מבוכים ודרקונים - כתבות לשחקן ולשליט המבוך

גלו את העולם המופלא של מבוכים ודרקונים, בו אתם מגלמים גיבורים עזי-נפש בעולם של הרפתקאות וסכנות.

כאן תוכלו למצוא שלל מאמרים המציעים תוכן חדש למשחק שלכם, עצות למנחים, מדריכים לכתיבת תוכן משלכם ועוד. באתר תוכלו גם למצוא:
- דפי דמות להורדה, עבור כל המהדורות של מבוכים ודרקונים
- סקירות לספרי החוקים, וגם של הרחבות והרפתקאות החל במהדורה 3, וכלה במה' 5 ופאת'פיינדר.
- הרפתקאות להורדה, כתריסר הרפתקאות של מבוכים ודרקונים, למבחר מהדורות ודרגות.
- פורום מבוכים ודרקונים, בו תפגשו עוד עשרות ומאות שחקנים ושחקניות. 
- רשומון איי הסערה מציג בפניכם עולם מערכה פנטסטי בעברית.

ארמלינדה גיב, ציידת ערפדים

פורסם ב18 יוני 2015
נכתב על ידי ויני האורק

vampire hunter pathfinderארמלינדה עומדת ומאזינה בדממה, חרבה הנאמנה מאיאלי, "קוטלת הצללים", שלופה בידה ומוכנה. ראש האריה על המגן שלה קפוא בנהמה נצחית, אך היא יודעת שבשבריר מחשבה הוא יתעורר לחיים וינשוך את היצור הנאלח אחריו היא עוקבת כבר יומיים. זאת אומרת, אם היצור יראה את פרצופו…

ארמלינדה ממשיכה לעמוד בשקט, כמעט כפסל - היא דואגת לשמן את כל הצירים והחלקים החשובים בקסדה ובשריון המלא שלה בעקביות, אבל עדיין כל תנועה יוצרת גל של רעשי מתכת ועור.

ארמילנדה נוצרה בידי עפר מתוקי והשתתפה השתתף באתגר הכתיבה סיפורים מהפונדק 2015, ליצירת תוכן שלפאת'פיינדר. גם אתה מוזמן לפרסם את היצירות שלו בפורום מבוכים ודרקונים

המשך קריאה: ארמלינדה גיב, ציידת ערפדים
 

נקרומפאן - יציר סוד שחזר לתחיה, פאת'פיינדר

פורסם ב26 מאי 2015
נכתב על ידי עידן סוייר

necrompan pathfinderנקרומפאן (necro+companion) הוא מעין רוח-רפאים של יציר-סוד של מטיל לחשים. בכול פעם שיציר-סוד נהרג, קיים סיכוי של 10% שהוא יקום לתחיה כעבור יום כנקרומפאן, בעל רצון עז לנקום הן באדם שהרג אותו והן בקוסם שלא שמר עליו כראוי.

הנקרומפאן השתתף באתגר הכתיבה סיפורים מהפונדק 2015, לפאת'פיינדר. גם אתה מוזמן לפרסם את היצירות שלו בפורום מבוכים ודרקונים. קריאה מומלצת ליוצר מפלצות מתחיל הינו המדריך ליצירת מפלצות של ת'ור להשראה והדרכה.

המשך קריאה: נקרומפאן - יציר סוד שחזר לתחיה,...
 

אליס תלת-מגן, אמזונה לוחמת פאת'פיינדר

פורסם ב11 מאי 2015
נכתב על ידי עידן סוייר

amazon warriorאליס היא דמות למשחק התפקידים פאת'פיינדר והינה הלוחמת הראשית של צבא האמזונות. היא משרתת נאמנה של מלכת האמזונות, שגידלה אותה בעצמה כבת-טיפוחיה מאז הייתה קטנה.
אליס לא זוכרת הרבה מילדותה, אבל אמה המאמצת סיפרה לה שהיא ראתה אותה לראשונה כשפחה שעמדה למכירה, הרגה את סוחר העבדים ולקחה משם את כל הנשים. היא מעולם לא אמרה מה עלה בגורל הגברים.

