• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פיזיקת גלי קול- האם אתם שומעים את זה?

שמעתם את הצליל?

• כן, ואני מתחת לגיל 21

הצבעות: 49 100.0%
  • לא, ואני מתחת לגיל 21

הצבעות: 0 0.0%
  • כן, ואני מעל גיל 21

• לא, ואני מעל גיל 21

• סה"כ מצביעים
    49

Wolf's Bite

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
לחצו כאן לשמיעה(או שלא)

מסתבר שרק אנשים צעירים(לא מבוגרים מכ-21) מסוגלים לשמוע את הצליל הזה, ויש תיאוריה שמשתמשים בו כדי להרחיק כנופיות של פוחזים צעירים מקניונים וחנויות וכאלה.

מסתבר שהצליל בעל התדר הגבוה(או הנמוך?) הפך להיות רינגטון שהמבוגרים לא יכולים לשמוע.

אם אתם מבוגרים ושומעים את הצליל, נסו להקשיב לו ממרחק.

---

אז את זה מצאתי בפורום אחר מחו"ל שאני כותב בו, ומסתבר שאני היחיד(מבוגרים או צעירים) שלא יכול לשמוע את החרטא הזה! אפילו אבא שלי, ושני האחים הקטנים יכולים לשמוע!!!

אני מרגיש מוזרי :(

---

מישהו עם קצת ידע מוכן להסביר מה כל הקטע פה, ואיך עובד כל התדר-גל הזה?(או כל הסבר רציונאלי אחר שיסביר למה אני היחיד שלא שומע כלום)

בתוך האוזניים שלנו יש מעין מוטות רגישים מאוד, גלי קול גורמים לרטט של המוטות האלה, מה שהמוח מפרש שוב כצליל שהתקבל.
ככל שנעשים מבוגרים יותר, המוטות נשחקים - ומתחילים לשמוע פחות ופחות טוב.
יכול להיות שזה קשור לזה, ושהאוזניים שלך מקולקלות ואתה הולך למות. ^^

חח מגניב .... אני שמעתי

ולכושי סמבה- זה לא שהם נשחקים, אני זוכר שראיתי על זה משהו ממזמן, הם מתים, וז שיש פחות שומעים פחות טוב, ועם אני לא טועה ילד עד גיל 6 יכול לשמוע צלילים הרבה יותר גבוהים באדם יותר מבוגר.

זה ידוע שככל שמתבגרים קשה יותר לשמוע צלילים בתדרים גבוהים... אז הצליל הזה הוא לא מיוחד או משהו זה לא שיצרו את הצליל מבמבוקים וזיתים.. פשוט צליל גבוה מאוד מאוד ומבוגרים לא יצליחו לשמוע אותו. (בד"כ)

אבל אני מאמין שזה לא 21 אולי משהו כמו 35 ומעלה.. וזה משתנה מבן אדם לבן אדם.

ברק אמר/ה:
חח מגניב .... אני שמעתי

ולכושי סמבה- זה לא שהם נשחקים, אני זוכר שראיתי על זה משהו ממזמן, הם מתים, וז שיש פחות שומעים פחות טוב, ועם אני לא טועה ילד עד גיל 6 יכול לשמוע צלילים הרבה יותר גבוהים באדם יותר מבוגר.

אותו דבר. איזה ניטפוק מטופש, יא אללה.

חשבתי על זה.
Wolf's Bite אמר/ה:
מסתבר שרק אנשים צעירים(לא מבוגרים מכ-21) מסוגלים לשמוע את הצליל הזה, ויש תיאוריה שמשתמשים בו כדי להרחיק כנופיות של פוחזים צעירים מקניונים וחנויות וכאלה.
זה כי הוא מעצבן.

Wolf's Bite אמר/ה:
מסתבר שהצליל בעל התדר הגבוה(או הנמוך?) הפך להיות רינגטון שהמבוגרים לא יכולים לשמוע.
סטירה! מי הפסיכי בעל המוח המעוות שנהנה להקשיב לדבר הזה?!

Wolf's Bite אמר/ה:
אם אתם מבוגרים ושומעים את הצליל, נסו להקשיב לו ממרחק.
גם מי שצעיר מ-21 לא ישמע את זה ממרחק, אני מניח... :rolleyes:

עומר, לזכותם של אנשי ביטחון ופיזור הפגנות בארה"ב יאמר שהם טובים במה שהם עושים, לא חסרים "נשקים לא חמורים" לפיזור הפגנות, קודם כל אתה מרוסס בכדורים, ואז שורף לך בעיניין מהם וגם מסריח נורא ושות'. הם לא ישתמשו בצליל מציק בישביל זה.

ניקח לדוגמה את לוס אנג'לס, כל צליל כזה שיושמע על ידי כוחותהביטחון יקבל תגובה של עופרת ויסתיים בבית חולים.

חזרה