• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מבצע ניקוי המדפים מכה בשלישית! מתחילים את 2024 בסערה

אז, שנה חדשה, מדפים מתפקעים, טעמים משתנים ועוד זה הזדמנות מצוינת לעבור על משחקי הלוח ולראות מה להשאיר ומה להעיף.
כמו שכבר כתבתי פעם לא מרגיש צורך לבצע ניקוי מדפים במשחקי התפקידים - אבל שם למען האמת אני קונה פחות פיזי היום - רוב המשחקים החדשים בשנה החולפת זה דיגיטלי בהאמבל באנדל.

את מיון המשחקים אני אבצע אותו באותה מתכונת כמו פעם שעברה, כלומר ליבה של משחקים עם החברים (15 במספר) ועוד משחקים שאני משחק עם המשפחה (21 במספר).
ככל שהזמן חולפות שתי האוכלוסיות מתקרבות אחת לשניה, שזה סבבה! מי שחד עין ישים לב שגם כרגע יש יותר משחקי משפחה מאשר משחקים עם חברים, כי זה מה שיוצא לי לחשק יותר.

כהערה, אני שם לב שלעומת הפעם הקודמת שהייתה לפני שנתיים וחצי כבר מכרתי לא מעט משחקים. יש לי תחלופה גבוהה על המדף!
אני לא בטוח אם אני מחליף כי המשחקים החדשים טובים יותר, או כי פשוט אחרי 5-10 משחקים אני מחפש חוויה חדשה.

נתחיל בקל - 21 משחקים עם הילדים והמשפחה (ורובם גם אחלה עם מבוגרים)
  1. קרקסון, ביחס עם ההרחבה Traders& Builders - אחלה משחק, כיום יותר עם הילדים מאשר מבוגרים אחרים.
  2. Zooloertto Mini, משחק גן-חיות חביב. בעיקר עם הילדים.
  3. נדל"ן בקטן - ברור שנשאר!
  4. הצב והארנב - הבת הקטנה מתה עליו, משחק נהדר. הגדולים כבר מיצו. שאלה אם ישאר לנוסטלגיה בסבב הבא.
  5. Happy Salmon, קטן, חמוד ודי חובה!
  6. קינגדומינו -שמתי אותו כאן, אבל מתאים גם לגדולים
  7. Flick'em Up 2nd ed. - משחק זריזות, חביב ביותר.
  8. מערת הדרקון - משחק חמוד לילדים, אחד הלהיטים עם הבת!.
  9. סושי-גו! - משחק פילר חביב ותחרותי אבל לא כבד. אוהבים.
  10. Jaipur - משחק מסחר לשניים, משחק בעיקר עם הילדים, אבל גם אחלה למבוגרים (פשוט פחות יוצא לי לשחק ב-2 עם מבוגרים)
  11. קטאן - משחק של הבן בעיקר, עם ההרחבה יורדי הים שקנו לו מתנה. משחק הבסיס חמוד, ההרחבה היא לא להיט לטעמי. אולי נמכור אותה?
  12. Marvel United - משחק שיתופי של גיבורי העל, ממש חמוד - יש לי את הבסיס עם ההרחבה של ספיידרמן ודר' סטריינג'. עוד מימון המון בדרך. יכול להיות שהגזמתי כי לא רואה המון שולחן...
  13. Memoir 44' - משחק מלחמה ל-2, קצת קשה לי עם הת'מה של מלחה"ע השנייה (נאצים מול בריטים) אבל הוא טוב ויחסית קליל.
  14. איש זאב ללילה אחד - מגניב וחברתי
  15. Exploding Minions - הבת הגדולה מתה עליו
  16. Camel Up - משחק מרוץ ממש נחמד, קצת מחליף את הצב והארנב.
  17. אוניטאמה - משחק שמזכיר קצת את שח, מהיר יותר ואחלה ל-1על1
  18. Catapult Feud - משחק זריזות של מלחמה על השטיח.
  19. Ticket to Ride First Journey - יהלום נדיר במובן שעד אליו כל הגרסאות לילדים של משחקים למבוגרים היו מעפנות. הוספתי חוק בית שאפשר לשלוף קלפים כמו במשחק הרגיל, והוא נהדר.
  20. התנגשות - הבן רצה אחרי ששיחק אצל חבר, התלהב, וגם קנינו הרחבה
  21. דרקומינו - קניתי לקטנה שמתה על דרקונים ביוון, פחות מעניין למבוגרים אבל לילדים זה מצוין.
מאתגר יותר, 15 משחקים בשבילי ולחברים:
  1. Mare Nostrum Empire - שיחקתי בו פעם אחת והיה נהדר. אבל רק פעם אחת :(
  2. Wasteland Express - אחלה משחק, לא משחק מספיק
  3. Runebound 3rd - משחק הרפתקאות שאהבתי, ועכשיו מצאתי עוד אנשים שאוהבים, יאי!
  4. Shadows of Brimstone: Forbidden Fortress - משחק לוח שמשלב חוויה של משחק תפקידים והמון קוביות. מגניב, מיניאטורות והרבה דברים טובים. שיחקתי וממש חווית זחילת מבוך. שומר אותו - יש לו גם טונות הרחבות, אבל לא משחק מספיק.
  5. Spirit Island - משחק שיתופי עמוק וכיפי.
  6. Cthulhu Death may Die - משחק מצוין, ועם מיניאטורות שיכולות לעבוד נהדר עם קריאתו של קתולהו, אז בכלל ואו!
  7. דומיניון - בעברית, טוב לילדים ולמבוגרים.
  8. Marvel Dice throne - שם ברשימה הזו, בפועל משחק בעיקר עם הילדים. משחק שמגרד את הצורך במשחק תחרותי 1על1. תמכתי במימון ההמון הראשון (אבל לא בשני, כי מקום מדף ומחיר)
  9. BattleTech Beginner Box - נוסטלגיה נטו, אבל רוצה לשחק עם הילדים!
  10. Vampire Rivals - גרסה חדשה ל Vampire Jyhad, נראה מעולה עדיין לא יצא לי לשחק :(
  11. Ticket to Ride: London - טיקט טו רייד בקופסה וחוויה קומפקטית
  12. Star Wars: The Clone Wars - גרסת פנדמיק מלחמת הכוכבים עם מכאניקה של גיבורים ונבלים.
  13. שם-קוד: תמונות - שם במבוגרים כי כאן יש מקום פנוי, אבל משחק בעיקר עם המשפחה.
רשימת המועמדים להדחה (מהפעם שעברה רק משחק אחד נשאר אצלי, ועוד שניים עברו לספרייה בעבודה)
  • Battle for Rokugan - משחק אסטרטגיה מעולה. לא יוצא לי לשחק בו וזה גורם לי לחשוב להעיף אותו
  • Tiny Epic Mechs - משחק תכנות חמוד, הילדים אוהבים ומתאים גם למבוגרים. אבל קצת כבד מדי ולא רואה כמעט שולחן
  • Hey That's my Fish - חמוד ובקופסה קומפקטית אבל לא להיט ...
  • סונאר - משחק צוללות משודרג, בסך הכל אחלה אבל לא בטוח שיש מספיק ביקוש מצד הילדים.
מחפשים בית חם ונעים (כל אלו מפעם שעברה אכן עפו, חלק משמעותי מהרשימה כבר נמכר - בנטוי):
  • Star Wars Destiny, לא ממש משחק ילדים, אבל משחק עם הבן - Marvel Dice Throne די החליף אותו אצלי באוסף.
  • Castle Panic, משחק שיתופי להגנת הטירה - רק הגיע וכבר נמכר. משחק מאוד חמוד מחד, אבל עם ילדים יש נטיה לשחקן אלפא והמבוגרים זה לא הצליח להתבלט מעל משחקים אחרים.
  • Black Fleet - משחק פיראטים מאוד חמוד נמכר כי הרגשתי שחסר בו איזון במשחקיות חוזרת.

