שלי ימתין לכם במעגן סירות הדיג שעה לפני השקיעה. הוא ישחק שם בקלפים. שמרו על חשאיות, כי עוקבים אחריי ואני חושש לביטחוני – הזמן קצר!"

נשיקת השושן - קישור להורדת הרפתקאות

 

עמוד 1 מתוך 8

הורדות חדשות

הצטרפו לכותבי הפונדק

יש לך תוכן חדש למשחקי-תפקידים?

מארגן אירועים שאתה רוצה לפרסם?

רוצה לכתוב סקירה על משחק חדש?

מעוניין לכתוב טור (בלוג) בפונדק?

כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ולאחר מכן תוכל לכתוב באמצעות תפריט שיופיע בטור השמאלי.