• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חדשות הכרוז הרפתקן, כובש, מלך יוצאת למהדורה שניה

הרפתקן כובש מלך היא משחק OSR משנת 2012, שנחשבת עד היום לאהודה יחסית. למרות זאת, כבר עבר קצת זמן מאז שיצאה – ומאז קרו כמה דברים בתחום, כמו מו"ד 5, קיקסטארטרים של מליון-שניים, שיטות OSR שזכו לפרסום ראשוני רחב יותר ועוד. נראה שהכותבים החליטו שהגיע הזמן לצאת במהדורה שניה.

הנה סקירה של המהדורה הראשונה.

השיטה די דומה לכל יתר שיטות ה-OSR מבוססות ק20 שמשחזרות מכאניקות של מוד"מ או מו"ד קופסאות, אבל הייחוד של הרפתקן, כובש, מלך ביחס ליתר היא הדגש על ההתפתחות של ההרפתקנים גם מבחינה מעמדית – איך הם צוברים מעריצים ושכירים שהופכים לפלוגה, לצבא ולבסוף לממלכה קטנה, בשעה שההרפתקנים נעשים לכובשים ולבסוף למלכים.
(אגב, כשהם מדברים על 18 מקצועות, חשוב לציין שהשיטה עושה מה שהעתיקו אחר כך גם ל"חרבות וכשפים" הישראלי, שיש מקצועות לבני אדם ומקצועות נפרדים לגמדים ולאלפים. כלומר לבני אדם יש לוחם ואשף, אבל לאלף יהיו לדוגמה להב-צל וטווה-לחש או משהו כזה.)

קמפיין המימון שולף תותחים כבדים כמו שיתוף פעולה עם אומן קומיקס מוכר של קונאן הברברי, תמיכה ב-VTT, מרצ'נדייז ואלבום מוזיקת רקע. אבל לדעתי יש להם כשל שיווקי כי אני לא נתקלתי באף בילד אפ או פרסומים מקדימים לקמפיין, ואני בטוח שהדבר מתבטא גם במידת התמיכה במימון ביומיים הראשונים שלו.

קישור לקמפיין: https://www.kickstarter.com/project...onqueror-king-system-imperial-imprint-acks-ii

6e06ad2d892b9c3bf1b420b5fbf6c532_original.png

עריכה אחרונה:
במחיר של 175 דולר (עם הנחת early birds או 200 במחיר מלא) לשלושת הספרים מודפסים, זה עסקה גרועה לדעתי לעומת המהדורה הקודמת שהגיע כספר בסיס בודד.
אפילו ביחס להעלאת המחיר של פאיזו זה נראה יקר.

באמת שרציתי להתלהב כי אני אוהב את הקונספט של התפתחות הדמויות, אבל זה מוגזם.

במחיר של 175 דולר (עם הנחת early birds או 200 במחיר מלא) לשלושת הספרים מודפסים, זה עסקה גרועה לדעתי לעומת המהדורה הקודמת שהגיע כספר בסיס בודד.
אפילו ביחס להעלאת המחיר של פאיזו זה נראה יקר.

באמת שרציתי להתלהב כי אני אוהב את הקונספט של התפתחות הדמויות, אבל זה מוגזם.

מסכים לחלוטין – השילוב של שלושה ספרי בסיס במקום אחד בלבד או לכל היותר שניים, מה שגם שחלק מהתוכן החדש נשמע כמו תוספת לספר הרחבה ולא לבסיס, זה די מבאס. ייתכן שהייתי תומך אם המדרגה של כולם ב-PDF לא הייתה כל כך יקרה, אבל it is what is, ולכן לא נראה שאתמוך בה.

יחד עם זאת לחובבי OSR כבדים ייתכן שיש כאן ערך מוסף שאין לך ולי.

חזרה