• Star Realms - משחק קלפים לשניים, מהיר וכיפי. וגם קומפקטי. הרגשתי שמיציתי אותו, אז מצא בית חם אצל גרגויל גרגויל
  • Masmorra - אני והבן אהבנו, אבל היה יותר מדי סטאפ וזמן בשביל החוויה.
  • Bhonanza - משחק טוב מאוד בקופסה קומפקטית, אם כי לא שיחקתי בו הרבה זמן. בסוף החלטתי להעיף כי לא הגעתי לשחק בו.
  • Dice Masters - משחק בניית חפיסות של קוביות לשניים. כל האוסף נמכר כשהבנתי שבניית חפיסות זה לא בשבילי, ואין לי עם מי לשחק.
  • Power Grid: First Sparks - משחק כלכלי עם מיפלים של חיות שצריך לצוד, משחק מהנה אבל במשחקיות חוזרות היה חסר גיוון.
  • Lanterns - משחק מקסים ששיחקנו בכל המשפחה, אבל שוב היה חסר בו משהו.
  • Ticket to Ride: Europe - משחק טוב למבוגרים וגם לילדים - הוחלף בשתי גרסאות, אחת לילדים והשניה קצרה למבוגרים.
  • Pandemic the cure - משחק שיתופי זריז. החלפתי בגרסה אחרת של פנדמיק ;)
  • Battlelore 2nd edition - משחק מלחמה לשניים, נמכר כי לא שיחקתי ויש Memoir 44'
משחקים חדשים שבדרך
כן, קשה לעמוד בכל המשחקים המגניבים שאני קורא עליהם, אז בדרך אליי יש את הגרסה החדשה של Heroquest (מסע הגיבורים) ומשחק הקלפים של מלחמת הכוכבים לשניים (אולי יחליף את Star Realms?).

חזרה