• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

משוב בטא "נקמה בוערת" של לביאוריק

לביאוריק

פונדקאי מהשורה
מקווה שאני כותב במקום הנכון, פעם ראשונה שלי בפורומים של הפונדק.
אפשר לתקן אותי בשמחה.
אשרשר פה דברים שאני מוצא במהלך קריאת הבטא:
עמוד 4: הבאר שלחה פרץ של אנרגיה קסומה כלפי מעלה, שפגע בעיירה. הקסם גרם לסיוטים נוראיים לתושבים, ורבים מהם התעוררו בזעם נורא שנעלם תוך רגעים ספורים. אצל חלקם, לעומת זאת, התפתח הזעם הזה לשנאה יוקדת
מציע ניסוח חלופי: הבאר פלטה פרץ אנרגיה קסומה שנורה כלפי מעלה ופגע בעיירה. הקסם גרם לתושבים לסיוטים נוראיים, רבים מהם התעוררו בזעם נורא שנעלם תוך רגעים ספורים. אצל חלקם, לעומת זאת, התפתח הזעם הזה לשנאה יוקדת
.
המשך יבוא

התשובה הטובה ביותר
האלו לביא, אתה בהחלט במקום הנכון וברוך הבא. אנחנו שמחים לקבל כל סוג של פידבק, אבל כמו שנאמר מעלי, כדאי תמיד להסביר מדוע אתה מציע חלופה מסוימת, מה היתרון שלה על פני המצב הנוכחי. זה יעזור לנו להחליט איך להתייחס להערה. אנחנו קוראים הכל, אבל אנחנו לא מקבלים הכל - ומידע נוסף יעזור לנו להבין האם כדאי לקבל משהו, או לא. יש לנו שיקולים נוספים מעבר ל-"האם זה נשמע טוב", כך שחשוב להבהיר ששדרוגי ניסוח שמטרתם היחידה היא שזה ישמע טוב באוזניך שלך, כנראה שלא יתקבלו.
למה להחליף ב''פלטה''? הבאר שלחה. היא קסומה, היא יכולה לשלוח דברים מ''רצון''.
בנוסף, פרץ לא יורים, אז הפרץ לא נורה.
בכללי, אם לא תפרט *למה* אתה חושב שצריך שינוי, כמעט בוודאות לא יתייחסו לעצות שלך בלי בירור. ואם העצה טובה, פשוט להבהיר מראש מה הכוונה יחסוך זמן וייעל (אני לא בטוח שזו מילה) את התאריך.

האלו לביא, אתה בהחלט במקום הנכון וברוך הבא. אנחנו שמחים לקבל כל סוג של פידבק, אבל כמו שנאמר מעלי, כדאי תמיד להסביר מדוע אתה מציע חלופה מסוימת, מה היתרון שלה על פני המצב הנוכחי. זה יעזור לנו להחליט איך להתייחס להערה. אנחנו קוראים הכל, אבל אנחנו לא מקבלים הכל - ומידע נוסף יעזור לנו להבין האם כדאי לקבל משהו, או לא. יש לנו שיקולים נוספים מעבר ל-"האם זה נשמע טוב", כך שחשוב להבהיר ששדרוגי ניסוח שמטרתם היחידה היא שזה ישמע טוב באוזניך שלך, כנראה שלא יתקבלו.

התשובה הטובה ביותר
למה להחליף ב''פלטה''? הבאר שלחה. היא קסומה, היא יכולה לשלוח דברים מ''רצון''.
בנוסף, פרץ לא יורים, אז הפרץ לא נורה.
בכללי, אם לא תפרט *למה* אתה חושב שצריך שינוי, כמעט בוודאות לא יתייחסו לעצות שלך בלי בירור. ואם העצה טובה, פשוט להבהיר מראש מה הכוונה יחסוך זמן וייעל (אני לא בטוח שזו מילה) את התאריך.
הניסוח "כלפי מעלה, שפגע בעיירה" הוא לא זורם כמו משפט טבעי. גם "שעלה מעלה ופגע בעיירה" יכול לעבוד לדעתי.
התיקון השני שהצעתי הוא להחליף את "גרם לסיוטים נוראיים לתושבים" ל - גרם לתושבים לסיוטים נוראיים.
חושב שהראשון מתאים לניסוח באנגלית, אך בעברית קודם יופיע למי נגרם ורק אחר כך מה נגרם.

עמוד 7:
יחזקין אסר עליה לעזוב את הכנסייה, נתן לה הרצאות מדי לילה, ודרש שתתפלל לדזנה למחילה. כעסה של נואליה רק הלך וגבר.
.
הצעה: הטיף לה מדי לילה.
לדעתי, המילה הרצאות כללית מדי בשביל ההקשר הדתי המובהק.

הערה כללית:
בהנחה שההרפתקה מיועדת גם למנחות טריות חסרות לי הבהרות בהתחלה בנוגע לאלו קטעים ברקע מיועדים למנחה ואלו מיועדים עבור השחקנים וכיצד מומלץ להעביר את המידע הזה לשחקנים.

עריכה אחרונה:
עמ' 35:
הצלחה בגלגול הבחנה בזמן בחינת הדפים הקרועים חושפת מגילת פיצוץ )"כדור להבות", ברירה( מתחת לכיסא שבור
.
האם מה שבתוך הסוגריים מתייחס לכח והמתאם שלו?
לא מצאתי את זה ברשימת הכוחות בספר הבסיס, זה במדריך המתקדם?

עמ' 35:
הצלחה בגלגול הבחנה בזמן בחינת הדפים הקרועים חושפת מגילת פיצוץ )"כדור להבות", ברירה( מתחת לכיסא שבור
.
האם מה שבתוך הסוגריים מתייחס לכח והמתאם שלו?
לא מצאתי את זה ברשימת הכוחות בספר הבסיס, זה במדריך המתקדם?
ברירה זה מתאם כללי, מעמוד 168 בספר הבסיס.

עמ' 60:
ליירי חוששת לחייה, וברגע שהיא סופגת אפילן פציעה אחת, היא נמלטת מיד לבן הברית הקרוב ביותר שיכול לעזור לה
.
תיקון: אפילו
.
הכח של מלפשנקור כתוב כק1 ועוד 12. מניח שהמספרים התהפכו

עמ' 8 בנאום של קנדרה דברין מעבד העורות קרוי "לארס", בקטע 14 בנספח הוא נקרא "לארז"
.
קטע 15 בנספח:
"בעלי הנפחיה הוא דָ אס קוֹרְ בוֹט השרירי והקירח. לארס מרבה לנבל את הפה ומתנהג בקוצר רוח ללקוחות – ולכל אחד אחר."
דאס או לארס?

קטע 16 בנספח:
"ניתן להבחין בה רק בזכות שילוט מהוהה"
שילוט הוא לשון זכר, אז התואר הנכון הוא "מהוה" למיטב הבנתי.
.
קטע 17 בנספח:
"עם אינספור באבקות ונוזלים המפיצים ריח עז."
האם הכוונה ל"אבקות ונוזלים"?
.
חוף חלות - כמעט צחקתי בקול באמצע האוטובוס
.

עריכה אחרונה:
חזרה