אליס תלת-מגן היא הגשה לאתגר הכתיבה סיפורים מהפונדק 2015. אם אתה אוהב לכתוב דמויות, קרא את המדריך ליצירת גיבור אגדי בחמישה שלבים. אם הינך מנחה בעל חיבה לכתיבת יריבים, קרא את המדריך לכתיבת נבלים מטילי אימה..

אתם מזמנים לפרסם את פרי יצירתכם בפורום מבוכים ודרקונים, פאת'פיינדר.

המשך קריאה: אליס תלת-מגן, אמזונה לוחמת פאת'פיינדר
 

חרבות וכשפים משחק מבוכים ודרקונים קלאסי, וגם שמרדף

פורסם ב07 מאי 2015
נכתב על ידי ויני האורק

sword wizardary חרבות וכשפיםחרבות וכשפים (לחצו להורדה) היא שיטה מודרנית, שמבוססת על מבוכים ודרקונים למתקדמים מהדורה ראשונה. מדובר בדמיון מחדש של השיטה, בגרסה ברורה ומהירה למשחק, עם המקצועות והגזעים האהובים. התרגום בוצע על-ידי הצוות של חרבות וכשפים.

אוצרות ואבני חן נוצצות. מקומות חשוכים במעמקי האדמה בהם שוכנות מפלצות. כתבי סתרים מרושעים ודלתות עץ אלון מתפורר חבוקות ברזל. קוסמים בעלי כוחות עצומים המתגוררים במגדליהם המבודדים... 

זהו משחק אודות הרפתקאות ומסעות מסוכנים. אודות לוחמים עטורי צלקות קרב ומכשפים קטלניים... זהו משחק אודות חרבות וכשפים.

אתם מוזמנים גם לקרוא אודות Adventurer, Conquerer, King, שיטה נוספת ששואבת השראה ממבוכים ודרקונים קלאסי.

בהזדמנות זו העלנו לאתר גם את שמרדף, משחק תפקידים שלם בעמוד אחד.

 

עכביש הקצב - רמש חדש לפאת'פיינדר

פורסם ב28 אפריל 2015
נכתב על ידי בן שלום

עכביש פאת'פיינדר מפלצתזהו עכביש בגודל כלב, המהדס במהירות, בתנועות חסרות הגיון. תנועותיו מהפנטות בזמן שמלתעותיו נוקשות בקצב שובה לב. הוא משמיע קולות הדומים לצחוק.

הזוכה השני באתגר הכתיבה סיפורים מהפונדק לשנת 2015, עכביש הקצב הוא רמש מרתק לפאת'פיינדר, שנכתב על-ידי בן שלום - אחד מחברי התעשייה הגובלינית, שגם כתב את הנמוכים והאמיצים והיה שותף לכתיבת אוגדן המפלצות מתוך האפלה.

עכביש הקצב מיועד לשימוש עם משחק התפקידים פאת'פיינדר

המשך קריאה: עכביש הקצב - רמש חדש לפאת'פיינדר
 

סלאאד מפוספס, מפלצת חדשה של פאת'פיינדר

פורסם ב13 אפריל 2015
נכתב על ידי עומר

Slaad dungeons dragons PFבעבר הרחוק, הסלאאד היו גזע גאה שייצג את התוהו בכבוד - והם היו מכל הצבעים, הצורות והסוגים. הסלאאדי נוצרו מהתוהו של הלימבו, ומאוחר יותר מאבן ההשרצה אשר בראה אותם בקצב מסחרר.

אך אז נברא רנבו (Rennbuu), אדון הצבע והוא היה שווה בכוחו לאדוני הסלאאד שחיו עד אז - ססנדם (Ssendam) גבירת הטירוף וייגורל (Ygorl) אדון האנטרופיה. ססנדם וייגורל חששו למעמדם, והביאו סדר לכאוס, שינו את אבן ההשרצה כך שתיצור רק את הסלאאד דמויי הצפרדע והמחולקים לקאסטות צבעים כפי שהם ידועים ברחבי המישורים היום.

