• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 העתיד של מבוכים ודרקונים, מנכ״ל מכשפי החוף

ראיון מענין עם כריס קוקס על העתיד של מבוכים ודרקונים אחרי חגיגות ה-50 שנה
מתייחס גם לסאגת ה OGL ולמצב בשוק.
מדגיש את המעבר מצעצועים של פעם למשחקים, משחקי וידאו ומדיה נוספת. נימוק עיקרי לדבריו זה עניין הגיל - צעצועים רגילים זה רק לילדים, אבל משחקי תפקידים, מג׳יק ומשחקי וידאו פונים גם לקהל בוגר.
כריס בעצמו התחיל לשחק מבוכים ודרקונים לפני 40 שנה, ב-1983 אז הוא בהחלט מכיר את המשחק. מעניין אם הוא עדיין משחק היום.

ואם כבר בנושא אז הנשיאה של מכשפי החוף פורשת אחרי שנתיים בתפקיד. מענין אם יש קשר לכל הבלגנים..

כריס קוקס, לפחות במוצהר, עדיין משחק. למצער, לדעתי זה לא התרגם להחלטות טובות על המוצר. ההחלטות של האסטרטגיות של האסברו בתקופתו די התעלמו מאופי הייחודי של מו"ד כתחביב וכאקו-סיסטם- מה שהביא להמון PR רע.

לגבי ההתפטרות של וויליאמס, אפשר בינתיים רק להעלות ספקולציות. זה מוזר, כי דווקא במה שבאמת חשוב להאסברו - הרווחיות של מגיק, נראה שוויליאמס עשתה עבודה טובה.

מו"ד כבר מזמן היא יותר ממוצר - היא סוג של Legacy שמצפים מבעלי הזכויות לא רק לייצר ולמכור אותה אלא להתנהג קצת כמו אפוטרופוסים שהיא הופקדה בידיהם למשמרת.
האם זה גם יתבטא במדיניות? נחכה ונראה.

בקשר לוויליאמס, יכול להיות שהיא קיבלה תפקיד טוב יותר בחברה אחרת. או שהיא החליטה לקחת זמן לעצמה, אי אפשר לדעת.

אני חושב שהמוצרים של מכשפי החוף הם לא רעים בתקופה האחרונה, המצודה הקורנת היתה אחלה לגמרי. על ספלג׳מר אי אפשר להגיד את אותו הדבר לצערי.
פליינסקייפ מהרפרוף שלי נראה כמו שחזר למוטב. אבל גם הוא יחסית דל בתוכן.

אז בהחלט יש שיפט לכיוון הכרום והחוויה לעתים על-חשבון כמות התוכן. אבל ממה שאני רואה בקבוצות שונות, גם הרבה אנשים בבית משקיעים יותר בחוויה מסביב - למשל הערכות המטורפות של בידל וגרים.

בסך הכל, אחלה שנים להיות שחקן תפקידים, וגם יש הרבה אלטרנטיבות למי שמחפש.

חזרה