הסלאאד המפוספס הוא הזוכה בסיפורים מהפונדק 2015, אתגר כתיבה לפאת'פיינדר. נזכיר שכל אחד מוזמן לפרסם את היצירות שלו בפורום מבוכים ודרקונים, וגם באתר. אתם מוזמנים לקרוא את המדריך ליצירת מפלצות של ת'ור להשראה והדרכה.

המשך קריאה: סלאאד מפוספס, מפלצת חדשה של פאת'פיינדר
 

תור הזהב של מבוכים ודרקונים, עד לשקיעה של TSR

פורסם ב27 פברואר 2015
נכתב על ידי אלירן אדרי

TSR logoזהו החלק השני בהיסטוריה של מבוכים ודרקונים, ובו אני אכסה תקופת זמן מאוד משמעותית של המשחק ושל חברת TSR - החל משנות השבעים לאחר יציאת המהדורה הראשונה, דרך שנות השמונים הסוערות עם השקתן של מהדורות חדשות ועזיבתו של גארי גייגקס ושנות התשעים שבהן TSR נסגרה והזכויות שלה נמכרו לחברת Wizards of the Coast.

תקופה זו היוותה מצד אחד את תור הזהב של מבוכים ודרקונים, שהגיע לתודעה ציבורית נרחבת - לחיוב ולשלילה, המכירות זינקו והוא הצטרף למיינסטרים התרבותי – בטרם משחקי המחשב הגיעו לכל בית. הכתבה סוקרת את האירועים בסדר כרונולוגי, פחות או יותר. בחלק הראשון - מבוכים ודרקונים נולד, דיברנו על הולדת המשחק והקמתה של חברת TSR בשנות השבעים ע"י גארי גייגאקס ודייב ארנסון. בחלק השלישי נדבר על שנות האלפיים עד ימינו אנו.

המשך קריאה: תור הזהב של מבוכים ודרקונים, עד...
 

סיראנים, גזע חדש של מבוכים ודרקונים 5

פורסם ב11 פברואר 2015
נכתב על ידי עידו

Sea Elfהסיראנים הם גזע חדש שכתבתי לעולם המערכה שלי עבור השיטה מבוכים ודרקונים 5. הם בני-דודים של האלפים אשר חיים באגמים ונחלים, ובניגוד לדודניהם, הסיראנים חברותיים יותר ומאמינים באלים. את הגזע פרסמתי במקור בפורום הפונדק.

בניגוד לאגדות המלחים המספרות על סירנות היושבות על צוקים ומפתות את המלחים אל מותם, שירת הסיראנים מעודדת את השומע אותה ומחזקת את רוחו. יש שאומרים שבעבר הסיראנים היו שונים – הם היו אלפים רגילים עד שבורכו ביכולת לחיות מתחת למים כמתנה מהאלה לין.
אף על פי שהם סוגדים גם לאלים אחרים של מבוכים ודרקונים, הסיראנים מאמינים בלין (אלת הנדודים והמים) באדיקות ונלחמים בשמה בסהאוגינים וביצורי הים המרושעים הסוגדים לאקוולריון (אל המצולות והשרטונים).

אם אתם רוצים לכתוב גזעים חדשים למבוכים ודרקונים בעצמכם, מומלץ לקרוא את מדריך יצירת הגזעים של ת'ור וגם את הכתבה של חגי.

המשך קריאה: סיראנים, גזע חדש של מבוכים ודרקונים 5
 

עמוד 1 מתוך 11

הורדות חדשות

הצטרפו לכותבי הפונדק

יש לך תוכן חדש למשחקי-תפקידים?

מארגן אירועים שאתה רוצה לפרסם?

רוצה לכתוב סקירה על משחק חדש?

מעוניין לכתוב טור (בלוג) בפונדק?

כל מה שעליך לעשות זה ליצור משתמש, ולאחר מכן תוכל לכתוב באמצעות תפריט שיופיע בטור השמאלי.